juan

Synonimy:
renminbi,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Juan (79)

 • Dolar pod presją juana

  Dolar pod presją juana

  Początek nowego tygodnia przynosi słabą passę amerykańskiego dolara. Dolar wyraźnie osłabia się w relacji do chińskiego juana - i jest na najniższym poziomie od połowy marca br.
 • Chiński bank centralny obniża stopy procentowe

  Chiński bank centralny obniża stopy procentowe

  ​ Chiński bank centralny (PBOC) obniżył w czwartek roczną stopę kredytową o 10 pb - do 4,05 proc. z 4,15 proc., a 5-letnią - o 5 pb - do 4,75 proc. z 4,80 proc. - podał bank w komunikacie. Decyzja ta przyczyniła się do niewielkiego osłabienia juana (USD/CNY obniżył się z 7,000 na 7,017).
 • Czy OPEC przestraszy się koronowirusa?

  Czy OPEC przestraszy się koronowirusa?

  Ceny ropy w USA rosną przed wtorkowym pilnym spotkaniem technicznym krajów OPEC+, które mają ocenić wpływ epidemii koronawirusa na globalny popyt na paliwa - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 50,61 USD, po zwyżce ceny o 1,00 proc. Ropa Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 54,87 USD za baryłkę, wyżej o 0,77 proc.
 • Ludowy Bank Chin dalej luzuje

  Chińskie władze monetarne zdecydowały się na obniżenie stopy rezerw obowiązkowych o 50 punktów bazowych, co ma na celu zapewnienie dodatkowej płynności gospodarce i często przynosi to lepsze rezultaty niż cięcie stóp procentowych. Działania te mają miejsce mimo utrzymywania się wskaźników PMI powyżej granicznej wartości 50 pkt. i wzrostu gospodarczego w okolicy rządowego celu na poziomie 6%.
 • Kurs juana najniższy od 11 lat

  Kurs juana najniższy od 11 lat

  Kurs chińskiej waluty spadł w poniedziałek do najniższego poziomu od 11 lat w związku z najnowszą eskalacją wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami, podnoszącymi napięcia komentarzami Białego Domu i obawami o możliwość recesji w światowej gospodarce.
 • Handlowy spór przeradza się w otwartą wojnę

  Handlowy spór przeradza się w otwartą wojnę

  Handlowy spór pomiędzy USA i Chinami przeradza się w otwartą wojnę handlową. Wczoraj chińskie ministerstwo handlu potwierdziło wcześniejsze doniesienia i poinformowało, że chińskie firmy przestały kupować produkty rolne z USA. Resort ostrzegł, że na zakupione po 3 sierpnia amerykańskie produkty rolne mogą zostać nałożone cła. USA nie pozostają dłużne działaniom Chin.
 • USA oskarżają Chiny o manipulowanie kursem swojej waluty

  USA oskarżają Chiny o manipulowanie kursem swojej waluty

  - Rząd USA oskarżył w poniedziałek Chiny o manipulowanie kursem swojej waluty i zapowiedział podjęcie współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w celu wyeliminowania nieuczciwej konkurencji ze strony Pekinu - poinformował amerykański minister skarbu Steven Mnuchin.
 • Nic nie osłabi mocnego dolara tak szybko, jak mocny dolar

  Nic nie osłabi mocnego dolara tak szybko, jak mocny dolar

  Amerykański rynek obligacji skarbowych na początku października wywołał poruszenie w środowisku inwestorów, gdy rentowności amerykańskich długoterminowych obligacji skarbowych osiągnęły nowe wieloletnie maksima. Rentowność dziesięcioletnich obligacji benchmarkowych po raz pierwszy od ponad siedmiu lat wyniosła 3,13%, natomiast rentowność trzydziestoletnich obligacji skarbowych po raz pierwszy od początku 2014 r. przekroczyła 3,25%, przy czym od końca 2016 r. miały miejsce co najmniej cztery próby osiągnięcia tego poziomu.
 • Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Delegacja ChRL uda się pod koniec sierpnia do Waszyngtonu na rokowania, których celem jest zawarcie ugody w sporze handlowym z USA - poinformował wczoraj chiński resort handlu. Wcześniejsze negocjacje załamały się na początku czerwca.
 • 

Wielka wojna o utrzymanie hegemonii dolara

  Wielka wojna o utrzymanie hegemonii dolara

  W kwietniu 2018 r., kilka dni po opublikowaniu przez amerykański Departament Skarbu półrocznego raportu w sprawie wymiany handlowej, prezydent Trump na Twitterze oskarżył Chiny o przeprowadzanie dewaluacji juana.

Filmy - Juan (1)

 • Chiński juan – coraz ważniejszy w globalnej gospodarce

  W pierwszej połowie grudnia w centrum uwagi znalazły się banki centralne, które po raz ostatni w tym roku miały szansę zrewidować swoją politykę monetarną. Nieco w tle pozostała informacja dotycząca najnowszych zmian na rynku międzybankowym – od dwunastego grudnia bezpośrednia wymienialność chińskiego juana została poszerzona o siedem walut m.in. o złotego.