Jens Stoltenberg

Artykuły - Jens Stoltenberg (23)

 • Cyberprzestrzeń sferą działań wojennych

  Cyberprzestrzeń sferą działań wojennych

  NATO uzna cyberprzestrzeń za sferę, w której mogą rozgrywać się konflikty, tak jak na lądzie, w powietrzu i na morzu - poinformował we wtorek sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po pierwszym dniu obrad ministrów obrony państw NATO w Brukseli.
 • Spotkanie Waszczykowskiego i Stoltenberga w Warszawie. Tematem rozmów flanki NATO

  Spotkanie Waszczykowskiego i Stoltenberga w Warszawie. Tematem rozmów flanki NATO

  O wzmacnianiu obecności NATO w Polsce i innych krajach wschodniej flanki oraz o zwiększaniu stabilności w otoczeniu Sojuszu na Wschodzie i na Południu rozmawiali we wtorek w Warszawie szef MSZ Witold Waszczykowski i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Wizyta Stoltenberga jest związana z przygotowaniami do zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.
 • Sekretarz generalny NATO w Polsce: "Szczyt będzie przełomowy"

  Sekretarz generalny NATO w Polsce: "Szczyt będzie przełomowy"

  Do Polski przylatuje dziś sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Dwudniowa wizyta jest związana z przygotowaniami do lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie. Szef NATO będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło oraz ministrami spraw zagranicznych i obrony - Witoldem Waszczykowskim i Antonim Macierewiczem.
 • Stoltenberg ujawnia, kto wzmocni wschodnią flankę NATO

  Stoltenberg ujawnia, kto wzmocni wschodnią flankę NATO

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził w wywiadzie dla Polskiego Radia, które kraje wzmocnią wschodnią flankę NATO. Do tej pory pojawiały się tylko nieoficjalne doniesienia prasowe, bądź wypowiedzi polityków z różnych państw.
 • Stoltenberg ostrzega przed nowymi trasami przerzutu migrantów

  Stoltenberg ostrzega przed nowymi trasami przerzutu migrantów

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w czwartek w Ankarze, że liczba migrantów przybywających do UE z Turcji przez Morze Egejskie znacząco spada, ale przemytnicy ludzi mogą skierować się na inne trasy, więc władze nie powinny tracić czujności.
 • Prezydent Duda na spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO

  Prezydent Duda na spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO

  Budowa konsensusu wokół lipcowego szczytu NATO w Warszawie ma być tematem rozmów prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga, którzy w poniedziałek po południu spotkali się w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.
 • NATO "wzmocni możliwości odstraszania" Rosji

  NATO "wzmocni możliwości odstraszania" Rosji

  W 2016 roku w Afganistanie pozostanie 12 tysięcy żołnierzy w ramach dowodzonej przez NATO wojskowej misji szkoleniowej - poinformował we wtorek sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po spotkaniu krajów NATO i państw zaangażowanych w Afganistanie. Stoltenberg zapewnił również o poparciu dla skonfliktowanej z Rosją Turcji.
 • Ukraina w NATO? Droga nie jest zamknięta

  Ukraina w NATO? Droga nie jest zamknięta

  W najbliższym czasie ​Ukraina nie wstąpi do NATO, ale droga do sojuszu nie jest zamknięta - mówili jednym głosem prezydent Petro Poroszenko i sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg potępił też planowane przez separatystów wybory w Donbasie.
 • Sekretarz generalny NATO ostro krytykuje Putina

  Sekretarz generalny NATO ostro krytykuje Putina

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na łamach tabloidu "Bild" ostro skrytykował prezydenta Rosji Władimira Putina zarzucając mu złamanie porozumienia o zawieszeniu broni na Ukrainie oraz naruszanie integralności państwa ukraińskiego.
 • "Der Spiegel": Nowy szef NATO jest politykiem przyjaznym Rosji

  "Der Spiegel": Nowy szef NATO jest politykiem przyjaznym Rosji

  Nowy sekretarz generalny NATO - były premier Norwegii Jens Stoltenberg - jest w przeciwieństwie do swego poprzednika Andersa Fogha Rasmussena politykiem umiarkowanym i przyjaznym Rosji - pisze w niedzielę "Der Spiegel" w materiale zatytułowanym "Łagodny".

Filmy - Jens Stoltenberg (2)