jedzenie

Artykuły - Jedzenie (645)

 • Najtrudniej jest mi przekonać ludzi, że Gruzja to normalny kraj

  Najtrudniej jest mi przekonać ludzi, że Gruzja to normalny kraj

  Marcin Meller na Kaukazie bywa kilka razy w roku. Miłość do kraju "pełnego smaków, zapachów i bajkowych krajobrazów" okazała się tak silna, że, razem z żoną, ściągnęli gości z Polski i wyprawili wielkie, gruzińskie wesele. Interii opowiada m.in. o specyfice kaukaskich konfliktów, szaleństwie tamtejszych kierowców i wielogodzinnym ucztowaniu. Pretekstem do spotkania była książka "Kakukasis" Olii Hercules - pełna przepisów opowieść o trosce, gościnności i wielkiej słabości do jedzenia mieszkańców tego barwnego regionu.
 • Zdrowsza żywność dzięki polskim naukowcom

  Zdrowsza żywność dzięki polskim naukowcom

  Według danych GUS w Polsce w ciągu roku rolnicy rozpryskują ponad 40 tys. ton herbicydów. W tej masie jest ponad 12 tys. ton szkodliwych substancji czynnych. Dzięki metodzie opracowanej przez zespół prof. Magdaleny Popławskiej będzie można produkować zdrowszą żywność, szybko rekultywować niszczone od dekad ziemie uprawne i ograniczyć koszty produkcji rolnej.
 • Uważaj na te produkty spożywcze. Silnie uzależniają!

  Uważaj na te produkty spożywcze. Silnie uzależniają!

  Chyba wszyscy znamy to uczucie, gdy nagle coś każe nam natychmiast sięgnąć po słodką lub słoną przekąskę. Albo, co gorsza, cały dodatkowy posiłek. Okazuje się, że za taki stan rzeczy odpowiada nie tylko ludzka słabość, ale przede wszystkim skomplikowane procesy chemiczne zachodzące w naszym organizmie. Udowodniono bowiem, że są produkty spożywcze, które uzależniają równie silnie, co alkohol, nikotyna czy narkotyki.
 • Maszyna, która stworzy jedzenie z energii elektrycznej

  Maszyna, która stworzy jedzenie z energii elektrycznej

  Naukowcom udało się wytworzyć jedzenie z energii elektrycznej. Może być to przełom w walce z głodem na świecie.
 • Rynek dowozów jedzenia kwitnie. Osiągnął już wartość 1,5 mld zł

  Rynek dowozów jedzenia kwitnie. Osiągnął już wartość 1,5 mld zł

  Średnio ok. 56 zł płaci Polak za zamówiony posiłek z dostawą. Jedzenie kupujemy przeważnie w weekendy, najczęściej wybieranym przez nas daniem jest pizza, a zamówienia składamy zwykle telefonicznie. Co jeszcze wynika z raportu firmy Stava o rynku dowozów jedzenia?
 • Złością wykarmieni

  Złością wykarmieni

  Ludzie dzielą się na tych, którzy właśnie zjedli całą pizzę, popili litrem coli i dosłodzili pucharem lodów, a mimo to pozostają szczupli, oraz na tych, którzy wzięli głębszy oddech w alejce ze słodyczami w hipermarkecie i przytyli na miejscu pięć kilogramów.
 • 10 kilogramów w 60 minut. Wyzwanie, któremu jeszcze nikt nie sprostał

  10 kilogramów w 60 minut. Wyzwanie, któremu jeszcze nikt nie sprostał

  Zjedzenie serwowanej przez japońską restaurację Gold Curry porcji ryżu z dodatkiem curry jest najprawdopodobniej fizycznie niemożliwe. Może właśnie dlatego za pochłonięcie ważącego aż 10 kilogramów dania wyznaczono nagrodę...
 • Jak prawidłowo ocenić wartość jedzenia

  Jak prawidłowo ocenić wartość jedzenia

  Tradycyjna analiza składników pożywienia jest przestarzała. Potrzebne jest zrozumienie, jak one między sobą współdziałają - postulują specjaliści na lamach „American Journal of Clinical Nutrition”.
 • Moda na street food zadomowiła się u nas już na stałe

  Moda na street food zadomowiła się u nas już na stałe

  - Zdecydowanie street food to domena millenialsów. Oni również odpowiedzialni są za jego rozwój i wprowadzanie nowych smaków lub wariacji na temat tego, co już istnieje - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Karolina Liberka, business development deputy director z agencji marketingowej Feno.

Filmy - Jedzenie (1129)

 • Zaatakował kobietę hot dogiem. Odpowie za napaść

  Pewien mieszkaniec Florydy odpowie za napaść na pracownika stacji benzynowej. Wszystko dlatego, że rozwścieczony tym, że ekspedientka nie chciała mu sprzedać piwa, zaczął rzucać w nią hot-dogami oraz dźgnął ją w policzek patyczkiem po corndogu (amerykańskie danie, parówka pokryta ciastem kukurydzianym- red.). Sprawa napaści został natychmiast zatrzymany przez policję i stanie przed sądem. Poszkodowana sprzedawczyni doznała niewielkiego otarcia pod okiem. (STORYFUL/x-news)
 • Puma zagląda do okna w poszukiwaniu jedzenia. Władze próbują ją złapać

  Na filmie z kamery monitoringu jednego z domów w Brookfield w amerykańskim stanie Wisconsin widać, jak ciekawska puma zagląda przez okno. Prawdopodobnie poszukiwała jedzenia. Na filmie widać także to samo zwierzę przechadzające się w okolicy innych zabudowań. Lokalne władze ostrzegają przed zwierzęciem i zapewniają, że próbują ją schwytać. (STORYFUL/x-news)
 • Pieczarki faszerowane kaszą gryczaną – przepis

  Pieczarki faszerowane kaszą gryczaną to nie tylko świetny pomysł na przystawkę do dania obiadowego, ale także doskonały przepis na ciepłą przekąskę imprezową. Przygotowanie farszu z kaszy gryczanej i faszerowanie pieczarek nie zajmuje dużo czasu, także bez problemu uporasz się z tym przed przyjściem gości.
 • Doskonały krem z kurek

  Zupy-kremy zwykle kojarzą się nam z warzywami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować krem z kurek. To niezwykle sycący krem idealny na rozgrzewający obiad. Kurki czynią tę potrawę daniem sezonowym, dlatego nie warto zwlekać z przygotowaniami!