jubiler

Artykuły - Jubiler (10)

 • Jubiler z Sandomierza zrobił biżuterię dla królowej

  Jubiler z Sandomierza zrobił biżuterię dla królowej

  Sandomierski artysta i jubiler Cezary Łutowicz przygotował komplet biżuterii z krzemieniem pasiastym dla królowej belgijskiej Matyldy. Składający się z naszyjnika oraz kolczyków prezent przekaże królowej osobiście w sobotę podczas Balu Polskiego w Brukseli.
 • Zabił gangstera. Internauci stanęli w jego obronie

  Zabił gangstera. Internauci stanęli w jego obronie

  We Francji wybuchła gigantyczna fala protestów przeciwko kontrowersyjnemu funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Ponad półtora miliona osób podpisało już petycję w sieci w obronie jubilera, któremu grozi 30 lat więzienia za zabicie uzbrojonego gangstera. W kraju wybuchła polityczna burza.
 • Spektakularny napad na szwajcarskiego jubilera

  Niemiecka policja kontynuowała w czwartek poszukiwania przestępcy, który wieczorem poprzedniego dnia w spektakularny sposób ukradł warte 2,2 miliona euro kamienie szlachetne szwajcarskiemu jubilerowi w Moenchengladbach (Nadrenia Północna-Westfalia).
 • Złodziej połknął pierścionek za 3200 dolarów

  Złodziej połknął pierścionek za 3200 dolarów

  Amerykańska policja poinformowała w nocy z soboty na niedzielę, że odzyskała wart 3 200 dolarów pierścionek zaręczynowy, który złodziej połknął w sklepie jubilerskim w stanie New Hampshire, na północnym wschodzie USA.
 • Panika w Światowym Centrum Diamentów!

  Panika w Światowym Centrum Diamentów!

  Wykryto tam idealnie podrobione szlachetne kamienie. Nie wiadomo jeszcze ile fałszywych diamentów trafiło na rynek i zostało sprzedanych.
 • Czeka nas rewolucja w jubilerstwie

  Czeka nas rewolucja w jubilerstwie

  Naukowcy z Uniwersytetu w Southampton wiedzą jak zmienić kolor złota bez ingerencji w jego skład. W jaki sposób udało im się tego dokonać?
 • Bursztyn w tomografie

  Bursztyn w tomografie

  Pozwalają odtworzyć dzieje i przyrodę dawnych kontynentów. Coraz częściej naukowcy prześwietlają je promieniami rentgenowskimi. Dzięki temu każdy bursztyn, nawet zniszczony i kompletnie zmatowiały, może stać się cennym znaleziskiem.
 • Wielki diamentowy przekręt

  Wielki diamentowy przekręt

  Gorączka złota, która zapanowała w połowie XIX wieku, sprawiła, że do San Francisco ze wszystkich stanów USA zaczęły ściągać tłumy poszukiwaczy przygód. William Black i jego kompan Joe Taylor zdecydowali się wykorzystać pęd po złoto dla własnych celów. Postawili jednak nie na cenny kruszec, lecz kamienie szlachetne...
 • Samobójstwo jubilera, który zastrzelił dwóch złodziei

  Jubiler z Rzymu, który miał być sądzony za zastrzelenie dwóch złodziei w swoim sklepie przed 6 laty, popełnił samobójstwo.
 • Skradziono biżuterię o wartości 1 mln euro

  Austriacka policja wszczęła w poniedziałek poszukiwania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież biżuterii wartości 1 mln euro. Do przestępstwa doszło... w lesie w Tyrolu.

Filmy - Jubiler (1)