jazda samochodem

Artykuły - Jazda samochodem (39)

 • Dzieci w samochodzie gorsze niż komórka

  Dzieci w samochodzie gorsze niż komórka

  Dziecko w samochodzie bardziej rozprasza kierowcę, niż telefon komórkowy - alarmują australijscy naukowcy. Eksperymenty przeprowadzone przez badaczy z Monash University Accident Research Centre w Melbourne pokazują też, że ojcowie radzą sobie z dziećmi w samochodzie gorzej, niż matki. Dlatego dekoncentrują się częściej i na dłuższy czas.
 • Życie jak droga (za kierownicą)

  Życie jak droga (za kierownicą)

  "Nie będziemy mieć porządnych katolików, dopóki ludzie nie zaczną przestrzegać przepisów na drodze. Łamanie zasad ruchu drogowego to łamanie przykazań Bożych". Słyszymy o tym od przynajmniej kilku lat, dlatego nie sposób nie zapytać wreszcie: jak się ma pobożność do przepisów, a ludzkie życie do prowadzenia samochodu?
 • 19-letni pirat drogowy uciekał przed policją bez prawa jazdy

  19-letni pirat drogowy uciekał przed policją bez prawa jazdy

  Ucieczka z miejsca kolizji, jazda samochodem bez prawa jazdy i po alkoholu, próba ucieczki przed policyjnym patrolem - to przewinienia 19-letniego mieszkańca Pisza. W czasie nocnej przejażdżki samochodem nastolatek nie zwracał specjalnej uwagi na przepisy, dlatego dostał wysoki mandat i może nawet trafić za kraty.
 • Co Maja Włoszczowska wie o jeździe samochodem?

  Co Maja Włoszczowska wie o jeździe samochodem?

  Nawet tysiąc złotych rocznie można zaoszczędzić na paliwie stosując się do ekologicznych zasad prowadzenia pojazdu.
 • Czy kobiety naprawdę nie potrafią parkować?

  Czy kobiety naprawdę nie potrafią parkować?

  Dla wielu osób jazda samochodem to czysta przyjemność, której nie potrafią sobie odmówić. Jednak finalnym etapem nawet najprzyjemniejszej podróży jest manewr parkowania, który nie wszystkim sprawia już taką radość.
 • Dyktowanie SMS-ów podczas jazdy samochodem dozwolone

  Dyktowanie SMS-ów podczas jazdy samochodem dozwolone

  Użytkownicy, którzy posiadają telefon komórkowy, w którym wiadomości e-mail lub SMS-y można dyktować głosem, wkrótce będą mogli używać ich w samochodzie - o ile dłonie cały czas będą spoczywać na kierownicy.
 • Obcokrajowcy zapłacą za jazdę samochodem

  Obcokrajowcy, którzy będą chcieli podróżować po Mołdawii własnym samochodem, będą musieli za to zapłacić. Taki podatek uwzględnia polityka budżetowa kraju na 2013 rok.

Filmy - Jazda samochodem (32)