Joachim Gauck

Artykuły - Joachim Gauck (35)

 • Prezydent Niemiec: Terror wdarł się do naszej stolicy

  Prezydent Niemiec: Terror wdarł się do naszej stolicy

  Prezydent Joachim Gauck zaapelował w niedzielę do Niemców w przemówieniu z okazji świąt Bożego Narodzenia o umiar i szacunek dla politycznych przeciwników, mimo zagrożenia atakami terrorystycznymi. Jego zdaniem obywatele mogą mieć zaufanie do państwa.
 • Prezydent Niemiec zwrócił się do Polaków

  Prezydent Niemiec zwrócił się do Polaków

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck zapewnił, że jego kraj nie zabiega o dominację nad Polską, lecz dąży do prawdziwego partnerstwa ze swoim sąsiadem - relacjonuje berliński "Tagesspiegel". Z kolei "Frankfurter Allgemeine Zeitung" omawia "dramatyczne różnice" we wzajemnym postrzeganiu się obydwu społeczeństw.
 • "Morderczy zamach nacechowany pogardą dla człowieka"

  "Morderczy zamach nacechowany pogardą dla człowieka"

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck wysłał prezydentowi USA Barackowi Obamie kondolencje w związku z masakrą w Orlando - poinformował w niedzielę w Berlinie urząd prezydenta.
 • "Polacy potrzebują więcej czasu, by nauczyć się żyć z obcymi"

  "Polacy potrzebują więcej czasu, by nauczyć się żyć z obcymi"

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck powiedział w czwartek podczas Dni Katolików w Lipsku, że Polacy - podobnie jak mieszkańcy byłej NRD - potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się żyć z obcymi, dlatego nie potrafią okazywać im miłosierdzia.
 • Prezydent Niemiec apeluje o szybką integrację imigrantów

  Prezydent Niemiec apeluje o szybką integrację imigrantów

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck wezwał w czwartek w Berlinie do jak najszybszej integracji imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy szukają schronienia w RFN. W przeciwnym razie, jego zdaniem, mogą oni łatwo zwrócić się ku politycznemu i religijnemu radykalizmowi.
 • Prezydent Niemiec prosi o przebaczenie za zbrodnie wojenne

  Prezydent Niemiec prosi o przebaczenie za zbrodnie wojenne

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck, oddając w piątek hołd ofiarom masakry dokonanej przez niemieckich żołnierzy w wiosce Lingiades w północno-zachodniej Grecji, poprosił o przebaczenie za zbrodnie popełnione przez jego rodaków w czasie wojny.
 • Grecja domaga się od Niemiec reparacji wojennych

  Grecja domaga się od Niemiec reparacji wojennych

  Prezydent Grecji Karolos Papulias wezwał Niemcy do jak najszybszego podjęcia rozmów o reparacjach wojennych oraz o spłacie pożyczki, udzielonej przez greckie banki III Rzeszy pod przymusem w czasie II wojny światowej.
 • Niemcy: Gauck krytykuje niedostateczne rozliczenia ze zbrodniami

  Niemcy: Gauck krytykuje niedostateczne rozliczenia ze zbrodniami

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck w przemówieniu wygłoszonym we wtorek z okazji 60. rocznicy powstania Instytutu Yad Vashem skrytykował niedostateczne rozliczenie się jego rodaków ze zbrodniami popełnionymi w czasach hitlerowskiej III Rzeszy.
 • Niemcy: Prezydent Gauck proponuje okrągły stół na Ukrainie

  Niemcy: Prezydent Gauck proponuje okrągły stół na Ukrainie

  ​Prezydent Niemiec Joachim Gauck powiedział w środę na spotkaniu z dziennikarzami zagranicznymi w Berlinie, że "okrągły stół" - jako sprawdzony w 1989 r. w Polsce i NRD sposób na porozumienie władzy z opozycją - mógłby być wzorem dla Ukrainy.
 • Niemcy nie chcą być już politycznym karłem

  Niemcy nie chcą być już politycznym karłem

  Ćwierć wieku po zjednoczeniu kraju Niemcy nie chcą być już dłużej politycznym karłem. Prezydent Joachim Gauck zaapelował o bardziej aktywną politykę zagraniczną, a partnerzy Berlina popierają nowy kurs.

Filmy - Joachim Gauck (1)