Jerzy Kapuściński

Artykuły - Jerzy Kapuściński (4)

 • Więcej kultury w telewizji!

  Więcej kultury w telewizji!

  Jesienią Dwójka stawia na kulturę, programy dla dzieci i młodzieży, a także ambitne kino dokumentalne. Dyrektor programowy TVP2, Jerzy Kapuściński, w rozmowie z Interia.tv zapowiada duże zmiany w nowej ramówce stacji.
 • Hiphopowy "Trainspotting"?

  Hiphopowy "Trainspotting"?

  - W Polsce bardzo rzadko powstają filmy oparte na świeżych i autentycznych wydarzeniach - mówi Jerzy Kapuściński, producent obrazu "Jesteś Bogiem", opowiadającego historię legendarnego hiphopowego zespołu Paktofonika. Scenariusz Macieja Pisuka przeleżał jednak w szufladzie ładnych parę lat.
 • Fellini rano, w południe i wieczorem

  Fellini rano, w południe i wieczorem

  W "Rzeczpospolitej" przeczytać możemy o planach mającej ruszyć na wiosnę 2007 roku nowego kanału telewizyjnego TVP Film. "Skończy się problem prezentowania w TVP filmów ambitnych, niszowych po północy" - deklaruje szef nowej stacji Jerzy Kapuściński. "Dzieła Felliniego czy Rohmera będą emitowane rano, w południe i wieczorem" - dodaje.
 • Jest koncesja dla TVP Film

  Jest koncesja dla TVP Film

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała w środę, 4 października, koncesję kanałowi tematycznemu Telewizji Polskiej - TVP Film. Kanał ma rozpocząć nadawanie w kwietniu 2007 roku. "Chcemy by TVP Film stał się miejscem spotkania widzów zainteresowanych najlepszym kinem polskim i światowym, ale także otwartym na dobre kino popularne - mówi Jerzy Kapuściński, szef TVP Film.

Filmy - Jerzy Kapuściński (1)

 • Więcej kultury jesienią

  Jesienna oferta "Dwójki" wzbogaci się o mocną komponentę artystyczno-kulturalną. Będzie to dobre kino w stałych pasmach, polski i światowy dokument, muzyka na najwyższym poziomie, a także pasmo familijne poświęcone polskiej twórczości - zapowiada Jerzy Kapuściński.