Jerzy Kwieciński

Artykuły - Jerzy Kwieciński (27)

Filmy - Jerzy Kwieciński (5)

 • Kwieciński o programie „Mieszkanie Plus”: Pod koniec roku 100 tysięcy mieszkań będzie w budowie

  "Szefem rządu i tym, który tutaj rządzi, jest pan premier. Pan premier może w każdej chwili każdego z nas powołać i odwołać" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, pytany o doniesienia o tym, że na początku przyszłego tygodnia ma zostać powołany na stanowisko ministra finansów. "Jak ktoś jest ministrem w dwóch ministerstwach, to dostaje tylko jedną pensję" - zdradził również. Prowadzący Poranną rozmowę w RMF FM Robert Mazurek pytał swego gościa o postępy programu "Mieszkanie Plus". Mamy w tej chwili w przygotowaniu 120 tysięcy mieszkań na różnym etapie. (...) Budowa mieszkania w Polsce trwa od 4 do 6 lat. 2 lata to jest mniej więcej okres szukania gruntu, przygotowywania projektu, uzyskiwania zezwoleń, wyboru wykonawcy. Później sama budowa. To daje od 4 do 6 lat. Potrzebujemy mieszkań dla polskiego społeczeństwa, chcemy osiągnąć średni standard europejski. (...) Zobowiązałem się, że pod koniec tego roku 100 tysięcy mieszkań będzie w budowie, na różnym etapie - i będzie - podkreślił Jerzy Kwieciński. Jerzy Kwieciński: Narodowy deweloper ma w przygotowaniu 120 tys. mieszkań W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek kontynuował wątek programu "Mieszkanie plus". Na pytanie, gdzie jest obiecane 100 tys. mieszkań, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński odpowiada: "Nasz narodowy deweloper ma w przygotowaniu inwestycje, które dadzą Polakom 120 tys. mieszkań". I dodaje - "usunęliśmy bariery związane z wydawaniem pozwoleń". Robert Mazurek zapytał także o budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego i samochody elektryczne, których milion miał do 2025 r. wyjechać na polskie ulice. Na razie po polskich drogach jeździ ich ok. 4 tys., ale minister przekonuje, że polski rząd, deklarując zainteresowanie elektromobilnością, zwrócił na Polskę uwagę naukowców i inwestorów ze świata.
 • Jerzy Kwieciński: Mamy w przygotowaniu ponad 100 tysięcy mieszkań

  "Mamy w przygotowaniu ponad 100 tysięcy mieszkań" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM o projekcie Mieszkania Plus minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Gość Roberta Mazurka był pytany o terminy oddania domów w ramach rządowego programu. Minister wskazał też, że wybranych jest w całym kraju ponad 400 lokalizacji pod nowe domy i osiedla.
 • Jerzy Kwieciński: Mamy w przygotowaniu ponad 100 tysięcy mieszkań

  "Mamy w przygotowaniu ponad 100 tysięcy mieszkań" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM o projekcie Mieszkania Plus minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Gość Roberta Mazurka był pytany o terminy oddania domów w ramach rządowego programu. Minister wskazał też, że wybranych jest w całym kraju ponad 400 lokalizacji pod nowe domy i osiedla.
 • Kwieciński o „Mieszkanie Plus”: To program dla tych, których nie stać na zdobycie mieszkania

  „W tej chwili w budowie jest około 2 tysięcy mieszkań. To z dnia na dzień przybywa. W przygotowaniu jest kolejnych 25 tysięcy” – tak o programie „Mieszkanie plus” mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. „Rząd zdecydował się na przyspieszenie tego procesu. W drugim kwartale będziemy oddawali pierwsze mieszkania w Jarocinie. Jeżeli ktoś chce wynająć mieszkanie 50-metrowe, to będzie płacił między 550 a 650 złotych” – przewiduje Kwieciński. Minister uważa, że ten program jest adresowany do ludzi, których obecnie nie stać na zakup swojego mieszkania: "Ten program jest adresowany do tych uboższych warstw społecznych, tych których do tej pory nie było stać na to, żeby dać możliwość zamieszkania, a kiedy się poprawi sytuacja bytowa, majątkowa, żeby również takie mieszkanie przejąć na własność" - mówi Kwieciński. "Wcześniejsze programy były bardziej adresowane do osób, które chcą kupić mieszkanie, czyli chcą mieć mieszkanie na własność i do tych, których na to stać. Chętnych na te mieszkania jest parokrotnie więcej, aniżeli tych mieszkań. Wybierane są osoby, których status materialny jest niższy, właśnie po to, żeby wesprzeć tych, których nie stać na zdobycie mieszkania na rynku" - mówi gość Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM.