Jarosław Gowin

Synonimy:
Gowin, Gowin Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Gowin (652)

 • #Hot16Challenge2: Syn Jarosława Gowina rapuje. "Postawmy polityczną mogiłę"

  #Hot16Challenge2: Syn Jarosława Gowina rapuje. "Postawmy polityczną mogiłę"

  #Hot16Challenge, który początkowo był zabawą dla raperów, rozkręcił się na dobre. Do wyzwania włączają się muzycy prezentujący inne gatunki oraz osoby, które w ogóle nie są związane ze środowiskiem muzycznym. Wyzwanie podjął również syn Jarosława Gowina.
 • Jarosław Gowin chce usunięcia "bluźnierczego filmu" z Netflixa

  Jarosław Gowin chce usunięcia "bluźnierczego filmu" z Netflixa

  Jarosław Gowin zaapelował do szefa Netflixa o usunięcie z oferty platformy streamingowej filmu "Pierwsze kuszenie Chrystusa". Świąteczną parodię, w której Chrystus przedstawiony jest jako gej, wicepremier i minister nauki określił mianem "bluźnierczego filmu".
 • Rzecznik rządu o 30-krotności: Projekt będzie procedowany, nie wycofujemy się z niego

  Rzecznik rządu o 30-krotności: Projekt będzie procedowany, nie wycofujemy się z niego

  PiS szuka dodatkowych miliardów złotych mogących zasilić Fundusz Ubezpieczeń Społecznych. Chęć zniesienia tzw. 30-krotności może narazić partię rządzącą na konfrontację z koalicjantem - Porozumieniem Jarosława Gowina. "Projekt zniesienia 30-krotności składki na ZUS będzie procedowany, nie wycofujemy się z niego" - zapewnił w piątek rzecznik rządu Piotr Mueller. Zobaczymy, jak będzie wyglądało głosowanie, może przekonamy Porozumienie, a jeśli nie, zobaczymy, czy znajdzie się inna większość - dodał.
 • Gowin: Budżet na 2020 r. trzeba będzie znowelizować

  Gowin: Budżet na 2020 r. trzeba będzie znowelizować

  Budżet na 2020 r. trzeba będzie znowelizować - ocenił w poniedziałek w Radiu Zet wicepremier Jarosław Gowin.
 • Gowin: W razie protestu pracowników socjalnych poradzimy sobie z wypłatą 500 plus

  Gowin: W razie protestu pracowników socjalnych poradzimy sobie z wypłatą 500 plus

  - Jeśli doszłoby do protestu pracowników socjalnych, to jestem przekonany, że poradzimy sobie z wypłatą świadczenia 500 plus - powiedział w środę w radiowej Jedynce wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • O cenach prądu: Jest kilka różnych pomysłów; zapewne w piątek decyzja premiera

  O cenach prądu: Jest kilka różnych pomysłów; zapewne w piątek decyzja premiera

  Jest kilka różnych pomysłów, zapewne w piątek pan premier Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Podwyżek dla indywidualnych odbiorców na pewno nie będzie; myślę, że nie będzie też podwyżek dla samorządów, uczelni czy szpitali - dodał.
 • Gowin: Podjęliśmy działania ws. odpisów od podatku kosztów kształcenia w uczelniach prywatnych

  Podjęliśmy działania, aby zapewnić studentom na studiach stacjonarnych i ich rodzicom dokonanie odpisów od podatku ponoszonych przez nich kosztów kształcenia w szkołach niepublicznych - podkreślił w liście do uczestników konferencji w WSKSiM w Toruniu wicepremier Jarosław Gowin.
 • Do 2021 podwyżki na uczelniach nawet o ok. 30 procent - Gowin

  Do 2021 podwyżki na uczelniach nawet o ok. 30 procent - Gowin

  ​- Od przyszłego roku do 2021 r. wynagrodzenia pracowników uczelni mogłyby wzrosnąć nawet o ok. 30 proc. - zapowiedział w środę minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji roku akademickiego w Politechnice Krakowskiej (PK).
 • Jarosław Gowin: To nie krok w tył, tylko krok w bok

  Jarosław Gowin: To nie krok w tył, tylko krok w bok

  "Cena kompromisu z Brukselą w sprawie reformy sądownictwa nie jest dla mnie gorzka, tak jak dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że to nie są nawet znaczące ustępstwa, to nie jest żaden krok w tył - to jest raczej krok w bok" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
 • "Zbiórka na Gowina" w Sejmie

  "Zbiórka na Gowina" w Sejmie

  Posłowie opozycji zorganizowali w środę w Sejmie "zbiórkę na Gowina". Podczas popołudniowych głosowań po sali plenarnej krążył słoik, do którego posłowie m.in. Kukiz'15, PO i Nowoczesnej wrzucali drobne sumy pieniędzy.

