Jean claude

Artykuły - Jean claude (138)

 • Ostrzeżenie dla Wielkiej Brytanii

  - Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ostrzegł w środę, dzień przed referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, że nie będzie żadnych nowych negocjacji z tym krajem na temat jego funkcjonowania w ramach "28".
 • Ruszyło 20. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu

  Z udziałem ponad 10 tys. uczestników rozpoczęło się w czwartek w Petersburgu 20. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Weźmie w nim udział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który przy okazji forum spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
 • Unijna powtórka z rozrywki

  Spotkania na szczycie Unii Europejskiej, w głównych rolach Jean-Claude Juncker, Donald Tusk, Angela Merkel oraz Francois Hollande. Czy nie przypomina to nam sytuacji z zeszłego roku? Wtedy głównym tematem spotkań najważniejszych europejskich oficjeli była Grecja oraz niepokoje związane z obsługa zaciągniętych długów oraz potencjalnym bankructwem wynikającym z niemożności spłaty zobowiązań bez nowego programu pomocowego. Wtedy Grecja mogła nawet opuścić strefę euro.
 • Szef KE: Strefa euro powinna być oparta na wspólnym europejskim skarbcu

  Szef KE: Strefa euro powinna być oparta na wspólnym europejskim skarbcu

  Doroczne przemówienie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker dotyczyło zacieśnienia współpracy państw wchodzących w skład strefy euro. Szef KE przedstawił także propozycje zmian, w tym zrównanie wynagrodzeń i stworzenie wspólnego, europejskiego skarbca.
 • Bankructwo Grecji: UE szykuje się na najgorsze

  Bankructwo Grecji: UE szykuje się na najgorsze

  Unia ma przygotowany scenariusz na wypadek Grexitu podał wczoraj Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Do niedzieli EBC będzie utrzymywał płynność greckiego systemu finansowego. Premier Grecji Aleksis Cipras zapowiedział w środę, że w ciągu dwóch dni przestawi konkretne propozycje porozumienia z pożyczkodawcam. Według słów Junckera Grecja ma czas do 8.30 w piątek na przedstawienie projektu reform, Donald Tusk wskazuje niedzielę jako datę ostateczną na rozwiązanie sporu UE z Grecją.
 • Bankructwo Grecji: Juncker-Cipras - rozmowy ostatniej szansy

  Bankructwo Grecji: Juncker-Cipras - rozmowy ostatniej szansy

  Jest szansa na porozumienie z Grecją w sprawie programu pomocy w ostatniej minucie. Jak poinformował szef frakcji socjalistów w Parlamencie Europejskim Gianni Pittella, próbę doprowadzenia do kompromisu podjął przewodniczący KE Jean-Claude Juncker.
 • Szef KE w mocnych słowach krytykuje rząd Grecji

  Szef KE w mocnych słowach krytykuje rząd Grecji

  Jean-Claude Juncker w mocnych słowach skrytykował we wtorek rząd w Atenach, zarzucając mu, że nie przedstawia Grekom prawdziwego stanowiska Komisji. Jak dotąd Juncker pełnił rolę mediatora między Grecją a jej wierzycielami.
 • Rozmowy "ostatniej szansy" nie przyniosły rezultatów

  Zapowiadane przez Grecję na ten tydzień zawarcie porozumienia z wierzycielami wydaje się coraz mniej realne. Jak wynika z informacji opublikowanych przez rzecznika Komisji Europejskiej, odbywające się w weekend w Brukseli rozmowy premiera Aleksisa Tsiprasa z szefem Komisji Europejskiej, Jean-Claude Junkerem, mimo "odnotowanie pewnego postępu", zakończyły się z powodu "znacznych rozbieżności między planami władz Grecji a wymaganiami".
 • Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i Komisja Europejska chcą przyśpieszyć proces cyfryzacji gospodarki w UE, aby pobudzić wzrost gospodarczy i tworzyć nowe miejsca pracy - zapowiedzieli w tym tygodniu kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande i szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Juncker spotka się z Ciprasem, ale porozumienia nie będzie - KE

  Juncker spotka się z Ciprasem, ale porozumienia nie będzie - KE

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotka się w środę wieczorem z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem, jednak nie należy oczekiwać, by podczas rozmowy strony doszły do porozumienia - poinformował w środę rzecznik KE Margaritis Schinas.