jęczmień

Artykuły - Jęczmień (2)

 • Złe zbiory jęczmienia. Czy piwosze będą mieć problem?

  Złe zbiory jęczmienia. Czy piwosze będą mieć problem?

  Niekorzystne zmiany klimatyczne mogą wpłynąć na zbiory jęczmienia na całym świecie. Fatalnie odbije się to zapewne także na produkcji piwa.
 • Przez ocieplenie klimatu może zabraknąć piwa

  Przez ocieplenie klimatu może zabraknąć piwa

  Ocieplenie klimatu i związane z nim coraz częściej występujące i coraz bardziej intensywne susze i fale upałów mogą znacznie uszczuplić zbiory jęczmienia - głównego składnika piwa - informują naukowcy w piśmie "Nature Plants".
 • Polscy naukowcy hodują jęczmień odporny na suszę

  Polscy naukowcy hodują jęczmień odporny na suszę

  Polscy naukowcy pracują nad hodowlą jęczmienia odpornego na skutki suszy. Jak dotąd udało im się uzyskać takie zboże w warunkach laboratoryjnych. Prace prowadzi Katedra Genetyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Płacą 101,31 euro za tonę

  Rolnicy lub firmy handlujące zbożem, które chcą sprzedać pszenicę i jęczmień w ramach unijnego skupu interwencyjnego, mogą od poniedziałku składać oferty do Agencji Rynku Rolnego - poinformowała PAP w poniedziałek Dorota Jabłońska-Gorzała z ARR.
 • Więcej płacimy za mięso

  W dniach 20-26 kwietnia potaniała pszenica, jęczmień i kurczaki. Więcej trzeba zapłacić za kukurydzę, trzodę chlewną oraz indyki. Bez zmian pozostają ceny mleka w proszku - wynika z cotygodniowej analizy ministerstwa rolnictwa.
 • Prawdziwe kosmiczne piwo

  Prawdziwe kosmiczne piwo

  Kosmiczne piwo, efekt pięciomiesięcznej misji, podczas której naukowcy uprawiali jęczmień tam, gdzie nikt go jeszcze nie uprawiał - wylądowało w Japonii.