Jarosław Gowin

Synonimy:
Gowin, Gowin Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Gowin (1249)

 • Gowin: W razie protestu pracowników socjalnych poradzimy sobie z wypłatą 500 plus

  Gowin: W razie protestu pracowników socjalnych poradzimy sobie z wypłatą 500 plus

  - Jeśli doszłoby do protestu pracowników socjalnych, to jestem przekonany, że poradzimy sobie z wypłatą świadczenia 500 plus - powiedział w środę w radiowej Jedynce wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • O cenach prądu: Jest kilka różnych pomysłów; zapewne w piątek decyzja premiera

  O cenach prądu: Jest kilka różnych pomysłów; zapewne w piątek decyzja premiera

  Jest kilka różnych pomysłów, zapewne w piątek pan premier Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Podwyżek dla indywidualnych odbiorców na pewno nie będzie; myślę, że nie będzie też podwyżek dla samorządów, uczelni czy szpitali - dodał.
 • Gowin: Podjęliśmy działania ws. odpisów od podatku kosztów kształcenia w uczelniach prywatnych

  Podjęliśmy działania, aby zapewnić studentom na studiach stacjonarnych i ich rodzicom dokonanie odpisów od podatku ponoszonych przez nich kosztów kształcenia w szkołach niepublicznych - podkreślił w liście do uczestników konferencji w WSKSiM w Toruniu wicepremier Jarosław Gowin.
 • Do 2021 podwyżki na uczelniach nawet o ok. 30 procent - Gowin

  Do 2021 podwyżki na uczelniach nawet o ok. 30 procent - Gowin

  ​- Od przyszłego roku do 2021 r. wynagrodzenia pracowników uczelni mogłyby wzrosnąć nawet o ok. 30 proc. - zapowiedział w środę minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji roku akademickiego w Politechnice Krakowskiej (PK).
 • Jarosław Gowin: To nie krok w tył, tylko krok w bok

  Jarosław Gowin: To nie krok w tył, tylko krok w bok

  "Cena kompromisu z Brukselą w sprawie reformy sądownictwa nie jest dla mnie gorzka, tak jak dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że to nie są nawet znaczące ustępstwa, to nie jest żaden krok w tył - to jest raczej krok w bok" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
 • "Zbiórka na Gowina" w Sejmie

  "Zbiórka na Gowina" w Sejmie

  Posłowie opozycji zorganizowali w środę w Sejmie "zbiórkę na Gowina". Podczas popołudniowych głosowań po sali plenarnej krążył słoik, do którego posłowie m.in. Kukiz'15, PO i Nowoczesnej wrzucali drobne sumy pieniędzy.
 • ​Biedny jak Gowin

  ​Biedny jak Gowin

  "Czym się różni Gowin od balkonu? Balkon utrzyma rodzinę" - internauci nie mogą darować wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi wypowiedzi o tym, że jako ministrowi sprawiedliwości "nie starczało mu do pierwszego". Specjalnie od nas, dla wicepremiera, garść porad, jak oszczędzać pieniądze.
 • Jarosław Gowin o Ustawie 2.0: Urlopy rodzicielskie dla doktorantów i ujednolicony wiek emerytalny

  Jarosław Gowin o Ustawie 2.0: Urlopy rodzicielskie dla doktorantów i ujednolicony wiek emerytalny

  Zrównanie wieku emerytalnego dla naukowców do 65 r. życia oraz urlopy rodzicielskie dla doktorantów - to nowe rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - mówił w poniedziałek szef resortu nauki Jarosław Gowin.
 • Konstytucja dla Nauki przewiduje wzrost wynagrodzeń

  Konstytucja dla Nauki przewiduje wzrost wynagrodzeń

  Wicepremier zapowiedział wzrost wynagrodzeń w Polsce

Filmy - Jarosław Gowin (105)

 • Gowin o „piątce Kaczyńskiego+”: Nie będzie chodziło o kolejny transfer społeczny

