jazda samochodem

Artykuły - Jazda samochodem (23)

 • Dzieci w samochodzie gorsze niż komórka

  Dzieci w samochodzie gorsze niż komórka

  Dziecko w samochodzie bardziej rozprasza kierowcę, niż telefon komórkowy - alarmują australijscy naukowcy. Eksperymenty przeprowadzone przez badaczy z Monash University Accident Research Centre w Melbourne pokazują też, że ojcowie radzą sobie z dziećmi w samochodzie gorzej, niż matki. Dlatego dekoncentrują się częściej i na dłuższy czas.
 • Życie jak droga (za kierownicą)

  Życie jak droga (za kierownicą)

  "Nie będziemy mieć porządnych katolików, dopóki ludzie nie zaczną przestrzegać przepisów na drodze. Łamanie zasad ruchu drogowego to łamanie przykazań Bożych". Słyszymy o tym od przynajmniej kilku lat, dlatego nie sposób nie zapytać wreszcie: jak się ma pobożność do przepisów, a ludzkie życie do prowadzenia samochodu?
 • Co Maja Włoszczowska wie o jeździe samochodem?

  Co Maja Włoszczowska wie o jeździe samochodem?

  Nawet tysiąc złotych rocznie można zaoszczędzić na paliwie stosując się do ekologicznych zasad prowadzenia pojazdu.
 • Czy kobiety naprawdę nie potrafią parkować?

  Czy kobiety naprawdę nie potrafią parkować?

  Dla wielu osób jazda samochodem to czysta przyjemność, której nie potrafią sobie odmówić. Jednak finalnym etapem nawet najprzyjemniejszej podróży jest manewr parkowania, który nie wszystkim sprawia już taką radość.
 • Dyktowanie SMS-ów podczas jazdy samochodem dozwolone

  Dyktowanie SMS-ów podczas jazdy samochodem dozwolone

  Użytkownicy, którzy posiadają telefon komórkowy, w którym wiadomości e-mail lub SMS-y można dyktować głosem, wkrótce będą mogli używać ich w samochodzie - o ile dłonie cały czas będą spoczywać na kierownicy.
 • Obcokrajowcy zapłacą za jazdę samochodem

  Obcokrajowcy, którzy będą chcieli podróżować po Mołdawii własnym samochodem, będą musieli za to zapłacić. Taki podatek uwzględnia polityka budżetowa kraju na 2013 rok.
 • Permanentna jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu

  Permanentna jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu

  Drifting, czyli zawody polegające na permanentnej jeździe samochodem w kontrolowanym poślizgu, w których zawodnicy walczą ze sobą w pojedynkach w parach, to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportów motorowych na świecie, jak również w naszym kraju.
 • Czy stać ciebie jeszcze na jazdę samochodem?

  Czy stać ciebie jeszcze na jazdę samochodem?

  Jeśli mierzyć poziom życia w Polsce liczbą zarejestrowanych samochodów, to okaże się, że w ostatnich 10 latach dokonał się prawdziwy skok.
 • Jazda samochodem z autopilotem Google'a

  Jazda samochodem z autopilotem Google'a

  Kilku szczęściarzy miało okazję przekonać się podczas konferencji TED, jak to jest znajdować się w jadącym kilkadziesiąt kilometrów na godzinę między przeszkodami samochodzie, którym kieruje Google.
 • Masz już dość zimy?

  Chociaż zima, tak naprawdę, dopiero się rozpoczęła. Chyba wszyscy kierowcy mają jej już serdecznie dosyć. Siarczyste mrozy i obfite opady śniegu sprawiają, że jazda samochodem przypomina sporty ekstremalne. Jak w tych warunkach sprawdzają się testowane przez naszych czytelników opony Michelin Alpin A4?

Filmy - Jazda samochodem (36)

 • Wjechała samochodem do komisariatu policji. Z tyłu wiozła niemowolę

  Amerykanka wjechała samochodem przez główne wejście na komisariat policji w San Pedro, w Kalifornii. Na tylnym siedzeniu wiozła niemowlę. Policja poinformowała, że kobieta próbowała wyjechać z miejsca parkingowego pod komisariatem, ale straciła panowanie nad samochodem. Nikomu nic się nie stało. (STORYFUL/x-news)
 • Suczka Daisy za... kierownicą samochodu

  Takiego klienta pracownicy jednego z popularnych fast foodów w Weymouth w amerykańskim stanie Massachusetts chyba nie mieli. Do McDrive podjechał tam samochód, za kierownicą którego siedziała... suczka golden retrievera. Po wizycie w restauracji Daisy, bo tak się wabi, udała się na "zakupy", gdzie wylegitymowała się podejrzanym dowodem osobistym... (STORYFUL/x-news)
 • Najbardziej zwariowana babcia na świecie. Nie uwierzycie

  Oto najbardziej zwariowana babcia na świecie. Mężczyzna jadąc autostradą zauważył przed sobą niecodzienny widok. Zobaczcie sami.
 • Bezpieczeństwo jazdy: Nauka jazdy na torze, cz. 2

  Wybór dobrego, bezpiecznego auta nigdy nie jest łatwy. Warto zainwestować w innowacyjne rozwiązania służące naszemu bezpieczeństwu na drodze. Czy jednak, gdy już je mamy, potrafimy właściwie z nich korzystać i zachować się na drodze w trudnych sytuacjach? Wybraliśmy się do ŠKODA Auto Szkoła, aby to sprawdzić. Z nami dowiesz się, czy butelka wody może być zagrożeniem dla naszego życia oraz jak zachować się na drodze w sytuacjach ekstremalnych, m. in. gdy wpadniesz w poślizg.