Fakty - Jarosław Ziętara

Artykuły - Jarosław Ziętara (19)

 • Sprawa Ziętary. Gawronik podważa rzetelność biegłego

  Sprawa Ziętary. Gawronik podważa rzetelność biegłego

  Opinie z badań wariograficznych należą do ważniejszych dowodów w procesie Aleksandra Gawronika oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary. W piątek w sądzie Gawronik kwestionował rzetelność biegłego; zarzucał mu m.in. brak kompetencji i stronniczość.
 • Poznań: Gangster świadkiem w procesie Aleksandra Gawronika

  Poznań: Gangster świadkiem w procesie Aleksandra Gawronika

  - Ci ludzie są niewinni. To jest farsa - mówił we wtorek w sądzie świadek w procesie A. Gawronika, poznański gangster Maciej B. ps. Baryła. Mężczyzna odwołał wszystkie poprzednie zeznania obciążające Gawronika, twierdząc, że do ich składania zmuszany był m.in. przez prokuratora. Wtorkowy proces b. senatora Aleksandra Gawronika, oskarżonego o podżeganie do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary odbywał się w poznańskim sądzie okręgowym przy wyjątkowych środkach ostrożności.
 • "Gazeta Wyborcza": Jak i dlaczego zginął Jarosław Ziętara?

  "Gazeta Wyborcza": Jak i dlaczego zginął Jarosław Ziętara?

  Najpierw został pobity, później próbowano go przekupić. Bezskutecznie, dlatego został zamordowany - "Gazeta Wyborcza" ujawnia szczegóły dotyczące śledztwa w sprawie śmierci dziennikarza Jarosława Ziętary.
 • Prokuratura bada nowe ślady w sprawie zabójstwa Ziętary

  Prokuratura bada nowe ślady w sprawie zabójstwa Ziętary

  Śledztwo w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary zostało przedłużone do końca roku. Krakowska prokuratura apelacyjna bada nowe ślady, m.in. informacje nadsyłane w anonimach o zabójcy dziennikarza i ewentualnych miejscach pochowania jego zwłok.
 • Ziętara zginął, bo był na tropie gigantycznej afery?

  Ziętara zginął, bo był na tropie gigantycznej afery?

  ​ "Jarosław Ziętara interesował się nieprawidłowościami w tworzącym się biznesie. Pojawiają się wszelkie patologie związane z rodzącym się biznesem początku lat 90." - ujawnił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM prok. Piotr Kosmaty z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Krakowscy prokuratorzy ogłosili dziś, że poszukują mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą sprzed ponad 20 lat. Latem 1992 roku był widziany z dziennikarzem tuż przed jego zaginięciem. Po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków śledczy opracowali portret pamięciowy poszukiwanego.
 • Prokuratorzy szukają mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem Ziętary

  Przełom w śledztwie ws. zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary? Krakowscy prokuratorzy poszukują mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą sprzed ponad 20 lat. Latem 1992 roku był widziany z dziennikarzem tuż przed jego zaginięciem. Po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków śledczy opracowali portret pamięciowy poszukiwanego.
 • Prokuratura: Nowe ustalenia w śledztwie ws. zabójstwa Ziętary

  Krakowska prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary, zawęziła krąg osób, mogących mieć związek ze sprawą. Prokuratura nie podaje bliższych informacji w tej sprawie. Śledztwo zostało przedłużone do końca lipca.
 • RMF24: 20 przebadanych ciał. Żadne nie należy do Jarosława Ziętary

  RMF24: 20 przebadanych ciał. Żadne nie należy do Jarosława Ziętary

  Żadne z 20 niezidentyfikowanych zwłok odkrytych na terenie Wielkopolski nie są szczątkami Jarosława Ziętary. Wykluczyły to oględziny i badania DNA zlecone przez krakowską prokuraturę apelacyjną. Poznański dziennikarz zaginął ponad 20 lat temu, do tej pory nie wiadomo co się z nim stało.
 • Śledztwo ws. zaginionego. Prokuratura publikuje wizerunek

  Śledztwo ws. zaginionego. Prokuratura publikuje wizerunek

  Wizerunek zaginionego 20 lat temu dziennikarza Jarosława Ziętary z uwzględnieniem progresji wiekowej opublikowała na swojej stronie internetowej Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.
 • Odkopali na budowie ciało dziennikarza Ziętary?

  Odkopali na budowie ciało dziennikarza Ziętary?

  Zwłoki odkopane cztery lata temu przez przypadek na placu budowy to może być ciało zaginionego dziennikarza Jarosława Ziętary, czytamy na stronach gazeta.pl.