Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4780)

 • Kaczyński: Zgody potrzebne do przekopu Mierzei to kwestia kilka tygodni

  Kaczyński: Zgody potrzebne do przekopu Mierzei to kwestia kilka tygodni

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie, że jest "kwestią kilku tygodni" uzyskanie dokumentów, niezbędnych do rozpoczęcia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. - Można powiedzieć, że się udało - mówił Kaczyński w miejscu planowanego przekopu.
 • Zaremba: Jacek Kurski przetrwał, bo postawił na jedynego widza - Jarosława Kaczyńskiego

  Zaremba: Jacek Kurski przetrwał, bo postawił na jedynego widza - Jarosława Kaczyńskiego

  Jacek Kurski przetrwał, bo postawił na jedynego widza - Jarosława Kaczyńskiego. Właśnie dlatego, że jest wiecznie grzebany, może utrzymać się do końca kadencji.
 • Jarosław Kaczyński o "ohydnej manipulacji" Donalda Tuska

  Jarosław Kaczyński o "ohydnej manipulacji" Donalda Tuska

  W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezes PiS Jarosław Kaczyński obwinił "szeroko rozumiane środowisko polityczne pana Tuska" o szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej.
 • Jaką emeryturę ma prezes Kaczyński? Nowe oświadczenie majątkowe

  Jaką emeryturę ma prezes Kaczyński? Nowe oświadczenie majątkowe

  ​Posłowie złożyli oświadczenia majątkowe za zeszły rok. Z oświadczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wynika, że otrzymuje 6,4 tys. zł emerytury.
 • Fiasko rozmów władz Tatrzańskiego PN z PKL w sprawie kolejki na Kasprowy Wierch

  Fiasko rozmów władz Tatrzańskiego PN z PKL w sprawie kolejki na Kasprowy Wierch

  Negocjacje władz Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) z przedstawicielami Polskich Kolei Linowych (PKL) w sprawie uregulowania kwestii korzystania z przejazdu kolejki na Kasprowy Wierch nad terenem TPN zakończyły się w środę fiaskiem. Władze spółki uważają, że służebność przejazdu kolejki ustanowiona jeszcze przed II wojną, nadal jest aktualna. TPN żąda zapłaty dzierżawnego. Powrót kolejek linowych "w polskie ręce" zapowiadali przed wyborami 2015 r. politycy PiS, m.in. Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. Opisywany poniżej konflikt jest częścią walki o repolonizację kolei na Kasprowy Wierch.
 • Jarosław Kaczyński: Byłem zaskoczony reakcją Izraela

  Jarosław Kaczyński: Byłem zaskoczony reakcją Izraela

  "Cały ten spór między Polską a Izraelem nie dotyczy wyłącznie sformułowania o 'polskich obozach' i to wyszło także w ostatnich rozmowach, tych nieco mniej znanych opinii publicznej" - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Jarosław Kaczyński do członków PE: Niech futra przejdą do historii

  Jarosław Kaczyński do członków PE: Niech futra przejdą do historii

  "Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś" - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
 • Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  "To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując sejmowe expose premiera Mateusza Morawieckiego. "To pewnie najzdolniejszy człowiek, jaki się pojawił w polskiej polityce po 1989 r." - ocenił prezes PiS.
 • ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwleka poważną operację - donosi środowy "Fakt".
 • ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności, na początku grudnia Beatę Szydło zastąpi Jarosław Kaczyński - podaje "Newsweek". Jak z kolei informuje "Wprost", w PiS pojawiła się koncepcja, by Beata Szydło kandydowała na prezydenta Warszawy.

Filmy - Jarosław Kaczyński (138)

 • "Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży". Wg. sondażu PiS zdobyło 32,3 proc. głosów w sejmikach

  – Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,3 proc. przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała poparcie 24,7 proc. wyborców i PSL-em z wynikiem 16,6 proc. (TVN24/x-news)
 • "Praca, pokora i służba" - premier powściągliwy po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych

  "Praca, pokora i służba" oraz dalsza praca na rzecz zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach, na początek samorządowych - taki program nakreślił przed PiS-em premier Mateusz Morawiecki. Według sondażu IPSOS dla TVN24 Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmików wojewódzkich z wynikiem 32,3 proc. przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała poparcie 24,7 proc. wyborców i PSL-em z wynikiem 16,6 proc. Kukiz'15 otrzymał 6,3 proc. głosów, Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc., SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. (TVN24/x-news)
 • Jak smakuje najważniejszy kotlet w kraju? Ulubione schabowe Jarosława Kaczyńskiego

  Ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego od pewnego czasu codziennie w porze obiadowej odbierają z jego ulubionej restauracji kotlety schabowe. Jaki jest ich sekret? Kucharka Halina opowiedziała o swoim przepisie na najlepsze schabowe i typowym zamówieniu Prezesa PiS-u. Jakie dodatki najczęściej wybiera? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Wypowiedź o 'ojkofobii' szalenie niebezpieczna”. Sędziowie krytycznie o słowach J. Kaczyńskiego

  Ta wypowiedź o "ojkofobii" jest szalenie niebezpieczna. Z jednej strony jest to przejaw jakiejś ksenofobii, a z drugiej chyba nienawiści do rządów prawa i demokracji – powiedział sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Dariusz Mazur. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W trakcie konwencji samorządowej w Olsztynie Kaczyński stwierdził, że „nienawiść do własnej ojczyzny jest jedną z chorób, która dotknęła część sędziów i która prowadzi do nieszczęść”. (TVN24/x-news)