Filmy - Jarosław Gowin (110)

 • Gowin o ogłoszeniu daty wyborów: W środę, najdalej w czwartek

  "Kiedy marszałek Sejmu ogłosi datę wyborów prezydenckich?" - pytał w internetowej części rozmowy Krzysztof Ziemiec. "Jestem przekonany, że to będzie ten tydzień. Spodziewam się, że to będzie środa, najdalej czwartek" - mówił gość RMF FM. "Te obawy polityków KO, że (...) będziemy chcieli ograniczyć czas na zbieranie podpisów przez Rafała Trzaskowskiego, są wyssane z palca. Reguły tego wyścig prezydenckiego powinny być uczciwe i obóz Zjednoczonej Prawicy stanie na straży uczciwości tych zasad" - zadeklarował przewodniczący Porozumienia.
 • Zybertowicz: Gowin nie chce wyjść z koalicji. Próbuje się rozepchnąć w przestrzeni "dobrej zmiany"

  "Myślę, że Jarosław Gowin nie chce wyjść z koalicji. Prawdopodobnie buduje dla siebie jakieś nowe pole podmiotowości" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Andrzej Zybertowicz - doradca prezydenta Andrzeja Dudy. "W polityce jest bardzo wielu samców i samiczek alfa - ludzi, których ambicje są ponadprzeciętne. Polityka potrzebuje ludzi o silnych charakterach, o silnym potencjale, bo wymaga często przełamywania przeszkód. Mam wrażenie, że ostatnie posunięcia Jarosława Gowina mogą wskazywać na to, że próbuje się rozepchnąć w przestrzeni "dobrej zmiany"" - ocenił. Plan Borysa Budki nie daje gwarancji terminu przeprowadzenia wyborów. On zakłada, że epidemia się skończy do lutego 2021. Wystarczy przejrzeć wypowiedzi ośrodków eksperckich z całego świata. Nikt odpowiedzialny nie powie, że potrafi scenariusz wygaszania wszystkich kolejnych fal epidemii przedstawić. Nie ma gwarancji, że do tej pory będzie opracowana szczepionka, która by radykalnie zmniejszyła poziom zagrożenia - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM doradca prezydenta Andrzeja Dudy - prof. Andrzej Zybertowicz. Może ten plan byłby rozsądny, gdyby można było przewidywać coś, co opozycja sfalsyfikowała - że opozycja po uzgodnieniu jakiegoś terminu wyborczego będzie współpracowała z rządzącymi w celu ograniczenia efektów pandemii, a nie cały czas promowała fake newsy, które utrudniają sprawne komunikowanie się społeczeństwa - zauważył.
 • Gowin: To nie jest wojna w obronie Konstytucji - to jest wojna o władzę

  "Ustawy sądowe zdaniem obozu rządowego były konieczne, aby chronić prawa obywateli, aby nie dopuścić do anarchii w państwie" - stwierdził wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "W Senacie moja partia - Porozumienie - zgłosiła kilkanaście poprawek, które usuwały zdecydowaną większość zastrzeżeń opozycji, zastrzeżeń Sądu Najwyższego. Opozycja nie była zainteresowana, żeby nad tym pracować. Nie chodziło o poprawienie ustawy. Nie chodziło o obronę Konstytucji czy praworządności. Chodziło o eskalację konfliktu" - dodał. "Dla opozycji to jest walka o władzę. To nie jest wojna w obronie Konstytucji - to jest wojna o władzę" - podkreślił. Kiedy byłem ministrem sprawiedliwości, prowadziłem szeroki dialog z sędziami. To się skończyło dokładnie tak, jak w przypadku reform pana ministra Ziobry. Środowisko sędziowskie kompletnie było oporne przeciwko jakimkolwiek zmianom - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin. Moja wielka pretensja do środowiska prawniczego, ale także pretensja do opozycji polega na tym, że jedyne, co postulują, to powrót do status quo sprzed rządów Zjednoczonej Prawicy. Na to nie ma zgody obywateli - ocenił. Po 4 latach wielu zmian, sądy nadal nie funkcjonują dobrze. Tutaj nie widać postępu - zauważył. Faworytem jest Borys Budka, natomiast widać wyraźnie, że w Platformie trwa kryzys przywództwa - ocenił w RMF FM wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin pytany o wybory nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Borys Budka będzie emanacją pewnej grupy polityków, którzy, po pierwsze, mają skłonność, nad którą ja ubolewam - skłonność do przesuwania Platformy w lewo. Po drugie, w szeregach liderów Platformy nie widać dzisiaj postaci porównywalnej nie tylko z Donaldem Tuskiem, ale porównywalnej nawet z Grzegorzem Schetyną - stwierdził.
 • J. Gowin: M. Morawiecki jest oficjalnym kandydatem PiS na szefa rządu i ma poparcie Porozumienia

  "O programie nowego rządu wiele godzin rozmawialiśmy z Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Morawieckim. Ale tego typu informacjami powinien dzielić się przyszły premier Morawiecki" - mówi gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Jarosław Gowin. Zdaniem wicepremiera Mateusz Morawiecki jest oficjalnym kandydatem PiS na szefa rządu i ma poparcie Porozumienia. Kiedy skład nowego rządu? "Najwcześniej w drugiej połowie listopada" - tłumaczy Gowin.