Joel Coen

Synonimy:
Coen Joel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Joel Coen (49)

 • Frances McDormand jako Lady Makbet. Joel Coen reżyseruje

  Frances McDormand jako Lady Makbet. Joel Coen reżyseruje

  Platforma streamingowa Apple TV+ nabyła prawa do kolejnego głośnego tytułu. Będzie nim oparty na motywach "Makbeta" Williama Szekspira film "The Tragedy of Macbeth" ("Tragedia Makbeta"). To pierwszy obraz wyreżyserowany przez Joela Coena bez jego stałego współpracownika, brata Ethana. Zanim film trafi na Apple TV+, będzie można zobaczyć go również w kinach.
 • Joel Coen nakręci nową wersję "Makbeta"

  Joel Coen nakręci nową wersję "Makbeta"

  Trwają przygotowania do kolejnej ekranizacji tragedii Williama Szekspira "Makbet". Wyreżyseruje ją Joel Coen, a w rolach głównych zobaczymy Denzela Washingtona oraz Frances McDormand. Twórca, który wraz z bratem Ethanem nakręcił m.in. "To nie jest kraj dla starych ludzi" czy "Fargo", zapowiada, że jego ekranizacja różnić się będzie od poprzednich prób przeniesienia sztuki Szekspira na duży ekran.
 • Jak stworzyć gwiazdę, czyli aktorki braci Coen

  Jak stworzyć gwiazdę, czyli aktorki braci Coen

  Na przestrzeni 22 lat swej kariery twórczej bracie Joel i Ethan Coen mieli okazję współpracować z najzdolniejszymi aktorkami w Hollywood. Przy okazji pomogli także odkryć kilka talentów. Oto lista kobiecych gwiazd, które wystąpiły w filmach reżysersko-scenopisarskiego duetu.
 • "Co jest grane, Davis?": Premierowy zwiastun!

  "Co jest grane, Davis?": Premierowy zwiastun!

  Znani z niezwykłego poczucia humoru bracia Coen po trzech latach przerwy wracają z filmem "Co jest grane, Davis?". Tytuł otrzymał już Grand Prix na 66. festiwalu w Cannes i dwie nominacje do Oscarów, zbiera też świetne recenzje krytyków na całym świecie. Tylko w portalu INTERIA.PL możecie obejrzeć premierowy, polski zwiastun tej produkcji.
 • '"Fargo" braci Coen jako serial

  '"Fargo" braci Coen jako serial

  Czarna komedia "Fargo" reżyserskiego duetu Joela i Ethana Coenów będzie miała swoją kontynuację w formie serialu telewizyjnego.
 • Bracia Coen o artystach folkowych

  Bracia Coen o artystach folkowych

  Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Joela i Ethana Coenów. Ekscentryczni bracia potwierdzili krystalizację planów dotyczących ich kolejnego projektu.
 • Bracia Coen mierzą się z legendą

  Bracia Coen mierzą się z legendą

  Prosić się o to, by porównywano cię z Johnem Wayne'em? Generalnie rzecz biorąc, nie jest to najlepszy pomysł z punktu widzenia aktora. Ukochany przez widzów "Duke" dla wielu wciąż pozostaje uosobieniem gwiazdora filmowego, którego wielkość w wymiarze symbolicznym dorównywała jego wzrostowi.
 • Kto najlepszym reżyserem?

  Kto najlepszym reżyserem?

  Gildia Amerykańskich Reżyserów ogłosiła nominacje do swoich dorocznych nagród. Zobacz, kto tym razem został wyróżniony!
 • Najlepszy film braci Coen?

  Najlepszy film braci Coen?

  Najnowszy film braci Coen - "Prawdziwe męstwo", zostało ich najlepiej zarabiającą w Ameryce produkcją, wyprzedzając "To nie jest kraj dla starych ludzi".

Filmy - Joel Coen (2)

 • Cameron Diaz łapie krowy na lasso i uwodzi Colina Firtha!

  PJ Puznowski to barwna postać, którą Cameron Diaz odtwarza w najnowszej komedii braci Coen - "Gambit, czyli jak ograć króla". Aktorka opowiada o swojej bohaterce, która częstuje wszystkich swoimi życiowymi "mądrościami", a w wolnych chwilach zajmuje się... chwytaniem krów na lasso.
 • Colin Firth szykuje się do skoku na kasę!

  "Gambit, czyli jak ograć króla", to komedia kryminalna w reżyserii braci Coen. Centralną postacią filmu jest Harry Deane, który planuje okraść jednego z najbogatszych ludzi świata. Grający Harry'ego Colin Firth opowiada o motywach, jakie kierują jego bohaterem - a także o współpracy z Cameron Diaz.