jazdy

Artykuły - Jazdy (1396)

 • 11 marca korekta rozkładu jazdy

  11 marca korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.
 • Zwrot części składki za bezpieczną jazdę

  Zwrot części składki za bezpieczną jazdę

  Po raz pierwszy w Polsce dzięki bezpiecznej jeździe kierowca posiadający polisę komunikacyjną może otrzymać zwrot części wpłaconej składki. LINK4 wypłaci mu premię za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy - wystarczy jeździć płynnie i trzymać się ograniczeń prędkości. Roczna premia może wynieść nawet 30 proc. wartości wpłaconej składki na ubezpieczenie.
 • Zmiany na kolei coraz bliżej

  Zmiany na kolei coraz bliżej

  To będzie prawdziwe wyzwanie dla pasażerów. Dziewiątego marca wejdą w życie zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. Większość sprowadza się do kolejnych utrudnień i redukcji połączeń.
 • Marcowa korekta rozkładu jazdy

  Marcowa korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 9 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Plakaty z informacją o zmianie dostępne są na peronach, dworcach oraz w internecie. Zmiany związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii oraz obiektów kolejowych.
 • Od soboty będą wydawane nowe europejskie prawa jazdy

  Od soboty w krajach Unii Europejskiej będą wydawane ujednolicone prawa jazdy w formie plastikowych kart. Stopniowo zastąpią one ponad 100 różnych modeli praw jazdy, którymi obecnie posługuje się jeszcze niemal 300 mln kierowców w państwach Unii.
 • Od dzisiaj nowe egzaminy na prawo jazdy

  Od dzisiaj nowe egzaminy na prawo jazdy

  Będzie trudniej, ale w zamian otrzymamy gwarancję większego bezpieczeństwa na polskich drogach. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące egzaminów teoretycznych na prawo jazdy.
 • PiS chce, by przepisy dot. prawa jazdy weszły w życie w 2014 r.

  PiS chce, by przepisy dot. prawa jazdy weszły w życie w 2014 r.

  Klub PiS chce, by przepisy dotyczące m.in. egzaminów na prawo jazdy weszły w życie w 2014 r., a nie w styczniu tego roku. W czwartek w Sejmie zgłosił propozycje w tej sprawie.
 • Wokalista Comy w szpitalu

  Wokalista Comy w szpitalu

  Piotr Rogucki doznał kontuzji podczas jazdy na snowboardzie.
 • Jak kupować używany cz. 2

  Jak kupować używany cz. 2

  W poprzednim odcinku naszego poradnika podpowiadaliśmy jak w prosty sposób sprawdzić, czy auto ma wypadkową przeszłość. Tym razem skupimy się na ocenie mechanicznej kondycji pojazdu.
 • UTK zapowiada kontrole przewoźników kolejowych

  UTK zapowiada kontrole przewoźników kolejowych

  W pierwszej połowie grudnia Urząd Transportu Kolejowego przeprowadzi kontrole u przewoźników kolejowych, aby sprawdzić, czy respektują prawa pasażera przy wprowadzaniu rozkładu jazdy - poinformował PAP rzecznik UTK Alvin Gajadhur. Urząd zapowiada też kontrole podczas świąt.

Filmy - Jazdy (5)

 • Pierwsze jazdy nową kią cee'd

  Oto nowa kia cee'd. Zaawansowana technologicznie, ekonomiczna i... ładna. Będzie przebój?
 • Zimowa szkoła jazdy

  Śnieg i lód na drodze mogą okazać się dla kierowcy traumatycznym przeżyciem. Eksperci radzą, jak bezpiecznie jeździć w zimowych warunkach. /źródło: The NewsMarket/
 • Peugeot 5008 w szkole jazdy

  Zobacz jak spisuje się na specjalnym torze austriackiej szkoły jazdy najnowszy model peugeota o nazwie 5008. Samochód ten zbudowany został na tej samej platformie co citroen C4 picasso.
 • Wyższa szkoła jazdy

  Co łączy kierowców rajdowych i policjantów z dolnośląskiej drogówki? Umiejętność prowadzenia pojazdu. Jak szkolą się funkcjonariusze? Zobacz "Wyższą Szkołę Jazdy" Telewizyjnego Raportu Policyjnego.