Jerzy Jarocki

Artykuły - Jerzy Jarocki (7)

 • Danuta Maksymowicz-Jarocka: Miałam trudne, ale i piękne życie

  Danuta Maksymowicz-Jarocka: Miałam trudne, ale i piękne życie

  Danuta Maksymowicz-Jarocka, wdowa po wybitnym reżyserze teatralnym Jerzym Jarockim, przypomina wspólnie spędzone 33 lata.
 • Feliksy dla Kuleszy i Krzywkowskiej

  Feliksy dla Kuleszy i Krzywkowskiej

  Jerzy Jarocki został pośmiertnie nagrodzony Feliksem Warszawskim w kategorii najlepsza reżyseria. Wśród uhonorowanych teatralnymi nagrodami stolicy za sezon 2011/2012 znaleźli się także aktorzy Monika Krzywkowska, Agata Kulesza, Mariusz Bonaszewski i Włodzimierz Press.
 • Pogrzeb Jerzego Jarockiego

  Pogrzeb Jerzego Jarockiego

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się w czwartek pogrzeb Jerzego Jarockiego, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych. Urna z jego prochami spoczęła w Alei Zasłużonych krakowskiej nekropolii.
 • Zmarł Jerzy Jarocki

  Zmarł Jerzy Jarocki

  W wieku 83 lat zmarł w środę w Warszawie Jerzy Jarocki, reżyser, pedagog, tłumacz, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych.
 • Jerzy Jarocki: Rymkiewicz jest szkodliwy

  Jerzy Jarocki: Rymkiewicz jest szkodliwy

  Jerzy Jarocki, reżyser, legenda polskiego teatru, który podczas tegorocznej "Boskiej Komedii" wystawił "Tango" Sławomira Mrożka, był gościem "Czaterii" portalu INTERIA.PL. W czacie odpowiadał na pytania jego użytkowników.
 • Jerzy Jarocki

  Jerzy Jarocki

  Reżyser, pedagog, tłumacz. Absolwent wydziału aktorskiego krakowskiej PWST (1952) i reżyserii moskiewskiego GITIS (1957). Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reżyserów.
 • Leszek Możdżer z Wielką Nagrodą Fundacji Kultury

  Jazzowy pianista i kompozytor Leszek Możdżer odebrał w środę, 22 lutego, w Warszawie Wielką Nagrodę Fundacji Kultury. Muzyk został doceniony za to, umiejętnie łączy "bycie wirtuozem i eksperymentatorem muzycznym jednocześnie". Drugim laureatem 13. edycji prestiżowych wyróżnień został reżyser teatralny Jerzy Jarocki.