Joy Division

Artykuły - Joy Division (34)

 • Joy Division: Grób Iana Curtisa został zdemolowany

  Joy Division: Grób Iana Curtisa został zdemolowany

  Jeden z fanów Joy Division, który odwiedził grób tragicznie zmarłego Iana Curtisa, poinformował o zniszczeniu miejsca pochówku legendarnego muzyka.
 • Peter Hook: Nigdy nie przepracowaliśmy traumy po stracie Iana Curtisa

  Peter Hook: Nigdy nie przepracowaliśmy traumy po stracie Iana Curtisa

  Peter Hook, legendarny basista Joy Division oraz New Order odwiedził właśnie Polskę ze swoim projektem The Light. Podczas koncertu we Wrocławiu zaprezentował publiczności kompozycje Joy Division z albumu "Substance" oraz najbardziej popularne utwory New Order. Przy tej okazji udało nam się porozmawiać z nim m.in. o Ianie Curtisie, manchesterskiej scenie muzycznej, pisaniu książek i młodzieży noszącej koszulki z pewnym znakiem graficznym.
 • Ian Curtis: 60. urodziny przedwcześnie zmarłej legendy

  Ian Curtis: 60. urodziny przedwcześnie zmarłej legendy

  Gdyby nie tragiczne wydarzenie z 18 maja 1980 roku, Ian Curtis obchodziłby dzisiaj 60. urodziny. Wokalista kultowej brytyjskiej grupy Joy Division w wieku 23 lat postanowił odebrać sobie życie.
 • Muzyczne bestsellery, których nikt się nie spodziewał

  Muzyczne bestsellery, których nikt się nie spodziewał

  Wielkie kampanie promocyjne oraz ogromne pieniądze wpompowane w reklamę niejednokrotnie sprawiały, że wydawane płyty trafiały z miejsca na szczyt list przebojów, osiągały gigantyczne wyniki sprzedażowe i stawały się niezwykle popularne. Często zdarzało się jednak tak, że albumy nagrywane w pośpiechu, a w dodatku pozbawione ogromnej machiny promocyjnej, osiągały kultowy status. Oto kilka z nich.
 • Nie żyje muza Iana Curtisa

  Nie żyje muza Iana Curtisa

  W wieku 56 lat zmarła belgijska dziennikarka i promotorka Annik Honore, która pozostawała w bliskich stosunkach z wokalistą kultowej grupy Joy Division - Ianem Curtisem.
 • Joy Division: Szokująca aukcja w internecie

  Joy Division: Szokująca aukcja w internecie

  Byli muzycy grupy Joy Division w ostrych słowach skomentowali fakt wystawienia na sprzedaż wątpliwej pamiątki, jaką jest stół z kuchni, w której powiesił się wokalista Ian Curtis.
 • Heart & Soul w hołdzie Joy Division

  Heart & Soul w hołdzie Joy Division

  12 listopada odbędzie się premiera wyczekiwanej płyty "Heart & Soul Presents Songs Of Joy Division". Pod tym szyldem utwory legendarnej formacji Joy Division wykonuje polska supergrupa.
 • Profanacja? Louis Tomlinson z One Direction w koszulce Joy Division

  Profanacja? Louis Tomlinson z One Direction w koszulce Joy Division

  T-shirt gwiazdora boysbandu One Direction wywołał lawinę komentarzy.
 • "Zagrałbym nawet w Bejrucie"

  "Zagrałbym nawet w Bejrucie"

  Do Polski na dwa koncerty w Krakowie (26 marca) i Warszawie (27 marca) przyjeżdża słynny brytyjski basista Peter Hook z zespołem The Light. Artysta zaprezentuje w naszym kraju muzykę kultowej formacji Joy Division, która rozpadła się po samobójczej śmierci wokalisty Iana Curtisa w 1980 roku. W rozmowie z Arturem Wróblewskim basista opowiedział nie tylko o kontrowersjach związanych z prezentacją utworów zespołu, ale też o kłótni w szeregach powstałej na zgliszczach Joy Division grupy New Order, która występuje obecnie bez Petera Hooka.
 • Basista Joy Division znów w Polsce

  Basista Joy Division znów w Polsce

  Peter Hook wraz z zespołem The Light wystąpi 26 marca w krakowskim Kwadracie oraz 27 marca w warszawskim klubie Palladium. Muzycy wykonają zestaw najsłynniejszych nagrań Joy Division, w tym w całości albumy "Unknown Pleasures" oraz "Closer". Nie zabraknie zatem takich utworów jak "Disorder", "She's Lost Control" czy "Shadowplay", a także "Isolation" czy "Heart And Soul".