Joanna Kulig

Artykuły - Joanna Kulig (191)

 • Joanna Kulig: Polska aktorka z szansą na Oscara?

  Joanna Kulig: Polska aktorka z szansą na Oscara?

  Serca polskich widzów zawojowała już dawno. Potem zauważył ją świat - dzięki roli w "Kobiecie z Piątej Dzielnicy". Teraz amerykańskie media, zachwycone "Zimną wojną", twierdzą, że Joanna Kulig ma spore szanse na Oscara.
 • Agata Kulesza i Joanna Kulig w projekcie "Fogg – Pieśniarz Warszawy"

  Agata Kulesza i Joanna Kulig w projekcie "Fogg – Pieśniarz Warszawy"

  W piątek, 27 lipca, premierę będzie miała płyta "Fogg – pieśniarz Warszawy", na której znajdzie się 14 piosenek Mieczysława Fogga w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Gościnnie na płycie pojawią się m.in. Joanna Kulig i Agata Kulesza.
 • Joanna Kulig i "Zimna wojna": Rola na miarę Oscara?

  Joanna Kulig i "Zimna wojna": Rola na miarę Oscara?

  Opinie dotyczące filmu "Zimna wojna" są różne, choć przeważają te bardzo pochlebne. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że Joanna Kulig stworzyła w produkcji Pawła Pawlikowskiego rolę wybitną, a na pewno najlepszą w swej dotychczasowej karierze. Czas na Oscara?
 • "Pułapka": O czym będzie nowy serial TVN?

  "Pułapka": O czym będzie nowy serial TVN?

  W jesiennej ramówce stacji TVN znajdą się dwa nowe seriale - kryminały "Pułapka" i "Pod powierzchnią". Prace na planie pierwszej produkcji rozpoczęły się już 9 maja. Główną rolę w "Pułapce" zagra Agata Kulesza.
 • Joanna Kulig: Rusza na podbój Hollywood

  Joanna Kulig: Rusza na podbój Hollywood

  Film "Zimna wojna" zrobił wielkie wrażenie na jurorach w Cannes. Nazwisko Joanny Kulig, która zagrała w nim Zulę, jest na ustach całego świata.
 • Joanna Kulig: W Cannes rozpiera mnie duma z bycia Polką

  Joanna Kulig: W Cannes rozpiera mnie duma z bycia Polką

  "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego jest, póki co, największym wydarzeniem tegorocznego Cannes. Świetne recenzje, kilkunastominutowa owacja na stojąco, gratulacje od Julianne Moore, Cate Blanchett i Guillermo Del Toro stały się faktem. Na dodatek wszyscy recenzenci powtarzają zgodnie, że to film Joanny Kulig, której wróży się nagrodę dla najlepszej aktorki. Polka jest w Cannes rozchwytywana. Od premiery na Lazurowym Wybrzeżu codziennie udziela po kilkanaście wywiadów, a jej grafik wciąż pęcznieje, bo wciąż przychodzą prośby o kolejne rozmowy.
 • 10 gwiazd, które zaczynały w "Idolu", ale możesz o tym nie wiedzieć!

  10 gwiazd, które zaczynały w "Idolu", ale możesz o tym nie wiedzieć!

  "Idol" powraca. Polsat postanowił reaktywować pierwszy talent show, który promował uczestników na tak ogromną skalę. Jednak nie zawsze jurorom udawało się wychwycić osobistości, które w przyszłości miały zrobić sporą karierę w branży rozrywkowej. Oto dziesiątka takich uczestników.

Zdjęcia - Joanna Kulig (22)

 • film.interia.pl
  Joanna Kulig: Aktorka śpiewająca
 • film.interia.pl
  Joanna Kulig: Aktorka śpiewająca
 • film.interia.pl
  Joanna Kulig: Aktorka śpiewająca
 • film.interia.pl
  Joanna Kulig: Aktorka śpiewająca
 • film.interia.pl
  Joanna Kulig: Aktorka śpiewająca
 • film.interia.pl
  Joanna Kulig: Aktorka śpiewająca

Filmy - Joanna Kulig (12)

 • Joanna Kulig: Ludzie chowają się za maskami

  Joanna Kulig uważa, że ludziom trudno jest mówić o swoich uczuciach, kieruje nimi bowiem strach.
 • Joanna Kulig: Chciałabym zagrać u Allena i Tarantino

  Joanna Kulig rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu i przyznaje, że choć niełatwo jest pogodzić pracę na planie dużych produkcji kinowych z próbami w teatrze i przygotowywaniem się do kolejnych castingów, to jednak mnogość obowiązków jest dla niej motywująca.
 • Joanna Kulig: chciałabym kiedyś zagrać u Woody’ego Allena i Quentina Tarantino

  Dobra zawodowa passa Joanny Kulig trwa od wielu sezonów. Dostaje role, o jakich jej koleżanki po fachu mogą tylko pomarzyć. Właśnie rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu i przyznaje, że choć niełatwo jest pogodzić pracę na planie dużych produkcji kinowych z próbami w teatrze i przygotowywaniem się do kolejnych castingów, to jednak mnogość obowiązków jest dla niej motywująca. Marzy o tym, by kiedyś zagrać u Woody’ego Allena i Quentina Tarantino. Aktorka przyznaje, że w jej życiu zawodowym dużo się teraz dzieje. Widzowie telewizyjnej Dwójki mogą ją oglądać w kolejnym sezonie serialu „O mnie się nie martw”. Miesiąc temu, z kolei na ekrany kin trafił film „Niewinne”, w którym wraz z Agatą Buzek i Agatą Kuleszą zagrały zakonnice. W tej produkcji Joanna Kulig mówi wyłącznie po francusku. Aktorka zapewnia jednak, że nie miała problemu z posługiwaniem się tym językiem. Nauczyła się go dużo wcześniej – na potrzeby filmu „Sponsoring” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Kulig podkreśla, że na razie nie planuje dłuższego odpoczynku, bo już czeka na nią kolejne aktorskie wyzwanie.
 • Joanna Kulig zagra w filmie muzycznym z Maciejem Stuhrem

  Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w filmie „Excentrycy” Janusza Majewskiego. Partnerować będą jej Sonia Bohosiewicz i Maciej Stuhr. Film będzie historią muzyka jazzowego z lat 50., który po powrocie z Anglii do Polski zakłada big-band. Obecnie Joanna Kulig kończy pracę na planie filmu „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine. Film „Excentrycy” będzie ekranizacją powieści Włodzimierza Kowalewskiego pod tym samym tytułem. Akcja książki toczy się w latach 50. XX wieku w Ciechocinku. Bohaterem jest jazzman Fabian, który wraca z Anglii do Polski, aby – jak sam mówi – grać swing. W Ciechocinku zakłada zespół złożony z młodych bikiniarzy grających na potańcówkach, stroiciela fortepianów, tajemniczej femme fatale Modesty i śmiertelnie chorej Wandy. W rolę Fabiana wcieli się Maciej Stuhr. Jako jego koleżanki z zespołu wystąpią Sonia Bohosiewicz i Joanna Kulig. – W tym filmie będę tańczyć boogie-woogie i śpiewać muzykę jazzową z lat 50. Moja postać ma głęboką tajemnicę, okazuje się jednak, że fatalnie się zakochuje i to jest bardzo problematyczne – mówi Joanna Kulig.