Jasienica

Artykuły - Jasienica (-1)

 • Fabryka opakowań dla branży automotive powstanie na Śląsku

  Fabryka opakowań dla branży automotive powstanie na Śląsku

  Produkcję opakowań wielokrotnego użytku dla branży automotive uruchomi w przyszłym roku w Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej w Jasienicy (Śląskie) firma conTeyor Poland z Czechowic-Dziedzic, spółka córka belgijskiej spółki conTeyor. Zatrudnienie znajdzie 250 osób - podał jasienicki urząd gminy.
 • Kidawa-Błoński: "Różyczka" to nie film o Jasienicy

  "Różyczka" to nie jest film o Pawle Jasienicy - podkreślił w środę w Warszawie Jan Kidawa-Błoński, reżyser filmu. Bohaterowie, w tym pisarz tworzący książki o historii, to postaci fikcyjne - zapewniał filmowiec na konferencji prasowej. " Różyczka" trafi do kin 12 marca.
 • Wybuch butli z gazem w Jasienicy

  W Jasienicy w powiecie polickim (woj. zachodniopomorskie) wybuchła w czwartek butla z gazem. Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne - poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Policach Jolanta Szalińska.
 • Ukazały się "Myśli o dawnej Polsce" Jasienicy

  "Myśli o dawnej Polsce", które właśnie trafiają do księgarń, to 16. - przedostatni tom wydania dzieł zebranych Pawła Jasienicy, publikowanych od dwóch lat przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Sam autor określił "Myśli..." jako posłowie do "Polski Piastów" i wstęp do "Polski Jagiellonów".
 • Śląskie: Burza podtopiła Jasienicę

  Śląskie: Burza podtopiła Jasienicę

  Pogoda znowu postraszyła mieszkańców Śląska. Gwałtowna burza, która w niedzielę rano przeszła w okolicach Bielska-Białej, dała się we znaki przede wszystkim mieszkańcom Jasienicy. W ciągu paru chwil ulice zmieniły się tam w rwące rzeki - poinformowali bielscy strażacy.
 • Wyjazdowe zwyciestwo MRKS

  Wyjazdowe zwyciestwo MRKS

  Czechowiczanie kontynuują dobrą passę - w sobotnie popołudnie MRKS Czechowice-Dziedzice wywalczył cenny komplet punktów w wyjazdowym meczu z Drzewiarzem Jasienica.
 • Wypadek w Jasienicy: krajowa "9" zablokowana

  Po zderzeniu się w sobotę samochodu osobowego z ciężarówką w miejscowości Jasienica Rosielna w pow. brzozowskim (Podkarpackie) nieprzejezdna jest w tym miejscu droga krajowa nr 9, prowadząca w Bieszczady.