Joanna Szczepkowska

Artykuły - Joanna Szczepkowska (22)

 • Joanna Szczepkowska: Nie tylko aktorstwo

  Joanna Szczepkowska: Nie tylko aktorstwo

  Najdrobniejsze scenki rozbudowuje do oddzielnych etiud aktorskiego kunsztu; jej kreacje każą myśleć, jak tajemniczą sprawą jest aktorstwo - pisali krytycy o aktorce filmowej i teatralnej Joannie Szczepkowskiej. Artystka we wtorek, 1 maja, skończyła 65 lat.
 • Joanna Szczepkowska w spektaklu "Ida Kamińska"

  Joanna Szczepkowska w spektaklu "Ida Kamińska"

  - Jest uosobieniem teatru; była osobą, która naprawdę żyła dla teatru - powiedziała podczas próby medialnej Joanna Szczepkowska, kreująca tytułową rolę w spektaklu "Ida Kamińska". Premiera przedstawienia w reż. Gołdy Tencer - 15 marca w Teatrze Żydowskim.
 • ​"Goła baba" na żywo w Teatrze Telewizji

  ​"Goła baba" na żywo w Teatrze Telewizji

  Już 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej "Goła baba". Widzowie Jedynki obejrzą kultowy spektakl, który jest wystawiany już od 20 lat.
 • Joanna Szczepkowska wyreżyserowała autorski spektakl

  Joanna Szczepkowska wyreżyserowała autorski spektakl

  Aktorka i pisarka Joanna Szczepkowska wyreżyserowała autorski spektakl "Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu". Sztukę o konflikcie pokoleń można od czwartku oglądać w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa, ale uroczysta premiera odbędzie się w sobotę.
 • Joanna Szczepkowska: Koniec komunizmu, nagie pośladki i homoseksualiści w teatrze

  Joanna Szczepkowska: Koniec komunizmu, nagie pośladki i homoseksualiści w teatrze

  "Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm". W 15. rocznicę słynnego telewizyjnego wystąpienia Joanny Szczepkowskiej przypominamy inne medialne afery z jej udziałem.
 • "Kto ty jesteś": Joanna Szczepkowska

  "Kto ty jesteś": Joanna Szczepkowska

  Jestem dalszym ciągiem tego, co oni przeżyli - pisze o swoich przodkach Joanna Szczepkowska w pierwszej części sagi rodzinnej "Kto ty jesteś". Opisuje w niej nieznane fakty z życiorysu dziadka pisarza Jana Parandowskiego i losy rodziny ojca aktora Andrzeja Szczepkowskiego.
 • Szczepkowska chce świętego spokoju

  Szczepkowska chce świętego spokoju

  Joanna Szczepkowska, która - mimo że ma na swoim koncie mnóstwo wybitnych ról filmowych i teatralnych - najbardziej zapisała się w pamięci widzów swym wystąpieniem telewizyjnym, w którym obwieściła koniec komunizmu w Polsce. 1 maja aktorka obchodziła swe 60. urodziny.
 • ADHD i inne cudowne zjawiska

  ADHD i inne cudowne zjawiska

  Od 21 listopada 2012 r., w warszawskim Teatrze Studio, będzie można oglądać przedstawienie w reżyserii Joanny Szczepkowskiej, zatytułowane "ADHD i inne cudowne zjawiska", czyli artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi.
 • Wspomnienie o Andrzeju Łapickim

  Wspomnienie o Andrzeju Łapickim

  Joanna Szczepkowska, Krzysztof Zanussi, Janusz Gajos, Allan Starski, Katarzyna Kwiatkowska, goście trwającej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury wspominali zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego.

Zdjęcia - Joanna Szczepkowska (7)

 • film.interia.pl
  Joanna Szczepkowska: Skandalistka
 • film.interia.pl
  Joanna Szczepkowska: Skandalistka
 • film.interia.pl
  Joanna Szczepkowska: Skandalistka
 • film.interia.pl
  Joanna Szczepkowska: Skandalistka
 • film.interia.pl
  Joanna Szczepkowska: Skandalistka
 • film.interia.pl
  Joanna Szczepkowska: Skandalistka

Filmy - Joanna Szczepkowska (4)

 • Joanna Szczepkowska: Nie muszę cały czas się sprawdzać

  Joanna Szczepkowska to kobieta pewna siebie, emanująca pozytywną energią. Chcecie wiedzieć, jak ona to robi? Posłuchajcie!
 • Jak żyć, aby nie odnieść sukcesu?

  Czy w dzisiejszym świecie da się żyć tak, aby nie chcieć odnieść sukcesu? – Ja wręcz uważam, że trzeba tak żyć, bo inaczej można zwariować – uważa Joanna Szczepkowska. – Jeśli robimy rzeczy najlepiej jak potrafimy, zainteresowanie mediów i nie tylko mediów samo przyjdzie, trzeba być po prostu prawdziwym – dodaje artystka.
 • Skąd się bierze natchnienie?

  - Pomysły biorą się z natchnienia, a skad się bierze natchnienie? Nie mam zielonego pojęcia – twierdzi Joanna Szczepkowska. Jak więc zrodził się pomysł napisania sztuki, w której główną rolę gra różnica pokoleń? – Rzeczywiście zauważyłam nadejście zupełnie innego pokolenia, „pokolenia na prąd”. Młodzi ludzie muszą mieć wtyczkę do prądu, bo inaczej tracą tożsamość. To jest coś zupełnie nowego. O tym ta sztuka miała być – mówi artystka.
 • Joanna Szczepkowska: Bycie „wielkim” artystą ma niewiele wspólnego ze sztuką

  Jaka jest kondycja współczesnego artysty? Czy bywanie na bankietach i ustawki z fotoreporterami to wszystko, na co stać „wielkie” gwiazdy? Posłuchajcie, co na ten temat sądzą Joanna Szczepkowska i jej sceniczny partner Jan Jurkowski.