jedzenie

Artykuły - Jedzenie (410)

 • Elżbieta II: Królowa zakochana w czekoladzie

  Elżbieta II: Królowa zakochana w czekoladzie

  Na talerzu Elżbiety II wszystkie warzywa muszą być tej samej wielkości, a jeśli ma ochotę na jajka, to tylko te w brązowych skorupkach. Aby uniknąć nieprzystojnych skojarzeń, banana je nożem i widelcem. Co jeszcze wiemy o kulinarnych upodobaniach królowej? Poniżej publikujemy fragment książki Wiki Filipowicz pt. "Przy stole z królem", w którym znajdziemy obszerną odpowiedź na to pytanie.
 • Jedzenie jak narkotyk

  Jedzenie jak narkotyk

  Jemy by poprawić sobie humor i odreagować stres. Później głodzimy się, żeby odpokutować? Traktowanie jedzenia w kategoriach nagrody i kary jest koszmarną pułapką. Czyni z pokarmu substancję tożsamą z narkotykiem. A wyjście z tego błędnego koła nie jest proste. Tej substancji uzależniającej nie da się bowiem odstawić, bo żywność jest niezbędne do życia.
 • Zero Waste - jak nie marnować jedzenia?

  Zero Waste - jak nie marnować jedzenia?

  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa rocznie wyrzuca się na świecie około 1,3 miliarda ton żywności. Taka ilość wystarczyłaby, aby nakarmić 3 miliardy ludzi. Wyrzuca się resztki z obiadów, przeterminowane produkty, nieświeże owoce i warzywa… W ten sposób marnuje się bardzo dużo żywności. Jak to zmienić? Rozwiązaniem jest kuchnia Zero Waste! Poznaj zasady kuchni Zero Waste i dowiedz się, jak nie marnować jedzenia!
 • Olej sojowy jest niebezpieczny

  Olej sojowy jest niebezpieczny

  ​Użycie oleju sojowego znacznie wzrosło w ciągu ostatnich dekad - w Stanach Zjednoczonych jest to najczęściej spożywany olej jadalny. To zdarzenie zbiegło się w czasie z alarmującym wzrostem wystąpienia chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca czy otyłość. Nowe wyniki badań sugerują, że mogą za to odpowiadać zmiany genetyczne wywoływane przez olej sojowy.
 • Gotowanie dla smyka alergika

  Gotowanie dla smyka alergika

  Twój szkrab jest uczulony i musi dostawać posiłki inne niż reszta rodziny? Nie wpadaj w panikę. Wprowadzenie diety nie jest wcale takie trudne. Nasze rady ułatwią ci zorganizowanie domowej kuchni na nowo.
 • Dziecko może pokochać warzywa!

  Dziecko może pokochać warzywa!

  Skorzystaj z naszych rad, a twój smyk nie będzie się krzywił na widok dyni czy fasolki.
 • ​Uwielbiasz brzegi od pizzy? W tej restauracji zamówisz je... bez pizzy

  ​Uwielbiasz brzegi od pizzy? W tej restauracji zamówisz je... bez pizzy

  Na świecie są dwa rodzaje ludzi - ci, którzy zjadają pizzę w całości i ci, którzy zostawiają jej brzegi. Jeśli przepadacie za "niejadalną" częścią włoskiego przysmaku, to z pewnością zaciekawi was pomysł, na jaki wpadła amerykańska sieć pizzerii Villa Italian Kitchen.
 • 235 kg rocznie na osobę - tyle jedzenia marnują Polacy

  235 kg rocznie na osobę - tyle jedzenia marnują Polacy

  Polska znalazła się na piątym miejscu w UE w rankingu marnowania żywności. Statystyczny Polak wyrzuca aż 235 kg jedzenia rocznie.
 • Najsłynniejsze restauracyjne sceny w historii kina

  Najsłynniejsze restauracyjne sceny w historii kina

  Restauracja to sceneria, którą filmowcy wprost uwielbiają. Ileż inscenizacyjnego potencjału kryje się w takiej przestrzeń! Jasna, wypełniona gośćmi sala, szykowne stroje, gwar rozmów, kelnerzy przeciskający się między stolikami – kilka prostych chwytów i już mamy olśniewający plan, w którym każdy chciałby się znaleźć i od którego widzowie nie potrafią oderwać oczu.
 • Pięć zaskakujących przyczyn ataków głodu

  Pięć zaskakujących przyczyn ataków głodu

  Każdej z nas zdarza się ulec jedzeniowym zachciankom. Nie ma co obwiniać się o brak silnej woli, bo… powody nasilania się takich pokus wcale nie muszą być związane z jedzeniem.

Filmy - Jedzenie (1381)

 • Nieludzka dieta. Jak wygląda jadłospis w zoo?

  Jak wygląda dieta egzotycznych ryb, mrówkojadów czy słoni? Jak zapewnić im odpowiednie odżywienie w specjalnych warunkach w zoo? O tym opowiedzieli opiekunowie zwierząt i specjaliści ds. żywienia z ogrodów zoologicznych w Poznaniu i Wrocławiu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Letnia kuchnia Grzegorza Zawieruchy

  Niecodzienna lokalizacja, ale efekty wyśmienite. Grzegorz Zawierucha na plaży w Międzyzdrojach gotował dla Oliviera Janiaka. Co mu przyrządził w tych nietypowych warunkach? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Królik w czapce św. Mikołaja przeżuwa jedzenie

  Samica królika o imieniu Olive zdecydowanie potrafi zrobić dobre wrażenie. Zobaczcie, jak słodko wygląda w czapce św. Mikołaja, przeżuwając ulubione przysmaki.
 • Nie ma gości - nie ma jedzenia. Niedźwiedź plądruje kosze na śmieci przy opuszczonym motelu

  Nie ma odwiedzających w lasach i parkach równa się z tym, że nie ma śmieci i... jedzenia. Nie cieszą się zatem niedźwiedzie, które plądrują kosze na śmieci w miasteczku w Pensylwanii. Te przy opuszczonym z powodu koronawirusa motelu okazały się puste.