Fakty - Joanna Scheuring-Wielgus

Artykuły - Joanna Scheuring-Wielgus (1)

 • Joanna Scheuring-Wielgus: Lubię mówić o sztuce

  Joanna Scheuring-Wielgus: Lubię mówić o sztuce

  - To widzowie oceniają, czy chcą chodzić na spektakl czy nie - powiedziała posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie w RMF FM, nawiązując do skandalu związanego ze spektaklem "Klątwa".

Filmy - Joanna Scheuring-Wielgus (8)

 • Rozłam w Nowoczesnej. Z partią pożegnały się Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt

  Nowoczesna traci kolejnych posłów. Z partii odeszła Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schimdt. Choć liderki partii - przewodnicząca Katarzyna Lubnauer i szefowa klubu parlamentarnego Kamila Gasiuk-Pihowicz nie mówią o zaskoczeniu, to sytuacja wydaje się napięta. Odejście dwóch posłanek z grona tych, które razem z Ryszardem Petru budowały markę Nowoczesne,j to poważny cios dla partii.
 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (02.03.18)

  "Mogłabym zaśpiewać: 'I can’t get no satisfaction'" – tak w Porannej rozmowie w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała na pytanie dotyczące oceny szefowania Nowoczesnej przez Katarzynę Lubnauer. "Sondaże pokazują, że z Nowoczesną jest coś nie tak – sondaże są alarmujące i bardzo złe dla nas. Mija 100 dni rządów, czy liderstwa, Katarzyny Lubnauer. Mam nadzieję, że odbędzie się jakaś rzeczowa i dobra dyskusja: 'Co dalej?'. Nigdy nie byłam przeciwniczką Katarzyny Lubnauer, ale partia to nie jest budowanie z klocków LEGO – (…) budowanie nie polega na wstawianiu okien do domu, tylko najpierw budujemy fundamenty" – podkreśliła posłanka Nowoczesnej. Scheuring – Wielgus podkreśliła, że zarządzanie partią nie polega na obecności w mediach i "komentowaniu rzeczywistości, która mamy". "W życiu! Czy ja wyglądam na osobę, która chciałaby kiedykolwiek być w PO? Absolutnie nie! PO to największa partia opozycyjna, ale też sobie nie radzi, w Platformie też jest zastój" – stwierdziła Scheuring – Wielgus zapytana, o to, czy rozważyłaby przejście do PO. "Jest jeszcze jedno wyjście - wydaje mi się, że jest takie ciśnienie na coś zupełnie nowego i być może się to kiedyś wydarzy, zobaczymy" – dodała, odnosząc się do możliwej przyszłości polskich partii politycznych. Nawiązując ponownie do sondaży, posłanka przyznała: "Oczywiście, że to jest klęska Nowoczesnej", ale jednocześnie zaznaczyła: "Natomiast o tym, czy Nowoczesna jest klęską, czy nie, to zadecydują o tym wyborcy przy urnach".
 • Scheuring-Wielgus o "mowie nienawiści" (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus o "mowie nienawiści" (TV Interia).
 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (23.03.17)

  Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (23.03.17)
 • Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o szczerości życzeń na spotkaniu opłatkowym w Sejmie (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o szczerości życzeń na spotkaniu opłatkowym w Sejmie (TV Interia).
 • Joanna Scheuring-Wielgus: Zachęcam wszystkich, by 13 grudnia sprzeciwić się rządom PiS

  „Do mojego biura przychodzą żołnierze i mówią, że nie są zadowoleni ze swojego zwierzchnictwa” – tak Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej tłumaczy, skąd wzięła się odezwa do żołnierzy i policjantów, by wzięli udział w demonstracji przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Taka manifestacja ma się odbyć 13 grudnia. „Zachęcam wszystkich, by 13 grudnia sprzeciwić się rządom PiS” – powiedziała nam posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. „Dla mnie PiS to jest taka formacja, która dzieli społeczeństwo. (…) Obciachem jest należenie do PiS” - powiedziała w internetowej części rozmowy Joanna Scheuring-Wielgus. Przyznała też, że niektórzy z działaczy partii opozycyjnych chcą przejść do Nowoczesnej. „Są tacy chętni, mówię o posłach” – mówiła. Odniosła się do programu 500+. „Każdy odpowiedzialny rodzic powinien brać te pieniądze” – uznała dodając, że „bardzo ważne jest to, aby po roku sprawdzić, co było dobre, a co złe” w sztandarowym projekcie PiS.
 • Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej (TV Interia).
 • Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o aborcji (22.09.2016) (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o aborcji (22.09.2016) (TV Interia)