Jarosław Gowin

Synonimy:
Gowin, Gowin Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Gowin (1247)

 • Gowin: Podjęliśmy działania ws. odpisów od podatku kosztów kształcenia w uczelniach prywatnych

  Podjęliśmy działania, aby zapewnić studentom na studiach stacjonarnych i ich rodzicom dokonanie odpisów od podatku ponoszonych przez nich kosztów kształcenia w szkołach niepublicznych - podkreślił w liście do uczestników konferencji w WSKSiM w Toruniu wicepremier Jarosław Gowin.
 • Do 2021 podwyżki na uczelniach nawet o ok. 30 procent - Gowin

  Do 2021 podwyżki na uczelniach nawet o ok. 30 procent - Gowin

  ​- Od przyszłego roku do 2021 r. wynagrodzenia pracowników uczelni mogłyby wzrosnąć nawet o ok. 30 proc. - zapowiedział w środę minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji roku akademickiego w Politechnice Krakowskiej (PK).
 • Jarosław Gowin: To nie krok w tył, tylko krok w bok

  Jarosław Gowin: To nie krok w tył, tylko krok w bok

  "Cena kompromisu z Brukselą w sprawie reformy sądownictwa nie jest dla mnie gorzka, tak jak dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że to nie są nawet znaczące ustępstwa, to nie jest żaden krok w tył - to jest raczej krok w bok" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
 • "Zbiórka na Gowina" w Sejmie

  "Zbiórka na Gowina" w Sejmie

  Posłowie opozycji zorganizowali w środę w Sejmie "zbiórkę na Gowina". Podczas popołudniowych głosowań po sali plenarnej krążył słoik, do którego posłowie m.in. Kukiz'15, PO i Nowoczesnej wrzucali drobne sumy pieniędzy.
 • ​Biedny jak Gowin

  ​Biedny jak Gowin

  "Czym się różni Gowin od balkonu? Balkon utrzyma rodzinę" - internauci nie mogą darować wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi wypowiedzi o tym, że jako ministrowi sprawiedliwości "nie starczało mu do pierwszego". Specjalnie od nas, dla wicepremiera, garść porad, jak oszczędzać pieniądze.
 • Jarosław Gowin o Ustawie 2.0: Urlopy rodzicielskie dla doktorantów i ujednolicony wiek emerytalny

  Jarosław Gowin o Ustawie 2.0: Urlopy rodzicielskie dla doktorantów i ujednolicony wiek emerytalny

  Zrównanie wieku emerytalnego dla naukowców do 65 r. życia oraz urlopy rodzicielskie dla doktorantów - to nowe rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - mówił w poniedziałek szef resortu nauki Jarosław Gowin.
 • Konstytucja dla Nauki przewiduje wzrost wynagrodzeń

  Konstytucja dla Nauki przewiduje wzrost wynagrodzeń

  Wicepremier zapowiedział wzrost wynagrodzeń w Polsce
 • Jarosław Gowin: Ideologia towarzysząca WOŚP jest mi obca

  Jarosław Gowin: Ideologia towarzysząca WOŚP jest mi obca

  Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział w poniedziałek, że co roku bez wahania wspiera finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale - jak podkreślił - nie jest mu blisko do uzupełniającej jej ideologii "róbta co chceta".
 • Jarosław Gowin o dalszych losach Ustawy 2.0

  Jarosław Gowin o dalszych losach Ustawy 2.0

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział, że rząd zajmie się jego reformą szkolnictwa wyższego już w połowie stycznia.

Filmy - Jarosław Gowin (104)

 • "PiS szykuje się do wyjścia z Unii Europejskiej". Politycy odpowiadają na słowa J. Gowina o TSUE

  - Rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje się do wyjścia z Unii Europejskiej - powiedział poseł PO Rafał Trzaskowski. Skomentował w ten sposób słowa wiceministra Jarosława Gowina o "zignorowaniu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej". Z kolei politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że wniosek Sądu Najwyższego nie został jeszcze rozpatrzony. - To standardowa procedura stosowana w TSUE - przekonywał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodał, żaden sąd nie może zawiesić jakiegokolwiek przepisu lub ustawy. - To jest chaos prawny - zaznaczył Wójcik. (TVN24/x-news)
 • Zbiórka do słoika dla wicepremiera Gowina. "Trzeba pomagać, niech sobie pożyje"

  Posłowie przeprowadzili zbiórkę dla Jarosława Gowina. Politycy w Sejmie zadrwili z wicepremiera, który w jednym z wywiadów przyznał, że kiedy był ministrem sprawiedliwości nie starczało mu pieniędzy do pierwszego. Później za swoją wypowiedź przeprosił, ale i tak poseł Kukiz'15 zainicjował zbiórkę drobnych do słoika. - Jestem przekonany, że pan premier się ucieszy, ponieważ wykazaliśmy solidarność, a to jest jedna z cech, którą jako naród chcemy się szczycić. Po drugie, wykazaliśmy zrozumienie dla człowieka w niedoli. A po trzecie, pan premier ma poczucie humoru, także jestem przekonany, że przeznaczy to na dobry cel – powiedział Grzegorz Długi z Kukiz’15. Borys Budka z PO stwierdził, że choć nie dorzucił się do słoika, bo nie miał przy sobie gotówki, to gwarantuje, że w razie potrzeby chętnie pomoże wicepremierowi Gowinowi. - Skierowałem taki przelew dla Jarosława Gowina na przeżycie do pierwszego. Trzeba pomagać, niech sobie pożyje. Niby to 10 złotych plus vat, ale to robi różnicę – żartował Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, zachowanie posłów opozycji było obrzydliwe. Jego zdaniem politycy chcieli upokorzyć wicepremiera.
 • Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny

  Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny.
 • Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny

  Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny.