JK Rowling

Artykuły - JK Rowling (122)

 • Ralph Fiennes broni oskarżanej o transfobię J. K. Rowling. Zaatakował ją Daniel Radcliffe

  Ralph Fiennes broni oskarżanej o transfobię J. K. Rowling. Zaatakował ją Daniel Radcliffe

  Ralph Fiennes postanowił stanąć w obronie powszechnie krytykowanej autorki książek, na podstawie których nakręcono popularną serię filmów o Harrym Potterze. Według aktora, negatywne komentarze na temat kontrowersyjnych wypowiedzi J. K. Rowling są nieuzasadnione. Pisarkę zaatakował nawet Daniel Radcliffe, czyli filmowy Harry Potter. "Nie mogę zrozumieć jadu skierowanego w jej stronę" - wyznał Fiennes.
 • Ukaże się kolejna książka o Harrym Potterze

  Ukaże się kolejna książka o Harrym Potterze

  Scenariusz do spektaklu "Harry Potter i przeklęte dziecko" ukaże się w formie książkowej. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 31 lipca, dzień urodzin Harry'ego Pottera.
 • Brazylijski Harry Potter nie żyje

  Brazylijski Harry Potter nie żyje

  Autorka powieściowego cyklu o przygodach Harry'ego Pottera - J.K. Rownling - pożegnała brazylijskiego aktora i modela Caio Cezara, który podkładał głos pod graną przez Daniela Radcliffe'a postać w portugalskojęzycznych wersjach filmów o nastoletnim czarodzieju. Cesar, który był również policjantem w Rio de Janeiro, został zastrzelony w środę, 30 września, podczas wykonywania obowiązków służbowych.
 • Powrót Harry'ego Pottera! Zadebiutuje na West Endzie

  Powrót Harry'ego Pottera! Zadebiutuje na West Endzie

  W 2016 r. Harry Potter trafi na scenę londyńskiego teatru na West Endzie. Sztuka o najsławniejszym chłopcu czarodzieju będzie zatytułowana "Harry Potter i przeklęte dziecko" (Harry Potter and the Cursed Child). J.K. Rowling poinformowała o tym na Twitterze.
 • Zekranizują nową książkę J.K. Rowling

  Zekranizują nową książkę J.K. Rowling

  Telewizja BBC poinformowała o planach ekranizacji najnowszej książki J.K. Rowling "Trafny wybór". Powieść będzie podstawą do napisania scenariusza serialu, który na antenie stacji ma pojawić się w 2014 roku.
 • Rowling wróci do Harry'ego Pottera?

  Rowling wróci do Harry'ego Pottera?

  J.K. Rowling zamierza powrócić do pisania dla młodych ludzi i nie wyklucza kolejnej książki z akcją osadzoną w magicznym świecie Harry'ego Pottera. Pisarka ujawniła te plany w nadanym w środę wywiadzie dla BBC.
 • Nowa książka autorki Harry'ego Pottera

  Nowa książka autorki Harry'ego Pottera

  J.K. Rowling, autorka siedmiu tomów przygód o Harrym Potterze, we wtorek, 3 lipca, przedstawiła intrygującą okładkę swojej nowej książki. Dzieło lubiącej trzymać czytelników w napięciu pisarki ukaże się 27 września.
 • Powstanie "Encyklopedia Harry'ego Pottera"?

  Powstanie "Encyklopedia Harry'ego Pottera"?

  Choć jej pierwsza książka dla dorosłych ma się ukazać we wrześniu, JK Rowling nie jest jeszcze gotowa, żeby zupełnie opuścić świat literatury młodzieżowej. Pisarka wciąż pracuje nad od dawna zapowiadaną "encyklopedią Harryego Pottera".
 • Łzy na premierze "Harry'ego Pottera"

  Łzy na premierze "Harry'ego Pottera"

  Aktorka Emma Watson oraz pisarka J.K. Rowling nie były w stanie powstrzymać łez podczas londyńskiej kinowej prapremiery ostatniej części "Harry'ego Pottera".
 • Nowy projekt autorki "Harry'ego Pottera"

  Nowy projekt autorki "Harry'ego Pottera"

  J.K. Rowling, autorka popularnej sagi o nastoletnim czarodzieju Harrym Potterze, uruchomiła tajemniczą stronę internetową. Wynika z niej, że już za kilka dni czytelnicy i internauci poznają nowy projekt brytyjskiej pisarki.