Sport - Jelina Switolina

Artykuły - Jelina Switolina (61)

• Turniej WTA w Strasburgu. Jelina Switolina triumfatorką

Turniej WTA w Strasburgu. Jelina Switolina triumfatorką

Rozstawiona z numerem drugim Ukrainka Jelina Switolina pokonała reprezentantkę Kazachstanu Jeleną Rybakinę 6:4, 1:6, 6:2 w finale turnieju tenisowego WTA w Strasburgu (pula nagród 220 tys. dolarów).
  • Turniej WTA w Strasburgu. Switolina i Rybakina awansowały do finału

Turniej WTA w Strasburgu. Switolina i Rybakina awansowały do finału

Rozstawiona z numerem drugim Ukrainka Jelina Switolina zmierzy się ze startującą z numerem piątym reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną w finale turnieju tenisowego WTA w Strasburgu (pula nagród 220 tys. dolarów).
  • Turniej WTA w Strasburgu. Magda Linette przegrała z Jeliną Switoliną w 1/8 finału

Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem drugim Ukrainką Jeliną Switoliną 6:7 (0-7), 5:7 w 1/8 finału turnieju WTA w Strasburgu.
  • US Open. Wycofały się Switolina i Bertens

US Open. Wycofały się Switolina i Bertens

Dwie czołowe tenisistki - piąta w światowym rankingu Ukrainka Jelina Switolina i siódma Holenderka Kiki Bertens - ogłosiły w piątek rezygnację z wielkoszlemowego turnieju US Open, który w Nowym Jorku ma się rozpocząć 31 sierpnia.
  • ​Tenis. Switolina wygrała pokazowy turniej w Berlinie

​Tenis. Switolina wygrała pokazowy turniej w Berlinie

Piąta w światowym rankingu tenisistek Ukrainka Jelina Switolina wygrała pierwszy z dwóch turniejów pokazowych w Berlinie. W finale, który miał odbyć się w środę, ale został przełożony z powodu deszczu, pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 3:6, 6:1, 10-5.
  • Turniej WTA w Monterrey. Switolina i Konta w półfinałach

Turniej WTA w Monterrey. Switolina i Konta w półfinałach

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki - Ukrainka Jelina Switolina i Brytyjka Johanna Konta - awansowały do półfinałów turnieju WTA w meksykańskim Monterrey (z pulą nagród 251 750 dol.).
  • WTA Finals. Ashleigh Barty lepsza od Jeliny Switoliny w finale

WTA Finals. Ashleigh Barty lepsza od Jeliny Switoliny w finale

Rozstawiona z jedynką Ashleigh Barty po raz pierwszy w karierze wygrała kończący sezon tenisowy turniej WTA Finals. W finale w Shenzen pokonała broniącą tytułu Ukarinkę Jelinę Switolinę 6:4, 6:3. Jest pierwszą Australijką od 1976 roku, która triumfowała w tych zawodach.
  • WTA Finals. Switolina i Barty zagrają w finale

WTA Finals. Switolina i Barty zagrają w finale

Australijka Ashleigh Barty pokonała Czeszkę Karoliną Pliszkovą 4:6, 6:2, 6:3 w półfinale kończącego sezon turnieju WTA Finals w chińskim Shenzen. W decydującym spotkaniu liderka rankingu tenisistek zmierzy się z broniącą tytułu Ukrainką Jeliną Switoliną.
  • Tenis. Broniąca tytułu Switolina pierwszą finalistką WTA Finals

Tenis. Broniąca tytułu Switolina pierwszą finalistką WTA Finals

Broniąca tytułu Jelina Switolina jako pierwsza awansowała do decydującego meczu kończącego sezon turnieju WTA Finals w chińskim Shenzen. Jej półfinałowa rywalka Szwajcarka Belinda Bencic skreczowała przy stanie 5-7, 6-3, 4-1 dla ukraińskiej tenisistki.
  • WTA Finals. Switolina zapewniła sobie awans do półfinału

WTA Finals. Switolina zapewniła sobie awans do półfinału

Broniąca tytułu Ukrainka Jelina Switolina pokonała Rumunkę Simonę Halep 7:5, 6:3 w Grupie Purpurowej kończącego sezon tenisowego turnieju WTA Finals w chińskim Shenzen i jako pierwsza zapewniła sobie awans do półfinału.