Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4780)

 • Zaremba: Jacek Kurski przetrwał, bo postawił na jedynego widza - Jarosława Kaczyńskiego

  Zaremba: Jacek Kurski przetrwał, bo postawił na jedynego widza - Jarosława Kaczyńskiego

  Jacek Kurski przetrwał, bo postawił na jedynego widza - Jarosława Kaczyńskiego. Właśnie dlatego, że jest wiecznie grzebany, może utrzymać się do końca kadencji.
 • Jarosław Kaczyński o "ohydnej manipulacji" Donalda Tuska

  Jarosław Kaczyński o "ohydnej manipulacji" Donalda Tuska

  W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezes PiS Jarosław Kaczyński obwinił "szeroko rozumiane środowisko polityczne pana Tuska" o szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej.
 • Jaką emeryturę ma prezes Kaczyński? Nowe oświadczenie majątkowe

  Jaką emeryturę ma prezes Kaczyński? Nowe oświadczenie majątkowe

  ​Posłowie złożyli oświadczenia majątkowe za zeszły rok. Z oświadczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wynika, że otrzymuje 6,4 tys. zł emerytury.
 • Fiasko rozmów władz Tatrzańskiego PN z PKL w sprawie kolejki na Kasprowy Wierch

  Fiasko rozmów władz Tatrzańskiego PN z PKL w sprawie kolejki na Kasprowy Wierch

  Negocjacje władz Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) z przedstawicielami Polskich Kolei Linowych (PKL) w sprawie uregulowania kwestii korzystania z przejazdu kolejki na Kasprowy Wierch nad terenem TPN zakończyły się w środę fiaskiem. Władze spółki uważają, że służebność przejazdu kolejki ustanowiona jeszcze przed II wojną, nadal jest aktualna. TPN żąda zapłaty dzierżawnego. Powrót kolejek linowych "w polskie ręce" zapowiadali przed wyborami 2015 r. politycy PiS, m.in. Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. Opisywany poniżej konflikt jest częścią walki o repolonizację kolei na Kasprowy Wierch.
 • Jarosław Kaczyński: Byłem zaskoczony reakcją Izraela

  Jarosław Kaczyński: Byłem zaskoczony reakcją Izraela

  "Cały ten spór między Polską a Izraelem nie dotyczy wyłącznie sformułowania o 'polskich obozach' i to wyszło także w ostatnich rozmowach, tych nieco mniej znanych opinii publicznej" - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Jarosław Kaczyński do członków PE: Niech futra przejdą do historii

  Jarosław Kaczyński do członków PE: Niech futra przejdą do historii

  "Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś" - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
 • Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  "To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując sejmowe expose premiera Mateusza Morawieckiego. "To pewnie najzdolniejszy człowiek, jaki się pojawił w polskiej polityce po 1989 r." - ocenił prezes PiS.
 • ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwleka poważną operację - donosi środowy "Fakt".
 • ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności, na początku grudnia Beatę Szydło zastąpi Jarosław Kaczyński - podaje "Newsweek". Jak z kolei informuje "Wprost", w PiS pojawiła się koncepcja, by Beata Szydło kandydowała na prezydenta Warszawy.
 • Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  "Zastanawia mnie brak aktywności przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Być może zorientował się, jak dużo wiedzą o jego rządach prokuratorzy i ten fakt wpłynął na ograniczenie jego aktywności" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył też inne kwestie, m.in. reparacji.

Filmy - Jarosław Kaczyński (134)

 • "To jest państwo prorodzinne? Tracicie twarz każdego dnia". Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

  Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. W niedzielę wieczorem (22.04) spotkała się z nimi minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dyskusja była pełna emocji. Minister próbowała tłumaczyć, że chce rozwiązać zaistniały problem i pomóc rodzicom, jednak jej zapewnienia nie spotkały się za aprobatą protestujących. - To ma być państwo prorodzinne? Państwo prospołeczne? Nie negowaliśmy tego, co zrobiliście, ale chcemy też coś dla siebie – stwierdziła jedna z matek.
 • "Ma wyrażać to co jest niewyrażalne". Koniec prac montażowych Pomnika Smoleńskiego

  W piątek (06.04) zakończyły się prace montażowe Pomnika Smoleńskiego na Placu Piłsudskiego. Zdemontowany został namiot i ogrodzenie. Monument waży 15 ton i składa się z części podziemnej i nadziemnej. - Pomnik ma wyrażać to, co jest niewyrażalne, bo pustkę trudno wyrazić, ale mnie zależało, aby on miał w sobie przekaz pustki – powiedział Jerzy Kalina, autor pomnika.
 • Nagrody ministrów i wybory samorządowe. Spotkanie kierownictwa PiS w Warszawie

  Nagrody ministrów do zwrotu, pensje posłów w dół – taka jest decyzja kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jak przekonują członkowie partii rządzącej, to reakcja na brak akceptacji społeczeństwa. Między innymi tej sprawy dotyczyło spotkanie kierownictwa partii Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Omawiano także kwestie zbliżających się wyborów samorządowych. - Nie po to jesteśmy w polityce, aby myśleć o sprawach finansowych i tyle w tej sprawie – powiedział Tomasz Latos, komentując decyzje partyjne o redukcji wynagrodzeń polityków. - Polacy w ogóle są wkurzeni na świat polityki, na to rozpasanie bizantyjskie i w tym sensie, to pociągnięcie prezesa jest odpowiedzą na pewne wzburzenie społeczne dotyczące wszystkich środowisk, może samorządowych przede wszystkim – dodał Janusz Śniadek.
 • Cytaty roku 2017 - polityka

  Cytaty roku 2017 - polityka.