Jean Claude Juncker

Artykuły - Jean Claude Juncker (58)

 • Klątwa kurczaka wisi nad spotkaniem Trumpa z Junckerem

  Klątwa kurczaka wisi nad spotkaniem Trumpa z Junckerem

  Najbliższe godziny pokażą, czy bieżący spór handlowy na linii Stany Zjednoczone - Unia Europejska zmierza w stronę zgody, czy też należy się spodziewać jego eskalacji i związanych z tym ryzyk dla światowej gospodarki. Warto jednak pamiętać, że obecne problemy w znacznej części wynikają z nierozwiązanych konfliktów jeszcze z lat 60. ub.w. - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Zapobiec wojnie handlowej. Juncker leci do Waszyngtonu

  Zapobiec wojnie handlowej. Juncker leci do Waszyngtonu

  Podczas wizyty za oceanem szef Komisji Europejskiej będzie starał się zapobiec wojnie handlowej między UE i USA. Juncker wiezie ze sobą argumenty, ale żadnych ofert. Czy to wystarczy?
 • Szef KE: Poszanowanie praworządności niezbędne przy wdrażaniu budżetu

  Szef KE: Poszanowanie praworządności niezbędne przy wdrażaniu budżetu

  - Poszanowanie praworządności jest niezbędnym warunkiem zdrowego zarządzania finansami i efektywnego wdrażania budżetu - oświadczył w środę szef KE Jean-Claude Juncker, uzasadniając wprowadzenie w budżecie na lata 2021-2027 mechanizmu chroniącego rządy prawa.
 • Szef KE: Nie prowadzimy wojny z Polską

  Szef KE: Nie prowadzimy wojny z Polską

  "Nie prowadzimy wojny z Polską, jesteśmy od tego dalecy, ale chcemy, żeby nasze obawy były traktowane poważnie" - oświadczył w poniedziałek szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pytany o oczekiwania przed wtorkowym spotkaniem z premierem Mateuszem Morawieckim.
 • Unia Europejska będzie prowadzona przez "jednego kapitana"?

  Unia Europejska będzie prowadzona przez "jednego kapitana"?

  Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker, wygłaszając w Parlamencie Europejskim w Strasburgu doroczne przemówienie o stanie Unii, zaproponował wiele rewolucyjnych zmian w jej funkcjonowaniu. Juncker zapowiedział utworzenie unijnego nadzoru prawa pracy, w UE" za tę samą pracę, powinno przysługiwać to samo uposażenie" - podkreślił.
 • Spotkanie Szydło z Junckerem. Szef KE ma przyjechać do Polski

  Spotkanie Szydło z Junckerem. Szef KE ma przyjechać do Polski

  Premier Beata Szydło poinformowała, że podczas spotkania z szefem Komisji Europejskiej na marginesie szczytu UE w Brukseli rozmawiała z Jean-Claude'em Junckerem m.in. o jego wizycie w Polsce. Do wizyty ma dojść w najbliższych tygodniach.
 • Szef KE: Cameron uzyskał maksimum tego, co mógł uzyskać

  Szef KE: Cameron uzyskał maksimum tego, co mógł uzyskać

  Szef Komisji Europejskiej uważa, że Brytyjczycy poprą porozumienie ich kraju z Unią Europejską. Jean-Claude Juncker wyraził takie przekonanie podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat kompromisu, jaki przywódcy 28 państw członkowskich osiągnęli na ostatnim szczycie. Porozumienie jest kluczowym elementem kampanii na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii we Wspólnocie przed czerwcowym referendum.
 • ​Szef KE: Pierwsze postępy w opanowaniu kryzysu migracyjnego

  ​Szef KE: Pierwsze postępy w opanowaniu kryzysu migracyjnego

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział w wywiadzie dla "Bild", że Unia Europejska widzi pierwsze postępy w opanowaniu kryzysu migracyjnego. Pochwalił kanclerz Niemiec Angelę Merkel za politykę jej rządu wobec uchodźców.
 • Szef KE przestrzega przed kosztami upadku strefy Schengen

  Szef KE przestrzega przed kosztami upadku strefy Schengen

  Utrudnienia dla pracowników czy kolejki ciężarówek na granicach, to tylko niektóre ze szkód, jakie wynikałyby z upadku strefy Schengen - szef KE Jean-Claude Juncker przestrzegał w środę w PE przed olbrzymimi kosztami gospodarczymi takiego scenariusza.
 • Komisja Europejska ostrożna w sprawie Polski

  Komisja Europejska ostrożna w sprawie Polski

  Według nieoficjalnych informacji szef Komisji Europejskiej miał upomnieć Gunthera Oettingera za krytyczne wypowiedzi pod adresem Warszawy. W ubiegłym tygodniu niemiecki komisarz opowiedział się za objęciem Polski specjalnym nadzorem argumentując, że łamane są zasady państwa prawa.

Filmy - Jean Claude Juncker (5)

 • J.C. Juncker: KE sprzeciwia się wszystkim atakom na rządy prawa

  - Komisja Europejska sprzeciwia się wszelkim atakom na rządy prawa. Cały czas niepokoi nas sytuacja polityczna w niektórych państwach członkowskich - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej w czasie orędzia o stanie Unii wygłoszonym przed Parlamentem Europejskim. (EBS/x-news)
 • Starcie Junckera z Tajanim w Parlamencie Europejskim

  Szef KE Jean Claude-Juncker skrytykował we wtorek małą frekwencję podczas debaty w Parlamencie Europejskim podsumowującej maltańską prezydencję w Radzie UE. Przerwał mu szef PE Antonio Tajani. "Jesteście śmieszni" - odpowiedział Juncker.
 • Starcie Junckera z Tajanim w Parlamencie Europejskim

  Szef KE Jean Claude-Juncker skrytykował we wtorek małą frekwencję podczas debaty w Parlamencie Europejskim podsumowującej maltańską prezydencję w Radzie UE. Przerwał mu szef PE Antonio Tajani. "Jesteście śmieszni" - odpowiedział Juncker.
 • Juncker: Dlaczego tu jesteście? Przecież walczyliście o brexit

  Juncker w czasie debaty na temat konsekwencji wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zwrócił się do polityków brytyjskiej partii UKIP - "Dlaczego tu jesteście? Przecież walczyliście o brexit".