Jarosław Żamojda

Artykuły - Jarosław Żamojda (9)

 • Małgorzata Kożuchowska w trzeciej części "Młodych wilków"!

  Małgorzata Kożuchowska w trzeciej części "Młodych wilków"!

  Małgorzata Kożuchowska zagra w trzeciej części kultowych "Młodych wilków". 20 lat temu Jarosław Żamojda powierzył początkującej wówczas aktorce niewielką rólkę w swym debiutanckim obrazie. Tym razem to ona ma być gwiazdą filmu.
 • Marta Żmuda Trzebiatowska: Ulubienica Polaków

  Marta Żmuda Trzebiatowska: Ulubienica Polaków

  Marta Żmuda Trzebiatowska kilka lat temu szturmem zdobyła serca widzów. Okładki, wywiady i... nagle cisza. Przez ostatni rok zbierała siły, by teraz, rolą Joanny w "Chichocie losu", w wielkim stylu powrócić na sam szczyt.
 • Kto jest skorumpowany?

  Kto jest skorumpowany?

  18 kwietnia w kinach zadebiutuje polski film "Skorumpowani". To kino akcji nawiązujące do prawdziwych wydarzeń.
 • Żamojda: Nowatorska propozycja

  Żamojda: Nowatorska propozycja

  W piątek, 21 stycznia, na ekranach polskich kin zadebiutował film Jarosława Żamojdy - dreszczowiec "Rh+". "Nie ma w Polsce doświadczeń z realizacją gatunku dreszczowiec. Przez wiele, wiele lat filmy powstawały na zamówienie państwowe, realizowano pewne odgórne koncepcje. I z tym stykaliśmy się trafiając do szkoły filmowej" - powiedział Jarosław Żamojda w wywiadzie dla INTERIA.PL.
 • J. Żamojda: Dla kochających kino

  J. Żamojda: Dla kochających kino

  W piątek, 21 stycznia, na ekranach polskich kin zadebiutował najnowszy film Jarosława Żamojdy - "Rh+". "Wszystkie te postaci, dla których - teoretycznie - wyobrażam sobie, że zrobiłem ten film, to są ludzie, którzy chcą przyjść do kina, usiąść w sali, poczekać aż zgaśnie światło, i przeżyć sto minut uczuć, emocji, jakich szczędzi nam - na szczęście - życie na co dzień" - powiedział w wywiadzie dla INTERIA.PL Jarosław Żamojda.
 • Co słychać z "Krzyżakami"?

  Co słychać z "Krzyżakami"?

  Wbrew zapewnieniom Mariana Terleckiego, producenta jednej z wersji "Krzyżaków", zdjęcia do filmu w reżyserii Bogusława Lindy nie rozpoczną się w styczniu. Wciąż brak odtwórców głównych ról, ale to nie jedyne powody tej decyzji. Pełną parą trwają natomiast prace nad "Krzyżakami" w reżyserii Jarosława Żamojdy. Zakończono właśnie fazę testów efektów specjalnych do filmu.
 • Jarosław Żamojda: Byłem pierwszy

  Jarosław Żamojda: Byłem pierwszy

  "'Krzyżacy' to najważniejszy film mojego życia" - powiedział w wywiadzie opublikowanym w najnowszym wydaniu dwutygodnika "Blask", Jarosław Żamojda - reżyser jednej z dwóch powstających obecnie wersji powieści Henryka Sienkiewicza. Przy okazji można dowiedzieć się, że obaj konkurenci - Żamojda i Bogusław Linda - znają i przyjaźnią się od lat.
 • Casting do "Krzyżaków" Żamojdy trwa

  Casting do "Krzyżaków" Żamojdy trwa

  Bez względu na to, co mówią twórcy dwóch równolegle przygotowywanych wersji "Krzyżaków", prace nad nimi obrazami trwają. 3 i 4 października w Agencji Aktorskiej Gudejko w Warszawie, odbył się kolejny casting do filmu "Krzyżacy" w reżyserii Jarosława Żamojdy. Poszukiwano odtwórców ról Danusi, Jagienki oraz Zbyszka.
 • Bitwa o "Krzyżaków"

  Bitwa o "Krzyżaków"

  W środę, 6 września, oficjalnie poinformowano, że firma Warner Bros wycofała się z produkcji filmu "Krzyżacy" w reżyserii Jarosława Żamojdy. Jej miejsce zajęła Syrena, która ma zainwestować w film aż milion dolarów! Żamojda ujawnił także, iż prowadzone są rozmowy z producentami konkurencyjnej wersji filmu. W wywiadzie udzielonym INTERIA.PL Bogusław Linda nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył tym informacjom.