Jednostka specjalna

Artykuły - Jednostka specjalna (14)

 • Nowa jednostka specjalna polskiej armii

  Wojsko będzie miało nową jednostkę specjalną na wzór amerykańskiego, elitarnego 75. pułku - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • GROM szuka komandosów

  GROM szuka komandosów

  Polska jednostka specjalna GROM rozbudowuje się. Jesienią zacznie się selekcja kandydatów - zawiadamia "Rzeczpospolita".
 • Policja do walki z hakerami

  Policja do walki z hakerami

  Śledczy z krajów członkowskich Wspólnoty Europejskiej oraz przedstawiciele FBI zaproponowali utworzenie nowej jednostki specjalnej do zwalczania cyberprzestępczości.
 • Petelicki: Porwanego Polaka może uwolnić GROM

  Petelicki: Porwanego Polaka może uwolnić GROM

  Jednostka specjalna GROM dysponuje możliwościami uwolnienia Polaka porwanego w Pakistanie - powiedział PAP twórca i dwukrotny dowódca GROM gen. bryg. Sławomir Petelicki.
 • GROM ma bezzałogowca

  GROM jako pierwsza jednostka specjalna w Europie dysponuje bezzałogowymi samolotami. Poza Polską takich supernowoczesnych maszyn używają tylko w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.
 • Specjednostka od niczego?

  Przez cały rok świetnie wyposażona jednostka specjalna Centralnego Biura Śledczego nie przeprowadził żadnej akcji.
 • Koniec czy początek marzeń?

  Koniec czy początek marzeń?

  "Jednostka - co komu po niej? Jednostki głosik cieńszy od pisku. Do kogo dojdzie? Ledwie do żony" - szydził Włodzimierz Majakowski. No dobrze, ale skoro nie jednostka, to co? Ano, skoro nie jednostka - to partia. "Partia Lenina simwoł swabody, partia nasza sowiest` i czest`, partia eto sierdce i rozum naroda, budiet, była i jest" - głosiła sowiecka pieśń masowa. Chociaż tak do końca nie było to jasne, bo tenże Majakowski, co prawda w innym wierszu twierdził, że "mówimy: partia, a w domyśle - Lenin". Lenin, a więc jednostka specjalna, niemniej jednak - jednostka. Czyżby mimo wszystko - jednostka?
 • Timothy Hutton na wakacjach

  Timothy Hutton na wakacjach

  Timothy Hutton ("Zdrajcy", "Sprawa honoru. Córka generała") dołączył do gwiazdorskiej obsady komedii "Last Holiday", którą dla studia Paramount przygotowuje Wayne Wang ("Centrum świata"). Na planie opowieści spotkają się między innymi Queen Latifah ("Wszystko się wali"), LL Cool J ("S.W.A.T. Jednostka specjalna" oraz Gerard Depardieu ("Przyjaciel gangstera").
 • Bond w INTERIA.PL

  Bond w INTERIA.PL

  Wciąż trwają spekulacje, kto w 21. opowieści o Jamesie Bondzie zastąpi w roli słynnego agenta Pierce'a Brosnana ("Śmierć nadejdzie jutro"). Zdaniem uczestników ankiety zorganizowanej przez INTERIA.PL najlepszymi kandydatami są Colin Farrell ("S.W.A.T. Jednostka specjalna"), Hugh Jackman ("Van Helsing") i Hugh Grant ("To właśnie miłość").
 • Dwayne Johnson wychowuje

  Dwayne Johnson wychowuje

  Dwayne "The Rock" Johnson ("Król Skorpion", "Witajcie w dżungli") zagra główną rolę w filmie "Gridiron Gang", który dla studia Columbia Pictures przygotowuje w swej firmie Original Neal Moritz ("Torque: Jazda na krawędzi", "S.W.A.T. Jednostka specjalna"). Nad scenariuszem historii pracuje Jeff Maguire ("Na linii ognia", "Linia czasu").