judo

Artykuły - Judo (388)

 • Rok Draksić trenerem kadry Finlandii w judo

  Rok Draksić trenerem kadry Finlandii w judo

  Jeden z najlepszych słoweńskich judoków w historii, były lider światowego rankingu i mistrz Europy Rok Draksić został trenerem reprezentacji Finlandii. W dawnych latach rywalizował m.in. z Tomaszem Kowalskim, Pawłem Zagrodnikiem i Krzysztofem Wiłkomirskim.
 • Judo. Anja Stangar zachorowała na chłoniaka

  Judo. Anja Stangar zachorowała na chłoniaka

  Brązowa medalistka mistrzostw świata i Europy kadetek z 2011 roku, słoweńska judoczka Anja Stangar zachorowała na chłoniaka - poinformowano w mediach społecznościowych. Była rywalka m.in. Karoliny Pieńkowskiej (waga 52 kg) rozpoczęła chemioterapię.
 • Judo. Nie żyje Ryszard Zieniawa - były zawodnik i trener

  Judo. Nie żyje Ryszard Zieniawa - były zawodnik i trener

  W nocy z czwartku na piątek zmarł Ryszard Zieniawa, były zawodnik i trener judo - poinformował Polski Związek Judo.
 • ​Trener kadry judo Błachnio: Jesteśmy przygotowani na treningi w COS-ie

  "Wytypowaliśmy wąską grupę judoków i jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia treningów w odizolowanym Centralnym Ośrodku Sportu" - powiedział PAP główny trener polskiej reprezentacji Mirosław Błachnio.
 • Judoka Aleksander Beta: Sportowy duch walki pozwoli nam przetrwać

  Judoka Aleksander Beta: Sportowy duch walki pozwoli nam przetrwać

  Były mistrz Polski w judo Aleksander Beta podkreślił, że trudny dla sportowców czas - bez normalnych treningów i rywalizacji - pozwoli im przetrwać duch walki i właściwa motywacja. On swoje doświadczenie adeptom i pasjonatom judo przekazuje regularnie m.in. na internetowym kanale wideo.
 • IO w Tokio. Kwalifikacyjne turnieje judo odwołane do końca kwietnia

  IO w Tokio. Kwalifikacyjne turnieje judo odwołane do końca kwietnia

  Z powodu epidemii koronawirusa do końca kwietnia odwołano wszystkie turnieje międzynarodowe, podczas których można było zdobywać punkty do olimpijskiego rankingu kwalifikacyjnego - poinformowała Międzynarodowa Federacja Judo (IJF).
 • Tokio 2020. Agata Perenc: Dieta zamieniła się w styl życia

  Tokio 2020. Agata Perenc: Dieta zamieniła się w styl życia

  - Zaczęłam z ciekawości, z czasem dieta wegańska zamieniła się w styl życia – powiedziała judoczka Agata Perenc, walcząca o kwalifikację olimpijską w wadze 52 kg.
 • Grand Slam w judo. Ośmioro Polaków wystąpi w Paryżu

  Grand Slam w judo. Ośmioro Polaków wystąpi w Paryżu

  Ośmioro polskich judoków, na czele z brązową medalistką ubiegłorocznych mistrzostw świata Julią Kowalczyk (57 kg), wystąpi w Grand Slamie w Paryżu (8-9 lutego). Turniej jest wysokopunktowany w kwalifikacjach olimpijskich.
 • World Masters w judo dla Japończyków. Polacy daleko

  World Masters w judo dla Japończyków. Polacy daleko

  Japońscy judocy triumfowali w kończących sezon zawodach World Masters w chińskim Qingdao, wygrywając w pięciu kategoriach wagowych. Łącznie wystąpili w siedmiu finałach. Polacy bez sukcesów w azjatyckim turnieju.
 • World Masters w judo. Siedmioro Polaków wystartuje w Chinach

  World Masters w judo. Siedmioro Polaków wystartuje w Chinach

  Siedmioro polskich judoków zakwalifikowało się do kończących sezon zawodów World Masters w chińskim Qingdao (12-14 grudnia). W maju 2020 roku ten prestiżowy turniej zostanie rozegrany w Dausze (Katar) i będzie ostatnim w cyklu kwalifikacji olimpijskich.

Filmy - Judo (5)