joga

Artykuły - Joga (64)

 • Aplikacja Good Mind pomoże w budowaniu dobrych nawyków

  Aplikacja Good Mind pomoże w budowaniu dobrych nawyków

  Darmowa aplikacja GoodMind, mająca swoją premierę na Dniu Jogi 2019, zawiera zestawy ćwiczeń do tzw. psychologicznej samopomocy opracowane zarówno przez psychologów, jak i specjalistów jogi. Znajdziemy w niej ćwiczenia związane z praktyką medytacji oraz inne narzędzia pozwalające budować zdrowe nawyki np. dziennik nastroju (umożliwiający monitorowanie emocji) oraz zadania pozwalające przezwyciężyć np. własne leki czy nawiązywać kontakt z ludźmi. Aplikacja jest też wsparciem dla MindMe - pierwszej w Polsce platformy do terapii on-line z certyfikowanymi psychologami i terapeutami dostępnymi całą dobę.
 • Joga i medytacja - coraz popularniejsze w walce ze stresem

  Joga i medytacja - coraz popularniejsze w walce ze stresem

  Medytacja i joga pomagają nam odnaleźć równowagę w tym tak silnie przyspieszonym życiu - wskazuje prof. dr Andreas Michalsen. Ich praktyka przestaje być jedynie alternatywnym sposobem radzenia sobie ze stresem - sięga po nią coraz więcej dorosłych i dzieci.
 • Joga – metoda na stres nie tylko dla kobiet!

  Joga – metoda na stres nie tylko dla kobiet!

  Zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu, troska o rodzinę, wychowywanie dzieci, rozwój zawodowy czy aktywne życie towarzyskie – współczesne kobiety w większości przypadków z sukcesem łączą te obowiązki. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nadmiar zadań i nieubłaganie upływający czas, pod postacią stresu odbija się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu kobiet.
 • Kwadrans, który zmieni twój dzień na lepszy

  Kwadrans, który zmieni twój dzień na lepszy

  Oderwij się na 15 minut od komputera wykonaj kilka ćwiczeń, a od razu poczujesz się lepiej - zapewnia ceniony instruktor jogi, Eoin Finn. Od czego zatem warto zacząć przygodę z jogą? Od nastroju - przekonują eksperci.
 • MSM, czyli Mniej Stresu Mamo

  MSM, czyli Mniej Stresu Mamo

  Wśród artykułów na temat stresu wiele miejsca poświęca się stresowi okołoporodowemu, depresji poporodowej czy baby bluesowi. Mniej pisze się o sprzężeniu zmian, które wspólnie oddziałują na matkę, wywołując u niej głęboki stres związany z nową sytuacją życiową.
 • Co to jest joga?

  Co to jest joga?

  Czym jest joga i kto może ją praktykować? Czy musimy spełniać określone warunki, aby rozpocząć ćwiczenia i jakie korzyści przyniesie nam joga, gdy już się w nią zagłębimy? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce T.K.V Desikachara "W sercu jogi".
 • Czemu naprawdę służą asany?

  Czemu naprawdę służą asany?

  Joga proponuje dwie drogi pozwalające osiągnąć sukhę (lekkość i wygodę) oraz sthirę (nieustanną czujność).
 • Hot joga - wyciska siódme poty, ale nie spala więcej kalorii

  Hot joga - wyciska siódme poty, ale nie spala więcej kalorii

  Hot joga - stała się prawdziwym hitem w salonach fitness i z założenia miała zintensyfikować efekty tradycyjnej jogi. Jednak jak wskazują naukowcy, podczas wykonywania hot jogi, wbrew pozorom, nie spala się więcej kalorii.
 • Joga. Spokój jest w tobie

  Joga. Spokój jest w tobie

  Boisz się porodu i chciałabyś lepiej przygotować do niego swoje ciało? A może jesteś świeżo upieczoną mamą, która chciałaby wrócić do formy? Wstań z kanapy i idź na jogę, która ułatwia poród, poprawia kondycję, wycisza i uspokaja.
 • Intensywnie ćwiczysz - masz ładniejszą sylwetkę i brzydszą twarz

  Intensywnie ćwiczysz - masz ładniejszą sylwetkę i brzydszą twarz

  - Patrząc na czyjąś twarz można wiele powiedzieć o jego stylu życia i stanie zdrowia - podkreśla dermatolog, dr Tabi Leslie. Okazuje się, że twarz zdradza nie tylko oznaki zmęczenia, złej diety, ale również... przetrenowania.

Filmy - Joga (31)

 • Próbowała ćwiczyć. Psiaki miały inne plany

  Kobieta próbowała w spokoju poćwiczyć. Jej psiaki jednak miały inne plany.
 • Dobra energia na dobry początek dnia

  Jak zacząć dzień z dobrą energią? Basia Tworek, psycholog i instruktorka jogi, pokazała, jak wykonywać pięć rytuałów tybetańskich w pięć minut. – W tych rytuałach najważniejsze jest to: ruszaj się, oddychaj, daj sobie 10 minut rano – powiedziała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Te psy nie pozwalają skupić się swojej właścicielce podczas ćwiczeń jogi

  Jenny D’Agostino postanowiła podzielić się w sieci nagraniem, na którym praktykuje jogę. Kobiecie podczas ćwiczeń nieustannie przeszkadzają... urocze labradory, które walczą o atencję właścicielki. (STORYFUL/x-news)
 • Joga w nietypowym wydaniu

  W Szwecji szkoła jogi oferuje mieszkańcom stolicy szansę uczestniczenia w… koziej jodze. ćwicząc swoje pozycje w parku, zwierzęta wędrują wokół uczestników i relaksują się u ich stóp. Szkołę założył Malin Tyren Bakken, który po raz pierwszy usłyszał o koziej jodze podczas wizyty u rodziny w Nowym Jorku, i rozpoczął zajęcia latem 2018 r. w Lidingo w Sztokholmie, gdzie trzyma kilkadziesiąt kóz. Około 20 osób uczestniczy w zajęciach, które odbywają się na wybiegu i będą kontynuowane w okresie zimowym.