john kennedy

Artykuły - John kennedy (4)

 • "L'Osservatore Romano": Oszpecony mit Camelotu prezydenta Kennedy'ego

  "L'Osservatore Romano": Oszpecony mit Camelotu prezydenta Kennedy'ego

  Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" porównał Biały Dom za prezydentury Johna Fitzgeralda Kennedy'ego do Camelotu, czyli mitycznego zamku i dworu króla Artura. Był to bardziej mit niż rzeczywistość, "oszpecany przez skrywane zdrady"- dodała gazeta.
 • 50 lat po zabójstwie JFK teoriom spiskowym nie ma końca

  50 lat po zabójstwie JFK teoriom spiskowym nie ma końca

  50 lat po śmierci Johna Kennedy'ego, Amerykanom wciąż trudno uwierzyć, że za zabójstwem prezydenta najpotężniejszego kraju świata miał stać tylko jeden człowiek: Lee Harvey Oswald. Pojawiają się nowe teorie spiskowe; jak dotąd żadna nie została potwierdzona.
 • John Kennedy w Milanie?

  John Kennedy w Milanie?

  AC Milan po sezonie będzie chciał wzmocnić linię defensywną, dlatego już teraz na testy do Mediolanu przyjedzie Kolumbijczyk John Kennedy Hurtado.
 • Powstanie film o Johnie Kennedym Jr.

  Powstanie film o Johnie Kennedym Jr.

  Życie Johna F. Kennedy'ego Juniora, który zginął w katastrofie lotniczej w lipcu 1999 roku, zostanie przeniesione na ekran telewizyjny - doniosła gazeta "New York Post". Amerykańska stacja telewizyjna Fox Television Pictures kupiła prawa do sfilmowania ubiegłorocznego bestsellera, "Prince Charming: The John F. Kennedy Jr. Story", napisanego przez Wendy Leigh.

Filmy - John kennedy (4)

 • JFK: Droga do władzy

  John Fitzgerald Kennedy urodził się w 1917 r. w jednej z najsłynniejszych rodzin Ameryki, od zawsze związanej z polityką i życiem publicznym. Kiedy w 1960 r. zadeklarował staranie o prezydenturę, do zwycięstwa w wyborach predysponowało go dosłownie wszystko: był przystojny, inteligentny, był bohaterem wojennym, oddanym mężem i ojcem, wreszcie człowiekiem, który uroczyście obiecał, że tchnie nowego ducha w swój kraj… Jedynym problemem w protestanckiej Ameryce był fakt, że Kennedy był katolickiego wyznania. Mimo to w ostatecznej rozgrywce pokonał Richarda Nixona – i został najmłodszym prezydentem, jaki kiedykolwiek zasiadał w Białym Domu.
 • Na własne oczy widział śmierć prezydenta

  Chociaż naznaczone tragiczną historią, miejsce to otaczane jest w USA swoistym kultem jako tak zwany „pomnik pamięci”. W pobliżu Dealey Plaza w Dallas, gdzie od kul zamachowca zginął prezydent John F. Kennedy, od lat spotykają się turyści, zwolennicy teorii spiskowych, samozwańczy eksperci badający sprawę zamachu – a także świadkowie tamtych wydarzeń. Wśród nich jest James Tague, który został lekko ranny w twarz w trakcie strzelaniny. – Nadal myślę o tym, co się tam stało, mimo iż minęło pięćdziesiąt lat – wyznaje poruszony mężczyzna.
 • Klan Kennedych - rodzina przeklęta?

  "Klątwa" - tak wiele osób tłumaczy sobie dramatyczne wydarzenia, które na przestrzeni lat nie omijały jednego z najbardziej wpływowych klanów Ameryki. Istotnie, trudno byłoby znaleźć ludzi równie mocno doświadczonych przez los. Tragiczne zgony, choroba psychiczna, wypadki... Czy zabójstwo Johna F. Kennedy'ego w Dallas było kolejnym przejawem fatum ciążącego nad rodziną, z której pochodził?
 • Zabójstwo JFK: wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

  50 lat temu, w Dallas, na 6. piętrze budynku składnicy podręczników, rozegrały się wydarzenia, które zmieniły bieg historii... 22 listopada mija pół wieku od dnia, w którym w zamachu zginął amerykański prezydent, John F. Kennedy. Po tylu latach wątpliwości wciąż jednak budzi udział Lee Harveya Oswalda w tej sprawie. Czy zamachowiec działał samodzielnie? I czy fakt, że sam zginął od kuli dwa dni po prezydencie, nie wskazuje na o wiele bardziej mroczny spisek?