John Paul Jones

Synonimy:
Jones John Paul,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - John Paul Jones (16)

 • Led Zeppelin: Świętowanie w Warszawie

  Led Zeppelin: Świętowanie w Warszawie

  W poniedziałek (19 listopada), w dniu premiery "Celebration Day" Led Zeppelin, szykowane są specjalne atrakcje dla fanów w Warszawie.
 • Odlot Zeppelina do źródeł muzyki

  Odlot Zeppelina do źródeł muzyki

  Zapomnijcie o mrzonkach o powrocie Led Zeppelin na scenę, cieszcie się tym, że starszym panom chciało się zagrać choć jeden koncert.
 • Led Zeppelin świętuje

  Led Zeppelin świętuje

  Poznaliśmy szczegóły koncertowego wydawnictwa grupy Led Zeppelin - "Celebration Day".
 • Przewodnik rockowy. Robert Plant: Jak sobie nie zaszkodzić

  Przewodnik rockowy. Robert Plant: Jak sobie nie zaszkodzić

  Wydawało się nam 30 lat temu, że pierwszy solowy album Roberta Planta jest zapowiedzią całej serii świetnych płyt eks-Zeppelinów. A tu nie zdarzyło się nic podobnego.
 • 40 lat "Stairway To Heaven": Dzieło kompletne

  40 lat "Stairway To Heaven": Dzieło kompletne

  40 lat temu ukazał się czwarty studyjny album brytyjskiej formacji Led Zeppelin. To właśnie na płycie opatrzonej czterema symbolami i ochrzczonej przez fanów i dziennikarzy mianem "Czwórki" ("IV") znalazła się najsłynniejsza kompozycja zespołu. Mowa oczywiście o "Stairway To Heaven".
 • John Paul Jones pracuje "jak szalony"

  John Paul Jones pracuje "jak szalony"

  Na oficjalnej stronie Johna Paula Jonesa, byłego basisty Led Zeppelin, pojawiła się informacja, że prace nad kolejną solową płytą muzyka posuwają się do przodu. To dobra wiadomość dla fanów, szczególnie, że komunikaty o rozpoczęciu przygotowań pojawiły się w połowie 2004 roku.
 • Led Zeppelin źli na wokalistę

  Led Zeppelin źli na wokalistę

  Robert Plant, frontman legendarnej angielskiej grupy Led Zeppelin, znalazł się w ogniu krytyki byłych kolegów. Wokalista nie pojawił się bowiem osobiście na gali rozdania Grammy Awards (niedziela, 13 lutego), gdzie pozostali żyjący członkowie hardrockowej legendy odebrali statuetkę za całokształt kariery.
 • John Paul Jones solo

  John Paul Jones solo

  Był basista grupy Led Zeppelin, John Paul Jones, zamierza rozpocząć prace nad kolejną solową płytą. Jak na razie nie ma żadnych szczegółów dotyczących następcy "Thunderthief" z 2002 roku.
 • Gitarowa wojna tylko w Japonii

  Gitarowa wojna tylko w Japonii

  W sierpniu informowaliśmy o wspólnych japońskich koncertach czterech wspaniałych muzyków - Steve'a Hacketta, Johna Paula Jonesa, Nuno Bettencourta i Paula Gilberta. Nietrudno było przewidzieć, iż zapisy tych występów zostaną wydane na płycie, jak również to, iż będzie ona dostępna tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni. Stało się to 13 października.
 • Led Zeppelin: Powrót możliwy

  Led Zeppelin: Powrót możliwy

  "Nigdy nie należy mówić nigdy. W żadnej sprawie" - powiedział w wywiadzie dla BBC John Paul Jones, basista Led Zeppelin. Pytany był, czy istnieje szansa na reaktywację legendarnej formacji. W podobnym tonie wypowiedział się także Jimmy Page.