jastrzębie-zdrój

Artykuły - Jastrzębie-zdrój (9)

 • PlusLiga. Jastrzębski Węgiel ma problem. Jastrzębie-Zdrój w czerwonej strefie epidemicznej!

  PlusLiga. Jastrzębski Węgiel ma problem. Jastrzębie-Zdrój w czerwonej strefie epidemicznej!

  Niespełna 90-tysięczne Jastrzębie-Zdrój dołączy w piątek do sąsiednich powiatów rybnickiego i wodzisławskiego, od ok. tygodnia objętych tzw. czerwoną strefą epidemiczną. Z tego powodu m.in. fani siatkówki nie obejrzą na żywo zaplanowanego na piątek meczu Jastrzębskiego Węgla. To dopiero początek kłopotów silnego zespołu PlusLigi.
 • Zarobki w miastach. Przeciętne zarobki w polskich miastach - Jastrzębie Zdrój na czele

  Zarobki w miastach. Przeciętne zarobki w polskich miastach - Jastrzębie Zdrój na czele

  W Jastrzębiu-Zdroju odnotowano w 2017 r. najwyższe przeciętne wynagrodzenie w Polsce - 6609 zł. To niemal dwa razy więcej niż w Piotrkowie Trybunalskim, którego mieszkańcy zarabiają relatywnie najgorzej.
 • ​Szpital w Jastrzębiu zawiesza oddziały w związku z brakiem lekarzy

  ​Szpital w Jastrzębiu zawiesza oddziały w związku z brakiem lekarzy

  Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) zadecydowała o zawieszeniu pracy oddziałów pediatrycznego i gastrologiczno-wewnętrznego oraz o zmniejszeniu liczby przyjęć na oddziale nefrologiczno-wewnętrznym.
 • Zarobki w polskich miastach wahają się od 3,2 tys. zł do 6,1 tys. zł

  Zarobki w polskich miastach wahają się od 3,2 tys. zł do 6,1 tys. zł

  W Jastrzębiu-Zdroju odnotowano w 2016 r. najwyższe przeciętne wynagrodzenie w Polsce sięgające 6 tys. 132 zł. Relatywnie najgorzej zarabiają mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przeciętna pensja wyniosła 3 tys. 229 zł.
 • Od lat znał podpalacza z Jastrzębia-Zdroju. "Jestem zrozpaczony. Nie wiem, co myśleć"

  Od lat znał podpalacza z Jastrzębia-Zdroju. "Jestem zrozpaczony. Nie wiem, co myśleć"

  - Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć, jestem zrozpaczony. Słucham różnych audycji, czytam i próbuję dociec, co się mogło stać - mówi w rozmowie z "Faktem" ksiądz Bogusław Zalewski, proboszcz z parafii, w której aktywie działał Dariusz P., podpalacz z Jastrzębia-Zdroju. - Nigdy nie wiemy, co w człowieku siedzi w środku. Poczekajmy jednak na wyrok sądu - zastrzega.
 • Sąsiedzi zaskoczeni aresztowaniem Dariusza P. "Nikt nie posądzałby go o podpalenie"

  Sąsiedzi zaskoczeni aresztowaniem Dariusza P. "Nikt nie posądzałby go o podpalenie"

  "Przykładny mąż i wzorowy ojciec" - w takich słowach o Dariuszu P. mówią sąsiedzi. Są bardzo zaskoczeni jego aresztowaniem. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie w maju ubiegłego roku domu, w którym zginęła jego żona oraz czwórki dzieci w wieku od 4 do 18 lat. Prokuratura zarzuca mu zabójstwo. Podejrzany nie przyznaje się do winy. - Śledczy muszą mieć mocne dowody w tej sprawie - twierdzi adwokat Bartosz Sapota.
 • W pożarze zginęła kobieta i czwórka dzieci. Podejrzany: Nie mam z tym nic wspólnego

  W pożarze zginęła kobieta i czwórka dzieci. Podejrzany: Nie mam z tym nic wspólnego

  Zarzut zabójstwa żony i czwórki dzieci usłyszał w czwartek Dariusz P. Według gliwickiej prokuratury, w maju ub. roku mężczyzna nocą celowo podpalił dom w Jastrzębiu Zdroju, w którym spali jego bliscy. Motywem miała być chęć uzyskania pieniędzy z ubezpieczenia.
 • Nowe fakty ws. śmiertelnego potrącenia 17-latki

  Nowe fakty ws. śmiertelnego potrącenia 17-latki

  Policja zatrzymała dziś w nocy 35-letniego mieszkańca Rybnika, który podejrzewany jest o śmiertelne potrącenie 17-letniej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju (woj. śląskie) i ucieczkę z miejsca wypadku - donosi portal nowiny.pl.
 • Pracuje dla Borussii, poprowadzi bezrobotnych

  Organizowano je w Niemczech, Francji i Hiszpanii, będą także w Polsce. Fundacja eksperta Canal+ i felietonisty Interia.pl - Grzegorza Mielcarskiego organizuje obozy przygotowawcze dla bezrobotnych piłkarzy.