Film - Jolanta Dylewska

Artykuły - Jolanta Dylewska (3)

 • Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej

  Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej

  Jolanta Dylewska zdobyła Złotą Żabę w konkursie głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który zakończył się w sobotę, 3 grudnia, w Bydgoszczy.
 • Ocalić od zapomnienia

  Ocalić od zapomnienia

  Jest cenioną operatorką, stałą współpracownicą Mariusza Grzegorzka i Przemysława Wojcieszka. Ma też na koncie zdjęcia do fabularnego debiutu Adama Guzińskiego "Chłopiec na galopującym koniu" i "Tulpana" Siergieja Dworcewoja. Jolanta Dylewska reżyserskim dokumentem "Po-Lin. Okruchy pamięci" wraca do tematów poruszonych w swoich wcześniejszych filmach: "Kroniki powstania w getcie warszawskim według Marka Edelmana" i "Children of the Night". O tym, jak zbierała materiały do filmu "Po-Lin...", jakie emocje towarzyszyły jej podczas oglądania archiwalnych nagrań oraz o zbawiennej podpowiedzi Hanny Krall - w rozmowie z Tomaszem Bielenia opowiedziała Jolanta Dylewska.
 • Filmowa archeologia Dylewskiej

  Filmowa archeologia Dylewskiej

  - Nie chciałam zrobić filmu społeczno-oświatowego. Chciałam, by ten film umożliwił emocjonalne dotknięcie tamtego świata - powiedziała podczas konferencji prasowej w krakowskim Kinie Pod Baranami reżyserka dokumentu "Po-Lin. okruchy pamięci" - Jolanta Dylewska. Film wchodzi na ekrany kin w najbliższy piątek, 7 listopada.