John Boyega

Artykuły - John Boyega (12)

 • John Boyega: Rasizm w Hollywood? Nikt o tym nie mówi

  John Boyega: Rasizm w Hollywood? Nikt o tym nie mówi

  Nigdy nie ukrywał, że nie podobało mu się to, w jaki sposób postać, którą zagrał w trzech częściach serii "Gwiezdne wojny", została przez twórców tych filmów odstawiona na bok. Teraz John Boyega wrócił do tego tematu, dzieląc się swoimi refleksjami na temat tego, w jaki sposób scenarzyści powinni tworzyć postaci z myślą o czarnoskórych aktorach. Jako dobry przykład właściwego podejścia do tego problemu wskazał serial "The Falcon and the Winter Soldier".
 • Gwiazdor "Gwiezdnych wojen" w kontynuacji hitu

  Gwiazdor "Gwiezdnych wojen" w kontynuacji hitu

  Zanim świat poznał Johna Boyegę jako Finna w trzech ostatnich częściach sagi "Gwiezdne wojny", aktor zdobył popularność wśród fanów kina gatunkowego rolą Mosesa w filmie "Atak na dzielnicę". Jak poinformował sam aktor na swoim oficjalnym koncie na Instagramie, właśnie rusza produkcja drugiej części tego filmu z 2011 roku. Za kamerą filmu "Atak na dzielnicę 2" stanie reżyser pierwszej części filmu, Joe Cornish.
 • John Boyega i Robert De Niro zagrają w nowym filmie Netfliksa

  John Boyega i Robert De Niro zagrają w nowym filmie Netfliksa

  Twórca „Pierwszej nocy oczyszczenia” Gerard McMurray pracuje nad nowym projektem. Będzie nim przygotowywany dla Netfliksa film „The Formula”. W rolach głównych wystąpią w nim John Boyega i Robert De Niro.
 • John Boyega zagra w filmie reżysera „W pustyni i w puszczy”

  John Boyega zagra w filmie reżysera „W pustyni i w puszczy”

  Aktor, którego ostatni raz na dużym ekranie można było zobaczyć pod koniec ubiegłego roku w filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, w ostatnich miesiącach stał się jedną z głównych twarzy ruchu #BlackLivesMatter. Nie bojąc się odważnych wypowiedzi na temat panującego w Hollywood rasizmu, zaznaczał, że mogą go one kosztować załamanie kariery. Nic na to nie wskazuje. Lista projektów, nad którymi pracuje Boyega jest długa, a teraz doszedł do niej thriller „The Test” w reżyserii Gavina Hooda.
 • ​Gwiazdor "Gwiezdnych wojen" zrezygnował z prestiżowej roli

  ​Gwiazdor "Gwiezdnych wojen" zrezygnował z prestiżowej roli

  John Boyega, któremu popularność przyniosła rola Finna w trzech ostatnich częściach "Gwiezdnych wojen", zrezygnował z funkcji ambasadora marki kosmetycznej Jo Malone. Powodem rezygnacji aktora jest usunięcie go z reklamy tej marki przeznaczonej na rynek chiński.
 • John Boyega porwał tłumy płomienną przemową na temat rasizmu

  John Boyega porwał tłumy płomienną przemową na temat rasizmu

  "Powiem wam, co leży mi na sercu. Nie wiem, czy po tym wszystkim będę miał jeszcze jakąkolwiek karierę, ale je... to!" - zwrócił się do tłumu zgromadzonego w londyńskim Hyde Parku gwiazdor ostatniej trylogii "Gwiezdnych wojen" John Boyega. Był to wstęp do jego przemowy o przejawach rasizmu. Dyskusja na ten temat rozgorzała na nowo po tym, jak policjant w trakcie brutalnej interwencji zabił czarnoskórego George'a Floyda.
 • "Gwiezdne wojny": John Boyega wyjawił sekret

  "Gwiezdne wojny": John Boyega wyjawił sekret

  ​John Boyega potwierdził spekulacje dotyczące nowych "Gwiezdnych wojen". Jak przyznał aktor - epizodyczny występ w rolach szturmowców zaliczyli w filmie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej: książę Harry i książę William.
 • John Boyega o nowych "Gwiezdnych wojnach"

  John Boyega o nowych "Gwiezdnych wojnach"

  John Boyega, młody aktor grający w nowych odsłonach gwiezdnej sagi rolę Finna, podzielił się kilkoma szczegółami dotyczącymi jego postaci. Według Boyegi, w nadchodzącej produkcji "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" Finn ma wybrać się na "mroczną misję".
 • Alden Ehrenreich oficjalnie młodym Hanem Solo

  Alden Ehrenreich oficjalnie młodym Hanem Solo

  Oficjalnie potwierdzono to, o czym spekulowano od miesięcy: 26-letni Alden Ehrenreich wcieli się w młodego Hana Solo w filmie o przygodach kapitana Sokoła Millennium. Produkcja zatytułowana "Han Solo: A Star Wars Story" na ekranach zadebiutuje w maju 2018 roku.
 • Kolejne "Gwiezdne wojny" będą mroczniejsze

  Kolejne "Gwiezdne wojny" będą mroczniejsze

  John Boyega, odtwórca roli Finna w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" w jednym z niedawnych wywiadów powiedział, że nadchodząca, ósma część sagi będzie "o wiele mroczniejsza" niż poprzednia.

Zdjęcia - John Boyega (2)

 • film.interia.pl
  Wschodzące Gwiazdy 2016
 • film.interia.pl
  "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy": Plakaty z bohaterami