Film - Jowita Budnik

Artykuły - Jowita Budnik (10)

 • Jowita Budnik: Agentka

  Jowita Budnik: Agentka

  Nieczęsto zdarza się, by znana aktorka pracowała również jako... agentka kolegów po fachu. Jowita Budnik przez lata spełniała się jednak po obu stronach barykady. Z okazji 45. urodzin przypominamy najważniejsze ekranowe wcielenia gwiazdy.
 • Jowita Budnik: Nie muszę sobie ani nikomu niczego udowadniać

  Jowita Budnik: Nie muszę sobie ani nikomu niczego udowadniać

  Jowita Budnik przyznaje, że czuje się spełniona jako kobieta, matka, a także zawodowo. Cechuje ją też życiowy optymizm i dla niej szklanka zawsze jest do połowy pełna.
 • Sukces polskiego filmu na festiwalu w Karlowych Warach. Dwie aktorki z nagrodami!

  Sukces polskiego filmu na festiwalu w Karlowych Warach. Dwie aktorki z nagrodami!

  W sobotę, 8 lipca, zakończył się 52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. Główną nagrodę zdobył „Mały Krzyżowiec” Vaclava Kadrnka. Statuetki za najlepszą rolę żeńską otrzymały wspólnie Jowita Budnik i Eliane Umuhire za role w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.
 • Jowita Budnik: Nowy rozdział

  Jowita Budnik: Nowy rozdział

  Podkreśla, że w filmach i teatrze gra emocjami. To one sprawiły, że tak dobrze wypadła w "Placu Zbawiciela" czy "Papuszy". Dziś telewidzowie z przyjemnością śledzą losy Teresy, w którą wciela się w serialu "M jak miłość".
 • O nich będzie głośno

  O nich będzie głośno

  Co łączy Jowitę Budnik, Magdalenę Turczeniewicz, Bożenę Stachurę, Katarzynę Sawczuk i Marcina Piętowskiego? Po wakacjach znajdą się na aktorskim topie, dołączając do obsady popularnych seriali.
 • Jowita Budnik w "Komisarzu Aleksie"

  Jowita Budnik w "Komisarzu Aleksie"

  Jowita Budnik, którą zobaczymy jako Ankę w 11. odcinku 5. serii "Komisarza Aleksa", jest z wykształcenia socjolożką i specjalistką od PR-u. Ważniejsza od aktorstwa jest dla niej praca w agencji... aktorskiej, którą podjęła, gdy była jeszcze studentką.
 • Jowita Budnik: Czemu znika?

  Jowita Budnik: Czemu znika?

  Po sukcesie filmu "Plac Zbawiciela" Jowita Budnik na siedem lat zniknęła z ekranów kin. Teraz powraca rolą niezwykłej, romskiej poetki - Papuszy.
 • "Papusza": Wszędzie i nigdzie [recenzja]

  "Papusza": Wszędzie i nigdzie [recenzja]

  "Papusza" to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze.
 • Skupiona na najbliższych

  Skupiona na najbliższych

  Co łączy Jowitę Budnik z jej bohaterką z serialu "Wszystko przed nami"? Przypomnijmy, że serialowa Basia jest wychowanką domu dziecka, ukończyła tylko liceum i nie ma konkretnego fachu w rękach, ale od początku robi jednak wszystko, by wspierać męża, Leszka (Paweł Ciołkosz).
 • Paszporty "Polityki" dla filmowców

  Paszporty "Polityki" dla filmowców

  Prestiżowe wyróżnienia dla młodych twórców - Paszporty "Polityki", zostaną przyznane we wtorek, 9 stycznia w Warszawie. W sekcji filmowej o nagrody walczą Jowita Budnik, Sławomir Fabicki i Xawery Żuławski.

Filmy - Jowita Budnik (1)