Johannes Hoesflot Klaebo

Artykuły - Johannes Hoesflot Klaebo (26)

• Johannes Klaebo zdobył Kryształową Kulę

Johannes Klaebo zdobył Kryształową Kulę

Johannes Hoesflot Klaebo zdobył Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich. W ostatniej konkurencji sezonu, rywalizacji na 15 km na dochodzenie Norweg zajął dopiero 25. miejsce, ale po trofeum i tak sięgnął ze sporą przewagą.
  • PŚ w biegach. Falla i Klaebo najlepsi w sprincie. Polacy daleko

PŚ w biegach. Falla i Klaebo najlepsi w sprincie. Polacy daleko

Justyna Kowalczyk nie wystartowała, a Ewelina Marcisz, Monika Skinder, Maciej Staręga i Kamil Bury odpadli w eliminacjach sprintu techniką klasyczną Pucharu Świata w Drammen. Triumfowali: Norweżka Maiken Caspersen Falla i jej rodak Johannes Hoesflot Klaebo.
  • Pjongczang 2018. Skąd sukces Norwegów? "U nas praktycznie każdy uprawia sport"

Pjongczang 2018. Skąd sukces Norwegów? "U nas praktycznie każdy uprawia sport"

Norwegowie wywalczyli jak dotąd w Pjongczangu 13 złotych medali i mają sporą szansę na pobicie rekordu ustanowionego przez Kanadyjczyków w Vancouver w 2010 roku (14). Szef norweskiej misji olimpijskiej Tore Oevreboe przyznał, że nie spodziewał się aż takiego wysypu medali i pierwszego miejsca w medalowej tabeli. A pytany o tajemnicę sukcesu, stwierdził: - Prawie każdy w Norwegii trenuje sport.
  • Pjongczang 2018. Johannes Klaebo pobił rekord Gunde Svana

Pjongczang 2018. Johannes Klaebo pobił rekord Gunde Svana

Johannes Hoesflot Klaebo został we wtorek najmłodszym mistrzem olimpijskim w biegach narciarskich. Norweg okazał się najszybszy w finale sprintu klasykiem w Pjongczangu, a dokonał tego mając 21 lat i 144 dni. Poprzedni rekordzista Szwed Gunde Svan wygrał bieg na dystansie 15 km stylem klasycznym w Sarajewie w wieku 22 lat i 32 dni.
  • PŚ w biegach. Klaebo i van der Graaff najszybsi w sprincie, Staręga 12.

PŚ w biegach. Klaebo i van der Graaff najszybsi w sprincie, Staręga 12.

Szwajcarka Laurien van der Graaff i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali rywalizację w sprincie techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w austriackim Seefeld. Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Staręga, który zajął 12. miejsce.
  • PŚ w biegach. Niespodziewane drugie miejsce rewelacyjnego Klaebo

PŚ w biegach. Niespodziewane drugie miejsce rewelacyjnego Klaebo

Ten sezon dla zaledwie 21-letniego Norwega jest wyjątkowy. Johannes Hoesflot Klaebo wygrał już sześciokrotnie zmagania Pucharu Świata. W niedzielę musiał jednak uznać wyższość Kazacha Aleksieja Połtoranina. Stało się w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym w Planicy. Zawodnik ze Skandynawii i tak jednak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Startowało też dwóch Polaków.
  • Johannes Klaebo ma miliony koron na koncie i kartę dla dzieci

Johannes Klaebo ma miliony koron na koncie i kartę dla dzieci

Ma miliony koron na koncie i kartę bankomatową... dla dzieci z limitem wypłat. 21-letni norweski biegach narciarski Johannes Klaebo to lider Pucharu Świata, który w ciągu kilku tygodni stał się najpoważniejszą nadzieją olimpijską swojego kraju.
  • PŚ w biegach. Johannes Hoesflot Klaebo przeszedł do historii

PŚ w biegach. Johannes Hoesflot Klaebo przeszedł do historii

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał niedzielny bieg Pucharu Świata na 15 km technika klasyczną w Toblach. 21-latek przeszedł do historii. Został pierwszym zawodnikiem, który od początku sezonu, a przed końcem roku wygrał siedem biegów.
  • PŚ w biegach. Niesamowity Klaebo znów najszybszy

PŚ w biegach. Niesamowity Klaebo znów najszybszy

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał bieg łączony 15+15 km narciarskiego Pucharu Świata w Lillehammer. Norweg był pierwszy na mecie we wszystkich pięciu konkurencjach obecnego sezonu. Polacy w niedzielę nie startowali.
  • PŚ w biegach: Klaebo wygrał sprint Lillehammer i jest niepokonany

PŚ w biegach: Klaebo wygrał sprint Lillehammer i jest niepokonany

​Johannes Hoesflot Klaebo wygrał sprint techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lillehammer. Norweg wyprzedził Rosjanina Siergieja Ustiugowa o 0,83 s i jego rodaka - Aleksandra Bolszunowa o 1,29.

Filmy - Johannes Hoesflot Klaebo (3)

• Pjongczang 2018. Johannes Hoesfolt Klaebo zdobył złoto w sprincie. Wideo

Norweg Johannes Hoesfolt Klaebo wygrał narciarski sprint techniką klasyczną na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Obok niego na podium stanęli Włoch Federico Pellegrino oraz przedstawiciel Olimpijczyków z Rosji Aleksander Bołszunow. Kamil Bury odpadł w ćwierćfinale. Oglądaj IO w Pjongczangu w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
  • Klaebo wygrał i jeszcze zdążył się ukłonić!

Trwa dominacja Johannesa Klaebo w Pucharze Świata. Po zwycięstwach w Ruce, teraz Norweg wygrał sprint stylem klasycznym w Lillehammer. W końcówce Klaebo miał tak dużą przewagę, że nawet zdążył ukłonić się przed metą. Drugie miejsce zajął Rosjanin Siergiej Ustiugow, a trzecie jego rodak Aleksandr Bolszunow. Puchar Świata w biegach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
  • 21-latek z Norwegii znów wygrywa. Co za finisz!

Ma dopiero 21 lat, a biega jak prawdziwy mistrz. Johannes Klaebo wygrał w niedzielę już trzeci bieg w sezonie. Tym razem był najlepszy w biegu na 15 km na dochodzenie w Ruce. Norweg kapitalnie finiszował.