jęczmień

Artykuły - Jęczmień (9)

 • Zmiana klimatu w puszce. Piwo o smaku spalonej Ziemi

  Zmiana klimatu w puszce. Piwo o smaku spalonej Ziemi

  Niespełna rok po wypuszczeniu na rynek pierwszego na świecie piwa, którego produkcja była neutralna dla zmian klimatu, amerykańska firma New Belgium Co. poszła o krok dalej. Sensacją na półkach sklepowych okazało się piwo „Fat Tire. Torched Earth” (ang. Tłusta Opona. Spalona Ziemia) opisane jako „zmiana klimatu w puszce”. Jak smakuje nowy produkt browaru zza oceanu? Czy faktycznie będzie on punktem zwrotnym w walce z globalnym ociepleniem?
 • Złe zbiory jęczmienia. Czy piwosze będą mieć problem?

  Złe zbiory jęczmienia. Czy piwosze będą mieć problem?

  Niekorzystne zmiany klimatyczne mogą wpłynąć na zbiory jęczmienia na całym świecie. Fatalnie odbije się to zapewne także na produkcji piwa.
 • Przez ocieplenie klimatu może zabraknąć piwa

  Przez ocieplenie klimatu może zabraknąć piwa

  Ocieplenie klimatu i związane z nim coraz częściej występujące i coraz bardziej intensywne susze i fale upałów mogą znacznie uszczuplić zbiory jęczmienia - głównego składnika piwa - informują naukowcy w piśmie "Nature Plants".
 • Polscy naukowcy hodują jęczmień odporny na suszę

  Polscy naukowcy hodują jęczmień odporny na suszę

  Polscy naukowcy pracują nad hodowlą jęczmienia odpornego na skutki suszy. Jak dotąd udało im się uzyskać takie zboże w warunkach laboratoryjnych. Prace prowadzi Katedra Genetyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Płacą 101,31 euro za tonę

  Rolnicy lub firmy handlujące zbożem, które chcą sprzedać pszenicę i jęczmień w ramach unijnego skupu interwencyjnego, mogą od poniedziałku składać oferty do Agencji Rynku Rolnego - poinformowała PAP w poniedziałek Dorota Jabłońska-Gorzała z ARR.