Jerzy Stuhr

Synonimy:
Stuhr Jerzy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jerzy Stuhr (158)

 • Jerzy Stuhr: Za co 5-letni wnuk pochwalił dziadka?

  Jerzy Stuhr: Za co 5-letni wnuk pochwalił dziadka?

  Niedawno żona Macieja Stuhra zawiozła ich syna do dziadków do Krakowa. Jak relacjonuje Katarzyna Błażejewska-Stuhr, 5-letni Tadeusz stwierdził z uznaniem, że "dziadek czyta bajki zupełnie jak audiobook".
 • ​Jerzy Stuhr wyreżyserował swoją trzecią operę

  ​Jerzy Stuhr wyreżyserował swoją trzecią operę

  Jerzy Stuhr wyreżyserował swoją trzecią operę - "Cosi fan tutte" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Podczas konferencji zapowiadającej premierę artysta wyznał, że największą trudnością było ukazanie w spektaklu komicznym gorzkiej prawdy o naturze ludzkiej.
 • Jerzy i Barbara Stuhrowie: 50 lat po ślubie

  Jerzy i Barbara Stuhrowie: 50 lat po ślubie

  "Dziś moi najwspanialsi Rodzice na świecie obchodzą 50 rocznicę ślubu. Vivat! Dziękujemy Wam Kochani" - napisał w sobotę w mediach społecznościowych Maciej Stuhr. Mało kto wie, że rodzice aktora znają się... od przedszkola.
 • Jerzy Stuhr: Życie po udarze

  Jerzy Stuhr: Życie po udarze

  W połowie lipca media w całym kraju obiegła wiadomość o tym, że Jerzy Stuhr trafił do jednego z krakowskich szpitali z podejrzeniem udaru. Dziś mija niemal pół roku od tego wydarzenia. 73-letni aktor udzielił wywiadu "Tygodnikowi Powszechnemu", w którym opisuje trudności związane z powrotem do formy i życiem po udarze.
 • "Duże zwierzę": Jerzy Stuhr o tolerancji

  "Duże zwierzę": Jerzy Stuhr o tolerancji

  We wtorek, 25 sierpnia 2020, mija dokładnie 20 lat od premiery filmu Jerzego Stuhra "Duże zwierzę". Reżyser, którego zobaczyliśmy także w głównej roli, przekonywał, że chciał opowiedzieć o "bolesnym elemencie naszego życia", jakim jest tolerancja.
 • Jerzy Stuhr po udarze. Aktor pokazał się przed kamerą

  Jerzy Stuhr po udarze. Aktor pokazał się przed kamerą

  W połowie lipca media obiegła niepokojąca informacja o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Aktor przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala. Po kilkunastu dniach rodzina poinformowała, że wrócił do domu i czuje się lepiej. Pojawiło się też ostatnio krótkie nagranie z jego udziałem.
 • Maciej Stuhr o zdrowiu ojca

  Maciej Stuhr o zdrowiu ojca

  "W imieniu całej rodziny bardzo pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w ostatnich tygodniach!" - napisał na Facebooku Maciej Stuhr, odnosząc się do stanu zdrowia jego ojca, Jerzego, który przez ostatnie dwa tygodnie przebywał w szpitalu.
 • Jerzy Stuhr został wypisany ze szpitala. "Czuje się dobrze"

  Jerzy Stuhr został wypisany ze szpitala. "Czuje się dobrze"

  Jerzy Stuhr po dwóch tygodniach opuścił we wtorek Szpital Uniwersytecki w Krakowie i czuje się dużo lepiej.
 • Krystyna Janda ujawnia treść SMS-a od Jerzego Stuhra

  Krystyna Janda ujawnia treść SMS-a od Jerzego Stuhra

  Podczas rozmowy z Katarzyną Janowską w programie „Rezerwacja” Krystyna Janda ujawniła, że otrzymała SMS od przebywającego w szpitalu Jerzego Stuhra. "Zrobiłem pierwszy spacer korytarzem szpitala" - miał napisać do Jandy aktor.
 • Maciej Stuhr: Tata czuje się dobrze

  Maciej Stuhr: Tata czuje się dobrze

  "Mogę tylko powiedzieć, że tata czuje się dobrze. Sytuacja jest na razie pod kontrolą lekarzy, a my czekamy" - aktualne informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra przekazał "Faktowi" syn aktora, Maciej Stuhr.

Zdjęcia - Jerzy Stuhr (1)

 • film.interia.pl
  "Ćma": Wielka rola Romana Wilhelmiego

Filmy - Jerzy Stuhr (14)

 • Stuhr: Jako aktor widzę, gdzie jest chęć polemizowania, a gdzie pogarda i nienawiść

  "Zastanówmy się, skąd się bierze w naszych sporach nienawiść i pogarda" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Jerzy Stuhr - aktor teatralny i filmowy. "Jako aktor widzę, gdzie w oczach jest chęć polemizowania, a gdzie w oczach interlokutorów jest pogarda i nienawiść" - dodał. Moje pierwsze pytanie było: to co robimy? - mówił w RMF FM Jerzy Stuhr, wspominając swoją walkę z rakiem przełyku. Wiedziałem, że trzeba zmobilizować część zdrową organizmu do walki - dodał aktor. Skąd się bierze taki zadzior nienawiści? Jak zacząłem się cofać to szedłem tropami Gombrowicza, Witkacego, Wyspiańskiego, Norwida. Dochodziłem do uciemiężenia albo odwetu - mówił gość Roberta Mazurka, odnosząc się do swoich kontrowersyjnych słów z wywiadu dla "Newsweeka". To są artyści. Całe życie rozbudzano w nas emocje, żebyśmy te emocje wieczorem ludziom oddali. I mamy rozruchany ten nasz system nerwowy w sposób straszny! - mówił Jerzy Stuhr w Porannej rozmowie w RMF FM. Odniósł się w ten sposób do mocnych słów Krystyny Jandy, krytykującej politykę PiS. Opanować system nerwowy jest trudno. Ja artystom więcej wybaczam - tłumaczył aktor i reżyser. Robert Mazurek pytał swojego gościa też o akcję "Nie świruj. Idź na wybory" organizowaną przez znanych artystów. Nie podoba mi się słowo 'świruj' - jako poloniście. Raczej z filologicznego puntu widzenia - stwierdził. Te wszystkie akcje są takie pół-żartem. A sprawa jest poważna. A tu ciągle żarciki jakieś, nie świruj... - dodał Stuhr. Opowiedział się do za obowiązkiem głosowania na wzór Belgii.
 • Jerzy Stuhr: Moje pokolenie miało ciekawe życie

  Każdy film Jerzego Stuhra brał początek z jakiegoś impulsu. Reżyser wyznaje, co było tym impulsem w przypadku "Obywatela".
 • Jerzy Stuhr: Straszne emocje i mało czasu

  Jerzy Stuhr opowiada o trudnościach przy realizacji "Obywatela", a także o tym, dlaczego nigdy nie jest w stu procentach zadowolony z nakręconego filmu.
 • Jerzy Stuhr: Najbardziej obraźliwe zdanie

  Jerzy Stuhr o jednym z najbardziej obraźliwych zdań, jakie było mu dane usłyszeć i jednej z najbardziej upokarzających sytuacji, jaką miał okazję zobaczyć.