Jawor

Synonimy:
Jaworze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jawor (18)

 • Zamek w Bolkowie i kościół pokoju w Jaworze- atrakcje i rady dla kierowców

  Zamek w Bolkowie i kościół pokoju w Jaworze- atrakcje i rady dla kierowców

  Bolków i Jawor to miasta połączone drogą E65. Podróżując autem nie sposób nie zobaczyć największych atrakcji w tych miastach jakimi są: zamek w Bolkowie, murów zamku Świny oraz ewangelickiego kościoła pokoju w Jaworze. Do Jawora warto się wybrać w czasie święta chleba, które jest doskonałą okazją do zapoznania się z piekarską i piernikarską tradycją Dolnego Śląska.
 • RMF24: Ma 13 lat i dziewięć kradzieży na koncie

  RMF24: Ma 13 lat i dziewięć kradzieży na koncie

  ​Zaledwie 13-letniego złodzieja-recydywistę zatrzymali policjanci z dolnośląskiego Jawora. Chłopca złapano na kolejnej, dziewiątej już, Kradzieży sklepowej.
 • Otwarcie postępowania likwidacyjnego spółki Dom Wczasowy "JAWOR" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - spółki zależnej Zakładów Azotowych "Puławy" S.A.

  Raport bieżący nr 13/2013Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Zakładów Azotowych "Puławy" S.A. informuje, że w dniu 18 lutego 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach XIV Wydział Gospodarczy ogłosił wyrok w sprawie o sygnaturze akt XIV GC 326/12/HS, z powództwa Zakładów Azotowych "Puławy" S.A. przeciwko Dom Wczasowy "JAWOR" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w miejscowości Ustroń-Jaszowiec (
 • Schetyna: Będą kłopoty z bieżącymi wydatkami

  Schetyna: Będą kłopoty z bieżącymi wydatkami

  Nie ma zagrożenia płac dla policjantów, ale oczywiście będą kłopoty z prowadzeniem remontów i bieżącymi wydatkami - powiedział w Jaworze (woj. dolnośląskie) wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.
 • Robert Rozmus wygrał II Beskid Cup

  Robert Rozmus wygrał II Beskid Cup

  Już po raz drugi satyrycy i aktorzy spotkali się na Turnieju Tenisa Ziemnego Beskid Cup w Hotelu Jawor w Jaworzu koło Bielska-Białej. Od 1do 3 października trwało tam prawdziwe święto tenisa i ciekawe wydarzenie towarzyskie.
 • Dotacja z poślizgiem

  Resort edukacji nie zapłacił jeszcze nauczycielom za pracę przy ustnych maturach. Minister finansów pod koniec lipca otrzymał informację o wysokości kwot dla województw.
 • "Muzyka przefiltrowana przez duszyczki"

  "Muzyka przefiltrowana przez duszyczki"

  "Hej siup hopa góralszczyzna daje kopa" - takim hasłem rozpoczyna się album "Szumi Jawor Soundsystem" (premiera 15 stycznia 2007), debiutancki materiał elektro ziomalskiej kapeli góralskiej Psio Crew. 9-osobowa ekipa rodem z Bielska-Białej tworzy żywiołową i energetyczną muzykę będącą połączeniem tradycyjnych góralskich melodii i śpiewów z przestrzenną elektroniką, d'n'b, electro, hip hopem czy raggamuffin.
 • +/- bycia w UE

  +/- bycia w UE

  Jest więcej plusów niż minusów - wejścia Polski do Unii Europejskiej - orzekli w czwartek pracodawcy. Przedsiębiorcy uczestniczyli w Legnicy w konferencji podsumowującej roczne członkostwo Polski w Unii.
 • Seria B kobiet: Druga porażka MMKS

  W lidze pań niespodziewanej porażki z Olimpią Jawor doznały liderki z Dąbrowy Górniczej. Ich potknięcie wykorzystał zespół Politechniki Częstochowa, który po zwycięstwie nad Startem zrównał się punktami z MMKS.
 • Zmiany w zarządzie

  Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt. 31 Rozporządzenia RM, Zarząd Spółki GANT S.A.informuje, że na posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółki w dniu 15.05.2004r.Rada Nadzorcza postanowiła odwołać Adama Michlskiego z funkcji Członka Zarządu GANT SA i powołać w jego miejsce Henryka Antkowiaka. Henryk Antkowiak - lat 70. Wykształcenie wyższe matematyczne, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie nauczyciel matematyki w Technikum Mechanicznym w Jaworze do 1975 r., następnie zastępca Dyrektora w latach 1