Jean Claude-Juncker

Artykuły - Jean Claude-Juncker (46)

 • ​Jean-Claude Juncker zapowiada odejście w 2019 r.

  ​Jean-Claude Juncker zapowiada odejście w 2019 r.

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję. Zapowiedział, że odejdzie, gdy w 2019 roku zakończy się jego kadencja.
 • KE nie pozostawia Turcji złudzeń. "Nie będzie kompromisu w sprawie wartości"

  KE nie pozostawia Turcji złudzeń. "Nie będzie kompromisu w sprawie wartości"

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w wywiadzie dla "Der Tagesspiegel", zamieszczonym w niedzielę na stronach internetowych dziennika, zaapelował do Turcji, by nie odchodziła od fundamentalnych praw człowieka, jak wolność prasy i wolność słowa.
 • Juncker i Timmermans nie przyjadą w najbliższym czasie do Polski

  Juncker i Timmermans nie przyjadą w najbliższym czasie do Polski

  Ani szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker, ani jego pierwszy zastępca Frans Timmermans nie przyjadą w najbliższym czasie do Polski - poinformowało w piątek źródło unijne.
 • Juncker: Projekt porozumienia z Wielką Brytanią uczciwy i sprawiedliwy

  Juncker: Projekt porozumienia z Wielką Brytanią uczciwy i sprawiedliwy

  Projekt porozumienia w sprawie warunków dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w UE jest uczciwy i sprawiedliwy zarówno dla Brytyjczyków, jak i pozostałych 27 państw unijnych - ocenił w środę w Strasburgu szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
 • ​Szef KE: Kryzys migracyjny w Europie potrwa kilka lat

  ​Szef KE: Kryzys migracyjny w Europie potrwa kilka lat

  "Kryzys migracyjny w Europie będzie trwał kilka lat; nie łudzę się, że to, czego dziś doświadczamy, szybko przejdzie do historii" - powiedział w czwartek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas wizyty w Pasawie w Bawarii.
 • Niemcy: KE walczy o sprawiedliwe myto

  Niemcy: KE walczy o sprawiedliwe myto

  Szef KE Jean-Claude Juncker zapowiedział na początku czerwca, że kierowana przez niego instytucja wdroży przeciwko Niemcom postępowanie o naruszenie unijnego prawa przy wprowadzaniu myta dla samochodów osobowych.
 • Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i Komisja Europejska chcą przyśpieszyć proces cyfryzacji gospodarki w UE, aby pobudzić wzrost gospodarczy i tworzyć nowe miejsca pracy - zapowiedzieli w tym tygodniu kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande i szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Juncker spotka się z Ciprasem, ale porozumienia nie będzie - KE

  Juncker spotka się z Ciprasem, ale porozumienia nie będzie - KE

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotka się w środę wieczorem z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem, jednak nie należy oczekiwać, by podczas rozmowy strony doszły do porozumienia - poinformował w środę rzecznik KE Margaritis Schinas.
 • Postęp w negocjacjach z Grecją, Juncker zapowiada porozumienie

  Postęp w negocjacjach z Grecją, Juncker zapowiada porozumienie

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spodziewa się, że porozumienie między Grecją a jej kredytodawcami ze strefy euro i MFW pozwalające na wypłatę Atenom środków pomocowych zostanie osiągnięte pod koniec maja lub na początku czerwca. Ostateczny termin mija 5 czerwca.
 • ZEW nieco słabszy

  Przed 16:30 na EUR/USD widać poziomy nieco niższe niż 1,07, ale bywały dziś zejścia nawet do 1,0660. To może oznaczać, że rośnie napięcie związane z wątkiem greckim. Na razie nie ma szczególnych decyzji, są jedynie kolejne przepychanki słowne, ostrzeżenia i sugestie. Na przykład Vitor Constancio z EBC ogłosił, że jego zdaniem (i ogólnie w mniemaniu EBC) Grecja nie opuści strefy euro. Jean Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, również stwierdził, że wyklucza taką opcję, a co więcej - że nie zakłada również bankructwa Grecji.

Filmy - Jean Claude-Juncker (3)