Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Synonimy:
JSW,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jastrzębska Spółka Węglowa SA (432)

 • Górnictwo pod presją, postoje w PGG i JSW

  Górnictwo pod presją, postoje w PGG i JSW

  Dla górnictwa węgla kamiennego nastał wyjątkowo trudny czas. Koronawirus uderzył w nie podwójnie - zmniejszając popyt na węgiel i dziesiątkując załogę dotkniętą chorobą lub ryzykiem zakażenia. Ogłoszono właśnie postoje w kopalniach JSW i PGG. Na domiar złego krajowy węgiel nie wytrzymuje konkurencji cenowej z surowcem z zagranicy. W efekcie rosną zapasy, a spółki górnicze mierzą się z kolejnymi problemami finansowymi.
 • JSW zatrzymany przez koronawirusa?

  JSW zatrzymany przez koronawirusa?

  Strata Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyniosła w I kwartale 2020 roku 211,9 mln zł wobec 402,8 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 50,5 mln zł wobec 728,8 mln zł rok wcześniej. Analityków niepokoi pogarszający się bilans w spółce.
 • JSW zapowiada sankcje wobec pracowników przekazujących fałszywe informacje nt. koronawirusa

  JSW zapowiada sankcje wobec pracowników przekazujących fałszywe informacje nt. koronawirusa

  Wobec każdej osoby, która działa na niekorzyść Jastrzębskiej Spółki Węglowej będą wyciągane konsekwencje, ze zwolnieniem dyscyplinarnym włącznie - ogłosiła w piątek firma, nawiązując do pojawiających się w internecie fałszywych informacji dotyczących działań spółki wobec epidemii koronawirusa.
 • ​Jastrzębska Spółka Węglowa blisko trzykrotnie zmniejszyła zysk

  ​Jastrzębska Spółka Węglowa blisko trzykrotnie zmniejszyła zysk

  Grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wypracowała w ub. roku 649,6 mln zł zysku netto, przy zmniejszonych rok do roku przychodach oraz mniejszej produkcji i sprzedaży węgla. Ubiegłoroczny zysk był prawie trzykrotnie niższy niż rok wcześniej, kiedy grupa zarobiła ponad 1,7 mld zł netto.
 • Robert Małłek odwołany ze stanowiska prezesa JSW Koks

  Robert Małłek odwołany ze stanowiska prezesa JSW Koks

  Prezes spółki JSW Koks Robert Małłek został we wtorek odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą firmy, skupiającej aktywa koksownicze Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Małłek - wcześniej m.in. pełniący obowiązki prezesa JSW - kierował koksowniczą spółką od sierpnia ub. roku. 19 lutego br. z funkcji prezesa JSW Innowacje Jarosław Mrożek. 12 lutego br. przeprowadzono też zmiany w zarządzie spółki matki - JSW SA.
 • Rezygnacja prezesa JSW Innowacje; MAP zleciło kontrolę w spółce

  Rezygnacja prezesa JSW Innowacje; MAP zleciło kontrolę w spółce

  ​Prezes spółki JSW Innowacje Jarosław Mrozek zrezygnował ze stanowiska. Ministerstwo Aktywów Państwowych w trybie pilnym nakazało wszczęcie kontroli w firmie, która ma wyjaśnić, czy doszło tam do molestowania pracownic - potwierdzili przedstawiciele resortu.
 • ​Pięciu kandydatów na stanowisko wiceprezesa JSW

  ​Pięciu kandydatów na stanowisko wiceprezesa JSW ds. rozwoju Pięciu kandydatów ubiega się o stanowisko wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ds. rozwoju - poinformowała PAP przewodnicząca rady nadzorczej spółki prof. Halina Buk. Rozmowy kwalifikacyjne, po których rada ma zdecydować o wyborze wiceprezesa, zaplanowano na 12 lutego.
 • W nowej kopalni JSW pracuje już ponad dwieście osób

  W należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Bzie-Dębina w budowie rozpoczął się proces zatrudniania pracowników. Aktualnie w kopalni pracują już 223 osoby, a do końca roku ma być ich 300. Wszyscy pracownicy, którzy trafili do nowej kopalni, zostali do niej przeniesieni z innych zakładów JSW, głównie z kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie oraz spółki JSW Szkolenie i Górnictwo.
 • CBA przeszukało siedzibę JSW i jej spółek zależnych

  CBA przeszukało siedzibę JSW i jej spółek zależnych

  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz spółek zależnych tej firmy. Chodzi o śledztwo w sprawie realizacji umowy z zagraniczną spółką - podała prokuratura.
 • Daniel Ozon nie jest już prezesem JSW

  Daniel Ozon nie jest już prezesem JSW

  Daniel Ozon, od ponad dwóch lat kierujący Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), został we wtorek - decyzją rady nadzorczej spółki - odwołany ze stanowiska jej prezesa. Pełnienie obowiązków prezesa rada powierzyła Robertowi Małłkowi, od ponad trzech miesięcy delegowanemu z rady do zarządu JSW.

Filmy - Jastrzębska Spółka Węglowa SA (7)

 • Najważniejszy dzień dla górnictwa, rządu i związków zawodowych

  To będzie wyjątkowo ryzykowna decyzja dotycząca polskiego górnictwa węgla kamiennego. Co zrobi rząd jeżeli związki zawodowe zaprotestują? To co się stanie za kilka dni interesuje też Komisję Europejską. Decyzja dotycząca jednej kopalni zadecyduje o tym co się stanie z górnictwem, to więcej niż spór o kilkadziesiąt milionów złotych. Ta kopalnia, to "Krupiński", której właścicielem jest JSW SA, spółka notowana na GPW. Jednak to nie chodzi tylko o jej akcjonariuszy.
 • Jarosław Zagórowski: To jest niezłe porozumienie

  Podpisane ze związkowcami porozumienie daje duże oszczędności - po raz pierwszy w historii tej firmy są to oszczędności w kosztach pracy. W tym momencie dla JSW najważniejsza będzie konsekwencja zarządzających nią menadżerów, którzy utrzymają to, co zostało przygotowane - powiedział GPW Media Jarosław Zagórowski, były prezes JSW.
 • Jarosław Zagórowski: Zrezygnowałem dla dobra spółki i nie żałuję

  Odszedłem na własne życzenie, bo dla mnie największym dobrem dla spółki był powrót ludzi do pracy i wdrożenie projektu oszczędnościowego. Nie żałuje tej decyzji, chociaż jest mi żal bo poświęciłem tej firmie dużo czasu i energii - powiedział GPW Media Jarosław Zagórowski, były prezes JSW.
 • Rostowski: Żałuję, że prezes JSW odchodzi

  "Osobiście żałuję, że odchodzi prezes JSW. To jest człowiek, który wykazał wielką odwagę i odniósł sukces" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister w kancelarii premiera Jacek Rostowski. "Górnicy zgadzają się na rzeczy, których nigdy przedtem nie wprowadzono w górnictwie - obcięcie "14" o połowę, zamrożenie płac, odrobienie kosztów strajku, sześciodniowy tydzień pracy, utrata przywilejów na jakieś 50 mln zł" - dodaje Rostowski. Zdaniem byłego ministra finansów, JSW ma autentyczną szansę przetrwania. "To jest sukces zarządu JSW i również górników" - ocenia gość RMF FM.