jedzenie dla dzieci

Artykuły - Jedzenie dla dzieci (15)

 • Wegetarianizm wśród najmłodszych – tak czy nie?

  Wegetarianizm wśród najmłodszych – tak czy nie?

  Rodzice coraz częściej decydują się na stosowanie diety opartej na produktach roślinnych także u dzieci, a nawet niemowląt. Czy jednak brak mięsa w diecie najmłodszych to dobry pomysł? Kiedy można stosować dietę roślinną? Czy w każdym wieku jest ona akceptowalna?
 • Plastikowy ryż i jajka z żelatyny: sfałszowane jedzenie zagraża ludziom

  Plastikowy ryż i jajka z żelatyny: sfałszowane jedzenie zagraża ludziom

  Mleko bez białka, plastikowy ryż i makaron, sztuczne jajka. Prawdopodobnie w samej Tanzanii 50 procent importowanych do tego kraju spożywczych towarów jest fałszywych. Dlaczego prawdopodobnie? Bo w Afryce dokładnie ustalić tego nie sposób. Nie ma statystyk, które by określiły skalę tego zjawiska. Są tylko poszczególne, lokalne badania, jak np. te przeprowadzone przez Confederation of Tanzania Industries, które oszacowały ten problem.
 • Jak przekonać niejadka do jedzenia? Obiady dla dzieci

  Jak przekonać niejadka do jedzenia? Obiady dla dzieci

  Twoje dziecko bez wątpienia nie należy do grona największych łasuchów? Martwisz się, gdyż ciągle nie dojada swoich posiłków? Pora z tym skończyć! Dowiedz się, co serwować swojemu milusińskiemu oraz jak komponować pyszne obiady dla dzieci. Z nami trafisz w smak nawet najmłodszego domownika!
 • Zdrowe odżywianie w roku szkolnym? To możliwe

  Zdrowe odżywianie w roku szkolnym? To możliwe

  Przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania w czasie roku szkolnego, w dni pełne licznych zajęć? To łatwiejsze niż myślisz!
 • Wokalista De Mono w ważnej akcji charytatywnej

  Wokalista De Mono w ważnej akcji charytatywnej

  Zanim poznał smak sukcesu, w jego życiu nie zawsze było kolorowo. Dlatego dziś, będąc osobą znaną, nigdy nie odmawia pomocy najbardziej potrzebującym. Przyznaje, że szczególnie bliski jest mu los dzieci.
 • Bezglutenowy omlet bananowy

  Bezglutenowy omlet bananowy

  Uwielbiam poranki. Tu powstaje cała koncepcja dnia, tu mam również mnóstwo energii i pomysłów. Poranek lubię zacząć po królewsku – jeśli się da oczywiście, bo rożnie z tym bywa.
 • Co za dużo to niezdrowo

  Co za dużo to niezdrowo

  Razem z dietetykiem radzimy rodzicom, jak zmieniać złe nawyki żywieniowe dzieci i uczyć je, by sięgały po to, co wartościowe.
 • To dziecko naprawdę lubi jeść

  To dziecko naprawdę lubi jeść

  Wiele rodziców ma problem z dziećmi-niejadkami.
 • Rodzinnie do restauracji z Kids Restaurant Week

  Rodzinnie do restauracji z Kids Restaurant Week

  Nareszcie Restaurant Week dla najmłodszych! Już przez pierwszy tydzień czerwca (1-8.06) aż 31 najlepszych Restauracji w Warszawie przygotuje trzydaniowe doświadczenie restauracyjne dla dzieci (w festiwalowej cenie 19 zł) i dla dorosłych (w festiwalowej cenie 39 zł). Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Dziecka w najlepszych Restauracjach i nie tylko odbędą się Wydarzenia Towarzyszące dla Rodzin!
 • Maluch w świecie szpinaku i brukselki

  Maluch w świecie szpinaku i brukselki

  Jak przekonać pociechy do zdrowego jedzenia – szpinaku, jarmużu czy brukselki – i sprawić, by choć na chwilę zapomniały o uwielbianych chipsach i coli?

Filmy - Jedzenie dla dzieci (1)

 • Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci?

  Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci? Wyjaśniła to Anna Radowicka. - Mięso, które należy dzieciom podawać, to jest mięso lekkostrawne, czyli indyk, kurczak, cielęcina, królik – powiedziała dietetyk. Ile mięsa tygodniowo powinno jeść dziecko? (Dzień Dobry TVN/x-news)