  „Mogę tylko powiedzieć, że tym razem nie będzie chodziło o kolejny transfer społeczny. To będzie propozycja z innego obszaru” – tak na pytanie o to, co będzie stanowić nową propozycję Prawa i Sprawiedliwości, która ma zostać ogłoszona na sobotniej konwencji partii, odpowiedział w RMF FM Jarosław Gowin. Wicepremier zdradził też, że jego zdaniem "piątka Kaczyńskiego" wyczerpuje możliwości budżetowe. Sądzę, że bezkosztowa, a mówiąc już całkiem serio, te transfery społeczne, które zapowiedzieliśmy, ta tak zwana "nowa piątka Kaczyńskiego’" wyczerpuje możliwości budżetowe na ten rok. My teraz - jako państwo - powinniśmy się skoncentrować na tym drugim silniku rozwoju obok konsumpcji. Tym drugim, równie ważnym, a równie ważnym czynnikiem rozwoju są inwestycje i potrzebujemy tworzyć warunki do dużo szybszych inwestycji - komentował. W czasie rozmowy Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa o to, czy możliwe jest, że rząd przyzna nauczycielom podwyżkę w wysokości tysiąca złotych. To jest niemożliwe. Powtarzamy to - my, przedstawiciele rządu - przez wiele tygodni. Który rząd, gdyby miał możliwość zapobieżenia strajkom w szkołach, wahałby się przed podniesieniem wynagrodzeń? Musimy być odpowiedzialni, nie możemy pójść drogą Rumunii, która równocześnie gwałtownie obniżyła podatki. Wtedy biłem rządowi rumuńskiemu brawo, ale następnie równie radykalnie zaczął podnosić świadczenia socjalne o 50 proc., emerytury o 30 proc., wynagrodzenia w sferze budżetowej w jednym roku o 20 proc., w drugim roku o 20 proc. Efektem jest głęboki kryzys rumuńskiej gospodarki. Takiego scenariusza nikt w Polsce sobie nie wyobraża - powiedział Jarosław Gowin.
 • "PiS szykuje się do wyjścia z Unii Europejskiej". Politycy odpowiadają na słowa J. Gowina o TSUE

  - Rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje się do wyjścia z Unii Europejskiej - powiedział poseł PO Rafał Trzaskowski. Skomentował w ten sposób słowa wiceministra Jarosława Gowina o "zignorowaniu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej". Z kolei politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że wniosek Sądu Najwyższego nie został jeszcze rozpatrzony. - To standardowa procedura stosowana w TSUE - przekonywał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodał, żaden sąd nie może zawiesić jakiegokolwiek przepisu lub ustawy. - To jest chaos prawny - zaznaczył Wójcik. (TVN24/x-news)
 • Zbiórka do słoika dla wicepremiera Gowina. "Trzeba pomagać, niech sobie pożyje"

  Posłowie przeprowadzili zbiórkę dla Jarosława Gowina. Politycy w Sejmie zadrwili z wicepremiera, który w jednym z wywiadów przyznał, że kiedy był ministrem sprawiedliwości nie starczało mu pieniędzy do pierwszego. Później za swoją wypowiedź przeprosił, ale i tak poseł Kukiz'15 zainicjował zbiórkę drobnych do słoika. - Jestem przekonany, że pan premier się ucieszy, ponieważ wykazaliśmy solidarność, a to jest jedna z cech, którą jako naród chcemy się szczycić. Po drugie, wykazaliśmy zrozumienie dla człowieka w niedoli. A po trzecie, pan premier ma poczucie humoru, także jestem przekonany, że przeznaczy to na dobry cel – powiedział Grzegorz Długi z Kukiz’15. Borys Budka z PO stwierdził, że choć nie dorzucił się do słoika, bo nie miał przy sobie gotówki, to gwarantuje, że w razie potrzeby chętnie pomoże wicepremierowi Gowinowi. - Skierowałem taki przelew dla Jarosława Gowina na przeżycie do pierwszego. Trzeba pomagać, niech sobie pożyje. Niby to 10 złotych plus vat, ale to robi różnicę – żartował Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, zachowanie posłów opozycji było obrzydliwe. Jego zdaniem politycy chcieli upokorzyć wicepremiera.
 • Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny

  Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny.