InteriaTV - Joanna Scheuring-Wielgus

Filmy - Joanna Scheuring-Wielgus (8)

 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (25.05.18)

  „Byłam przekonana, że ten protest nie będzie trwał dłużej niż 17 dni - czyli tyle, ile trwał w 2014 roku. Jestem zszokowana, że protest trwa ta długo – a trwa tak długo, bo PiS nie chce tego protestu zakończyć” - powiedziała w Porannej rozmowie w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus, komentując trwający 38. dzień protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. „Rządzący kłamią, kłamie minister Rafalska i kłamie premier Morawiecki” – stwierdziła była posłanka Nowoczesnej odnosząc się do kwestii spełniania postulatów osób niepełnosprawnych przez rząd. Scheuring-Wielgus skomentowała także niewpuszczenie do Sejmu założycielki PAH Janiny Ochojskiej: „Uważam, że to był wierutny skandal”. „Posłanka odniosła się również do swojego odejścia z Nowoczesnej. "Decyzja była podyktowana tym, jak patrzę na politykę (…) Dopóki protest niepełnosprawnych się nie zakończy, nie planuję zakładania żadnej nowej formacji. Od blisko 40 dni jestem zaangażowana w 100 procentach tylko w tę sprawę” – podkreśliła Scheuring-Wielgus. Posłanka nie wykluczyła jednak utworzenia koła poselskiego, ale – jak zaznaczyła – nie rozmawiała na ten temat z posłami UED. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał swojego gościa o słowa Ryszarda Petru o spłacie długów Nowoczesnej. „Ja już nie chcę mówić o Nowoczesnej, to dla mnie temat zamknięty. Nie interesuje mnie to, co w Nowoczesnej się dzieje” – stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus. W trzecią rocznicę oficjalnego ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda poprosiliśmy też posłankę niezrzeszoną o życzenia dla głowy państwa na kolejne dwa lata. „Życzę mu zdrowia, mam nadzieję, że w przyszłej kadencji będziemy mieli innego prezydenta – lub prezydentkę” – powiedział gość RMF FM.
 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (02.03.18)

  "Mogłabym zaśpiewać: 'I can’t get no satisfaction'" – tak w Porannej rozmowie w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała na pytanie dotyczące oceny szefowania Nowoczesnej przez Katarzynę Lubnauer. "Sondaże pokazują, że z Nowoczesną jest coś nie tak – sondaże są alarmujące i bardzo złe dla nas. Mija 100 dni rządów, czy liderstwa, Katarzyny Lubnauer. Mam nadzieję, że odbędzie się jakaś rzeczowa i dobra dyskusja: 'Co dalej?'. Nigdy nie byłam przeciwniczką Katarzyny Lubnauer, ale partia to nie jest budowanie z klocków LEGO – (…) budowanie nie polega na wstawianiu okien do domu, tylko najpierw budujemy fundamenty" – podkreśliła posłanka Nowoczesnej. Scheuring – Wielgus podkreśliła, że zarządzanie partią nie polega na obecności w mediach i "komentowaniu rzeczywistości, która mamy". "W życiu! Czy ja wyglądam na osobę, która chciałaby kiedykolwiek być w PO? Absolutnie nie! PO to największa partia opozycyjna, ale też sobie nie radzi, w Platformie też jest zastój" – stwierdziła Scheuring – Wielgus zapytana, o to, czy rozważyłaby przejście do PO. "Jest jeszcze jedno wyjście - wydaje mi się, że jest takie ciśnienie na coś zupełnie nowego i być może się to kiedyś wydarzy, zobaczymy" – dodała, odnosząc się do możliwej przyszłości polskich partii politycznych. Nawiązując ponownie do sondaży, posłanka przyznała: "Oczywiście, że to jest klęska Nowoczesnej", ale jednocześnie zaznaczyła: "Natomiast o tym, czy Nowoczesna jest klęską, czy nie, to zadecydują o tym wyborcy przy urnach".
 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (23.03.17)

  Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (23.03.17)
 • "Sztuka jest jedynie fikcją i nie należy się nią zbytnio przejmować"

  „Joanna Schmidt nie ponosi żadnych konsekwencji, jest wiceprzewodniczącą w zarządzie partii” – mówiła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus pytana o sytuację swojej koleżanki Joanny Schmidt. „Obydwie odeszłyśmy z prezydium, bo zbliżają się wybory samorządowe i skupiamy się na pracy w zarządzie” – dodaje polityk w Porannej rozmowie w RMF FM. „Były wybory do prezydium klubu Nowoczesnej. Wspólnie 31 posłów wybrało nowe prezydium, są kobiety i mężczyźni” – tłumaczy. O kontrowersyjnym spektaklu „Klątwa” mówi, że każdy ma prawo do własnej oceny, ale też podkreśla, że sztuka jest jedynie fikcją i nie należy się nią zbytnio przejmować. „Do teatru idzie się po to, żeby zobaczyć sztukę, żeby znaleźć się w świecie fikcyjnym” – mówi posłanka Nowoczesnej.
 • "Będę protestowała, że nie ma pigułki „dzień po”, że nie ma finansowania in vitro"

  „8 marca zawsze są marsze w obronie praw kobiet.(…) Ja będę protestowała na przykład przeciwko temu, że nie ma pigułki „dzień po”, że nie ma finansowania in vitro” – stwierdziła w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus. Robert Mazurek pytał też o toruńską lekcję o żołnierzach wyklętych, na której pojawiła się parlamentarzystka. „Poszłam na spotkanie, usiadłam w pierwszej ławce, słuchałam tego co uczniowie mają do powiedzenia. Nie odzywałam się ani słowem” – powiedziała. Prowadzący poruszył wątek spektaklu „Klątwa” wystawianego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Pytał, czy gdyby na scenie padła wobec poseł groźba ogolenia na łyso, również wytoczyłaby w tej sprawie proces. „Zrobiłam tak wobec księdza Stanisława Michalkiewicza, który w realnym świecie powiedział tak na mój temat. Gdyby tak powiedział w spektaklu lub w filmie, to nie miałabym żadnych pretensji” – deklarowała.
 • Joanna Scheuring-Wielgus: Zachęcam wszystkich, by 13 grudnia sprzeciwić się rządom PiS

  „Do mojego biura przychodzą żołnierze i mówią, że nie są zadowoleni ze swojego zwierzchnictwa” – tak Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej tłumaczy, skąd wzięła się odezwa do żołnierzy i policjantów, by wzięli udział w demonstracji przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Taka manifestacja ma się odbyć 13 grudnia. „Zachęcam wszystkich, by 13 grudnia sprzeciwić się rządom PiS” – powiedziała nam posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. „Dla mnie PiS to jest taka formacja, która dzieli społeczeństwo. (…) Obciachem jest należenie do PiS” - powiedziała w internetowej części rozmowy Joanna Scheuring-Wielgus. Przyznała też, że niektórzy z działaczy partii opozycyjnych chcą przejść do Nowoczesnej. „Są tacy chętni, mówię o posłach” – mówiła. Odniosła się do programu 500+. „Każdy odpowiedzialny rodzic powinien brać te pieniądze” – uznała dodając, że „bardzo ważne jest to, aby po roku sprawdzić, co było dobre, a co złe” w sztandarowym projekcie PiS.
 • Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej (TV Interia).
 • Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o aborcji (22.09.2016) (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) o aborcji (22.09.2016) (TV Interia)