Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4782)

 • Jarosław Kaczyński: Byłem zaskoczony reakcją Izraela

  Jarosław Kaczyński: Byłem zaskoczony reakcją Izraela

  "Cały ten spór między Polską a Izraelem nie dotyczy wyłącznie sformułowania o 'polskich obozach' i to wyszło także w ostatnich rozmowach, tych nieco mniej znanych opinii publicznej" - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Jarosław Kaczyński do członków PE: Niech futra przejdą do historii

  Jarosław Kaczyński do członków PE: Niech futra przejdą do historii

  "Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś" - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
 • Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  "To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując sejmowe expose premiera Mateusza Morawieckiego. "To pewnie najzdolniejszy człowiek, jaki się pojawił w polskiej polityce po 1989 r." - ocenił prezes PiS.
 • ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwleka poważną operację - donosi środowy "Fakt".
 • ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności, na początku grudnia Beatę Szydło zastąpi Jarosław Kaczyński - podaje "Newsweek". Jak z kolei informuje "Wprost", w PiS pojawiła się koncepcja, by Beata Szydło kandydowała na prezydenta Warszawy.
 • Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  "Zastanawia mnie brak aktywności przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Być może zorientował się, jak dużo wiedzą o jego rządach prokuratorzy i ten fakt wpłynął na ograniczenie jego aktywności" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył też inne kwestie, m.in. reparacji.
 • ​Jarosław Kaczyński: Chcemy utrzymać jedność, ale w granicach rozsądku

  ​Jarosław Kaczyński: Chcemy utrzymać jedność, ale w granicach rozsądku

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" sceptycznie ocenił niektóre zapisy prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Kaczyński odniósł się też do konfliktu na linii Andrzej Duda-Zbigniew Ziobro. "Podczas rozmowy z prezydentem powiedziałem mu, że nie chcę zajmować się sporami pokoleniowymi między 40-latkami. Ministerstwo działa bardzo dobrze" - stwierdził prezes PiS.
 • Prezes PiS: Kampania "Sprawiedliwe sądy" doskonała

  Prezes PiS: Kampania "Sprawiedliwe sądy" doskonała

  Kampania Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe sądy" jest doskonała i bardzo skuteczna - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy". Jak dodał, kampania nie "nie ma charakteru partyjnego".
 • Jarosław Kaczyński: Niemcy nie mogą odmówić nam reparacji

  Jarosław Kaczyński: Niemcy nie mogą odmówić nam reparacji

  "Nie ma żadnych podstaw prawnych, by Niemcy mogły nam odmówić reparacji. Tu trzeba działać konsekwentnie, dzieląc całą akcję na etapy. Teraz jest etap sejmowy, a więc jeszcze nie etap oficjalnego wystąpienia państwa polskiego" - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy".
 • Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Grupujące frankowiczów Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB) wystosowało list, w którym zwróciło się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie, by bezpośrednio przekazać mu informację o sytuacji posiadaczy walutowych kredytów mieszkaniowych.

Filmy - Jarosław Kaczyński (131)