jednostka

Artykuły - Jednostka (361)

 • Rząd planuje centralizację rozliczeń VAT jednostek organizacyjnych samorządów

  Rząd planuje centralizację rozliczeń VAT jednostek organizacyjnych samorządów

  Centralizację rozliczeń VAT jednostek organizacyjnych samorządów terytorialnych, zakłada projekt ustawy, którym w środę ma zająć się rząd. Zmiana ma być odpowiedzią na rewolucyjny - zdaniem ekspertów - wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z września ub.r.
 • Zbuntowana fregata

  Zbuntowana fregata

  To, co wydarzyło się w 1975 roku na fregacie "Storożewoj", we flocie Związku Radzieckiego, było nie do pomyślenia.
 • Nowy mercedes SLK

  Nowy mercedes SLK

  W 1996 roku Mercedes zaprezentował pojazd, który z miejsca podbił serca wszystkich zainteresowanych motoryzacją pań - model SLK.
 • Używane: passat czy vectra

  Używane: passat czy vectra

  Jeśli ktoś szuka oszczędnej a jednocześnie solidnej limuzyny rodzinnej nie może przejść obojętnie obok volkswagena passata. Ale przecież to nie jedyna atrakcyjna oferta. Jednym z najgroźniejszych rywali jest opel vectra C.
 • Laguna czy mondeo? Wybieraj

  Laguna czy mondeo? Wybieraj

  Ford mondeo Mk3 2.0 TDCi oraz renault laguna II 1.9 dCi, to dwa konkurencyjne modele, niezwykle popularne na rynku wtórnym. Który z nich jest lepszy?
 • Nowy diesel w mazdzie3

  Nowy diesel w mazdzie3

  Druga generacja mazdy 3 trafiła do salonów w połowie zeszłego roku.
 • Klasa S i cztery cylindry

  Klasa S i cztery cylindry

  W 38-letniej historii S-klasse, ani razu flagowe limuzyny Mercedesa nie były wyposażane w silniki o zaledwie czterech cylindrach.
 • Grunt i prawo wieczystego użytkowania gruntu w księgach rachunkowych

  1. Nabycie gruntu na własność Na jakim koncie ująć zakupiony od gminy grunt, na którym stanąć ma siedziba firmy? W myśl art. 3 ust. 1 pkt 15 lit. a) ustawy o rachunkowości, grunt, który stanowi własność jednostki, o przewidywanym okresie używania dłuższym
 • Informacja o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia WISTIL S.A.

  Raport bieżący nr 27/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd "WISTIL" Spółka Akcyjna z siedzibą w Kaliszu, przy ul. Majkowskiej 13, wpisanej jest do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000026570 prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, posiadającej numer identyfikacji podatkowej NIP 61
 • Wielka ofensywa Lotusa

  Wielka ofensywa Lotusa

  Jedną z gwiazd tegorocznego salonu w Paryżu jest firma Lotus.