judo

Artykuły - Judo (432)

 • ​Tokio. Awans Beaty Pacut na 15. miejsce w rankingu olimpijskim

  ​Tokio. Awans Beaty Pacut na 15. miejsce w rankingu olimpijskim

  Po zdobyciu tytułu mistrzyni Europy judoczka Beata Pacut (Czarni Bytom) awansowała z 18. na 15. miejsce w rankingu olimpijskim kategorii 78 kg. Obecnie na lokatach gwarantujących udział w igrzyskach w Tokio jest sześcioro reprezentantów Polski.
 • Ambitne plany polskiej mistrzyni, chce dorównać legendom

  Ambitne plany polskiej mistrzyni, chce dorównać legendom

  Beata Pacut sięgnęła po złoty medal rozgrywanych w Lizbonie mistrzostw Europy w judo. Zawodniczka Czarnych Bytom przełamała tym samym trwającą niemal piętnaście lat niemoc Polaków, bowiem ostatnim złotym medalistą tej imprezy z naszego kraju był w 2007 roku Robert Krawczyk, zresztą obecny trener Pacut. Teraz Polka mierzy w igrzyska w Tokio i liczy, że pójdzie śladami naszych wielkich mistrzów z Pawłem Nastulą na czele.
 • ME w judo. Wszyscy Polacy odpadli w piątkowych eliminacjach

  ME w judo. Wszyscy Polacy odpadli w piątkowych eliminacjach

  Wszyscy polscy judocy odpadli w eliminacjach pierwszego dnia mistrzostw Europy w Lizbonie. Jedną walkę wygrała Anna Kuczera (57 kg), zaś inauguracyjne pojedynki przegrali: Aleksandra Kaleta, Agata Perenc (obie kat. 52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg) i Patryk Wawrzyczek (66 kg).
 • Słynny japoński judoka Ebinuma zakończył karierę

  Słynny japoński judoka Ebinuma zakończył karierę

  Trzykrotny z rzędu mistrz świata oraz dwukrotny brązowy medalista olimpijski w judo Masashi Ebinuma ogłosił zakończenie kariery. Słynny Japończyk nie znalazł się w kadrze na igrzyska w Tokio.
 • ME w judo. Trener reprezentacji Błachnio: Skład jest próbą kompromisu

  ME w judo. Trener reprezentacji Błachnio: Skład jest próbą kompromisu

  Trener reprezentacji w judo Mirosław Błachnio uważa, że skład na rozpoczynające się w piątek w Lizbonie mistrzostwa Europy jest próbą kompromisu i wierzy, że Polacy przerwą złą serię bez medalu. Impreza jest zaliczana do kwalifikacji olimpijskich.
 • ​Grand Slam w judo. Kaleta i Kowalczyk na podium w Antalyi

  ​Grand Slam w judo. Kaleta i Kowalczyk na podium w Antalyi

  Aleksandra Kaleta (kat. 52 kg) oraz Julia Kowalczyk (57 kg) zajęły w tureckiej Antalyi trzecie miejsca w turnieju Grand Slam w judo. Blisko podium była Agata Perenc (52 kg), ale ostatecznie musiała zadowolić się piątą pozycją.
 • Grand Slam w judo. Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy

  Grand Slam w judo. Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy

  Dwanaścioro polskich judoków - siedem zawodniczek i pięciu zawodników - zostało zgłoszonych do turnieju Grand Slam w Antalyi (1-3 kwietnia). To ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy w Lizbonie (16-18 kwietnia).
 • Nie żyje mistrz olimpijski Toshihiko Koga

  Nie żyje mistrz olimpijski Toshihiko Koga

  Japoński mistrz olimpijski w judo Toshihiko Koga zmarł w środę w wieku 53 lat. Sportowiec chorował na nowotwór. Wkrótce miał wziąć udział w sztafecie olimpijskiej w Tokio.
 • Tokio. Bardzo mocne rywalki polskich judoczek na zgrupowaniu w Albanii

  Tokio. Bardzo mocne rywalki polskich judoczek na zgrupowaniu w Albanii

  Reprezentantki Kosowa, Izraela i Brazylii, to tylko niektóre z rywalek polskich judoczek na zgrupowaniu w albańskim Golem. Biało-czerwone przygotowują się tam do kwalifikacji olimpijskich, m.in. mistrzostw Europy w Portugalii i mistrzostw świata na Węgrzech.
 • Grand Slam w judo. Beata Pacut: Obecność kibiców nas ucieszyła

  Grand Slam w judo. Beata Pacut: Obecność kibiców nas ucieszyła

  - Na wyższych piętrach trybun byli kibice, oddzieleni od nas, ale dopingowali. To było bardzo fajne, trochę taki powrót do starych czasów przed pandemią - powiedziała judoczka Beata Pacut, która na zawodach Grand Slam w Taszkencie zajęła piąte miejsce (kat.78 kg).

Filmy - Judo (5)