John Hurt

Synonimy:
Hurt John,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - John Hurt (7)

 • Brytyjski aktor John Hurt nie żyje

  Brytyjski aktor John Hurt nie żyje

  John Hurt nie żyje. Brytyjski aktor, znany z filmów "Obcy - 8. pasażer Nostromo", "Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki" czy serii o Harrym Potterze, zmarł 27 stycznia w Londynie. Miał 77 lat.
 • John Hurt wraca do Harry'ego Pottera

  John Hurt wraca do Harry'ego Pottera

  John Hurt sprawia wrażenie wyczerpanego. Jest boleśnie wręcz chudy, a w jego wymizerowanej twarzy błyszczą nawiedzone, błękitne oczy. Brudnoszare, długie włosy wiją się nieposłusznie. Ale nie lękajcie się - on tylko robi to, w czym jest najlepszy: gra.
 • John Hurt w roli Zeusa

  John Hurt w roli Zeusa

  John Hurt, znany m.in. z serii filmów o Harrym Potterze oraz Isabel Lucas, jedna z bohaterek obrazu "Transformers: Zemsta upadłych" wystąpią w mitologicznej produkcji "Immortals".
 • John Hurt profesorem Oksfordu

  John Hurt profesorem Oksfordu

  John Hurt ("V jak Vendetta") zdecydował się przyjąć główną rolę w filmie hiszpańskiego reżysera Álexa de la Iglesiasa "Oksford Murders". Film oparty będzie na motywach nagradzanej wielokrotnie powieści argentyńskiego pisarza Guillermo Martineza.
 • Hurt nagrodzony przez królową

  Hurt nagrodzony przez królową

  John Hurt ("Obcy - 8 pasażer Nostromo", "Harry Potter i kamień filozoficzny", "Hellboy"), został doceniony przez królową Elżbietę II za zasługi na rzecz kina i teatru. Słynnego aktora brytyjska monarchini ogłosiła Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE), co jest jednym z największych zaszczytów, jakich można dostąpić w Wielkiej Brytanii.
 • John Hurt kontra "Między słowami"

  John Hurt kontra "Między słowami"

  John Hurt ("Obcy", "Rob Roy", "Bandyta", "Harry Potter i kamień filozoficzny") ma bardzo niekorzystną opinię o filmie "Między słowami", który w ciągu kilku minionych miesięcy zdobył cały szereg nagród od różnych gremiów krytycznych. Brytyjski weteran odczuwa taką awersję do dzieła Sofii Coppoli, że zagroził nawet opuszczeniem szeregów Amerykańskiej Akademii Filmowej w przypadku, gdyby obraz ten zdobył Oscara.
 • Ptasie głosy brytyjskich gwiazd

  Ptasie głosy brytyjskich gwiazd

  Ewan McGregor ("Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów", "Do diabła z miłością"), sir Ben Kingsley ("Gandhi", "Sexy Beast"), Jim Broadbent ("Gangi Nowego Jorku"), Rupert Everett ("Układ prawie idealny"), Hugh Laurie ("Maybe Baby"), John Hurt ("Kapitan Corelli") i Ricky Gervais ("Dog Eat Dog") udzielą swoich głosów bohaterom animowanego filmu "Valiant".