Jasna

Artykuły - Jasna (47)

 • ​Polskie narciarstwo alpejskie w zapaści. Czas na wzory ze Słowacji

  ​Polskie narciarstwo alpejskie w zapaści. Czas na wzory ze Słowacji

  Cztery miliony Polaków jeździ na nartach, a nie ma u nas innej dyscypliny sportu, w której masowość ma tak nikłe przełożenie na wyniki sportowe. Tymczasem w najbliższy weekend tylko 70 km od polskiej granicy, na stokach Jasnej na Słowacji, najlepsze alpejki walczyć będą w Pucharze Świata. Jeśli chcemy coś zmienić, właśnie tam powinniśmy jechać po naukę.
 • Sytuacja nie do końca jasna

  Dziś pomiędzy 11:00 a 13:00 zdarzały się na EUR/USD zejścia wyraźnie poniżej 1,2450, ale z drugiej strony, ok. 14:45 mamy niemalże testowanie poziomu 1,25. Widać, że euro nadal jest względnie mocne.
 • Fiskus doprecyzował klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania

  Fiskus doprecyzował klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania

  Kauzula przeciw unikaniu opodatkowania była do tej pory niejasna. Czy po pracach fiskusa będzie jasna?
 • W kierunku ważnego poziomu

  Zapewne już niedługo, skoro dzisiejsze poranne minima wypadają poniżej 1,3120 (mowa, rzecz jasna, o EUR/USD). Około 7:30 mamy kurs na poziomie 1,3130.
 • Niejasna perspektywa dla dolara

  Biorąc pod uwagę rozbieżne perspektywy polityki pieniężnej Fed i Europejskiego Banku Centralnego, zachowanie dolara wobec euro wydaje się kłócić z rynkową logiką. Zapowiadane od kilku miesięcy luzowanie polityki EBC i jednoczesne deklaracje amerykańskiej rezerwy federalnej nie tak przecież odległego terminu rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych, powinny wspierać dolara.
 • Shailene Woodley wkracza do akcji

  Shailene Woodley wkracza do akcji

  Do kogo ma się udać po radę kobieta, której przyszło grać w filmie akcji? Rzecz jasna, do innej kobiety, która przeszła już podobną drogę.
 • Niejasna przyszłość częstochowskiej zapałczarni

  Samorządy Częstochowy i woj. śląskiego rozważają możliwości ratowania zadłużonego nieformalnego muzeum produkcji zapałek. Właściciel proponuje im współpracę; samorządy wskazują, że nie mogą podjąć wspólnych działań z prywatnym podmiotem.
 • Niejasny obraz po danych

  Połowa tygodnia za nami - rynki walutowe poddane zostały małym zawirowaniom. Wyraźnie zyskiwały wczoraj rynki metali. Kolejny dzień z rzędu traciły giełdy - choć w przypadku USA zmiany były niewielkie.
 • 23. Pielgrzymka Górników na Jasnej Górze

  Blisko 3 tys. osób zgromadziła niedzielna 23. Pielgrzymka Górników na Jasnej Górze. Pielgrzymi modlili się m.in. o zachowanie miejsc pracy i bezpieczeństwo. Górnicy przyjeżdżają co roku do tego sanktuarium tuż przed swym świętem - tradycyjną Barbórką.