John Kerry

Artykuły - John Kerry (135)

 • John Kerry: Syryjski reżim dokonuje masakry

  John Kerry: Syryjski reżim dokonuje masakry

  Sekretarz stanu John Kerry oświadczył w czwartek, że reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada dopuszcza się w Aleppo "ni mniej, ni więcej, tylko masakry". Zaapelował o trwały rozejm w tym syryjskim mieście i zapewnienie do niego dostępu organizacjom pomocowym.
 • Najnowsze doniesienia z Syrii: Walki słabną

  Najnowsze doniesienia z Syrii: Walki słabną

  Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w poniedziałek, że pierwsze doniesienia napływające z Syrii, odkąd w tym kraju zaczął obowiązywać rozejm między siłami rządowymi a zbrojną opozycją, wskazują na osłabienie walk. "To szansa dla Syrii" - powiedział.
 • ​Biały Dom upomina tureckie władze

  ​Biały Dom upomina tureckie władze

  Sekretarz stanu John Kerry zaapelował w rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Turcji Mevlutem Cavusoglu, aby Ankara z większym umiarem wypowiadała się nt. możliwych powiązań puczystów z zagranicą i unikała gołosłownych oskarżeń pod adresem USA.
 • John Kerry komentuje zabicie przywódcy talibów

  John Kerry komentuje zabicie przywódcy talibów

  Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w niedzielę, że przywódca talibów w Afganistanie Achtar Mohammed Mansur, który najpewniej zginął w ataku amerykańskiego drona, stanowił nieustanne, bezpośrednie zagrożenie dla sił USA w Afganistanie i dla Afgańczyków.
 • Ameryka nie przeprosi za Hiroszimę

  Ameryka nie przeprosi za Hiroszimę

  Sekretarz stanu USA John Kerry, który w poniedziałek ma odwiedzić Muzeum Pokoju w Hiroszimie, nie przeprosi za zrzucenie przez Stany Zjednoczone bomby atomowej na to japońskie miasto w 1945 roku - powiedział anonimowo w niedzielę amerykański dyplomata.
 • John ​Kerry krytykuje wypowiedź szefa MSZ Syrii ws. rozmów w Genewie

  John ​Kerry krytykuje wypowiedź szefa MSZ Syrii ws. rozmów w Genewie

  Sekretarz stanu USA John Kerry skrytykował w niedzielę sobotnią wypowiedź ministra spraw zagranicznych Syrii Walida el-Mualima, który nie chce, by los prezydenta Baszara el-Asada był omawiany na rozpoczynających się w poniedziałek negocjacjach w Genewie.
 • John Kerry nie pojedzie na Kubę

  John Kerry nie pojedzie na Kubę

  Planowana wstępnie historyczna wizyta sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego na Kubie nie dojdzie do skutku -poinformowały w czwartek źródła oficjalne w Waszyngtonie. Jako przyczynę podano zaniepokojenie rządu USA nowymi przypadkami naruszeń praw człowieka na Kubie.
 • Zaostrzenie konfliktu na Bliskim Wschodzie. Kerry spotka się z Netanjahu

  Zaostrzenie konfliktu na Bliskim Wschodzie. Kerry spotka się z Netanjahu

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu i szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry spotkają się dzisiaj w Berlinie. Rozmowa będzie poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie.
 • Amerykanie apelują o unikanie prowokacji

  Amerykanie apelują o unikanie prowokacji

  Sekretarz stanu USA John Kerry wyraził zaniepokojenie rosnącymi napięciami w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu w rozmowach, jakie przeprowadził w sobotę osobno z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i przywódcą palestyńskim Mahmudem Abbasem.
 • ​USA: John Kerry "zgrillowany" przez Stephena Colberta

  ​USA: John Kerry "zgrillowany" przez Stephena Colberta

  Amerykański sekretarz stanu z pewnością liczył na rozmowę lekką, łatwą i przyjemną - jak to miało miejsce w przypadku dotychczasowych gości programu Stephena Colberta. Tymczasem satyryk mocno docisnął Johna Kerry'ego w sprawach związanych z polityką zagraniczną.

Filmy - John Kerry (6)