Jarosław Gowin

Synonimy:
Gowin, Gowin Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Gowin (665)

 • Gowin: "Pozycja startowa Polski jest bardzo dobra"

  Gowin: "Pozycja startowa Polski jest bardzo dobra"

  - Wychodzenie z pandemii postrzegam jako szansę, którą polska gospodarka musi wykorzystać. Pozycja startowa Polski jest bardzo dobra - powiedział podczas konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Nowa Polityka Przemysłowa, której założenia dzisiaj przedstawił, ma być dodatkowym impulsem rozwojowym dla rodzimego przemysłu i wsparciem w jego cyfrowej i "zielonej" transformacji.
 • Jarosław Gowin: Ulga dla klasy średniej także dla przedsiębiorców

  Jarosław Gowin: Ulga dla klasy średniej także dla przedsiębiorców

  - Trzeba się zastanowić, czy całkowita likwidacja możliwości odliczenia składki zdrowotnej jest zasadna. Czy nie należy tu wprowadzić czegoś na kształt 30-krotności albo czy nie rozłożyć zmian w czasie - mówi w rozmowie z Interią Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii. - Rozwiązania dotyczące podatkowego aspektu Polskiego Ładu są jeszcze sprawą otwartą - podkreśla.
 • Gowin: Rządy z Lewicą to koniec Zjednoczonej Prawicy

  Gowin: Rządy z Lewicą to koniec Zjednoczonej Prawicy

  Gdyby PiS i Solidarna Polska zamierzali rządzić z Lewicą, to byłby to koniec projektu Zjednoczonej Prawicy - podkreślił w czwartkowej "Rzeczpospolitej" wicepremier Jarosław Gowin. Podkreśla, że w rządzie i koalicji ZP jest adwokatem klasy średniej.
 • Adam Bielan: Jako partia staliśmy się żartem. Wstyd

  Adam Bielan: Jako partia staliśmy się żartem. Wstyd

  Jako partia staliśmy się troszeczkę memem, żartem i partią bez wyborców. Według ostatnich badań opinii publicznej zbieramy 9 promili poparcia - powiedział "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News Adam Bielan. W opinii polityka to powód do wstydu.
 • "Różnice nadal wymagają dyskusji". Gowin zdradził, o czym rozmawiali liderzy Zjednoczonej Prawicy

  "Różnice nadal wymagają dyskusji". Gowin zdradził, o czym rozmawiali liderzy Zjednoczonej Prawicy

  - Nie będę ukrywał, że wiele kwestii pozostało do wyjaśnienia, różnice nadal wymagają dyskusji - mówił w programie "Gość Wydarzeń" wicepremier Jarosław Gowin, pytany o niedzielne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczył, że "nie jest przesądzone", że PiS, Porozumienie i Solidarna Polska wystartują wspólnie w wyborach w 2023 roku. - W ogóle o tym nie rozmawialiśmy - dodał.
 • Premier: dodatkowe 30 mld zł na ratowanie miejsc pracy

  Premier: dodatkowe 30 mld zł na ratowanie miejsc pracy

  Dziś, na drugi kwartał, musimy i chcemy uruchomić środki finansowe do 30 mld zł - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Pomoc ma trafiać do 60 branż, a nie 54 jak do tej pory.
 • Prezydent i przedsiębiorcy. Rozmowy nie tylko o odmrożeniu gospodarki

  Prezydent i przedsiębiorcy. Rozmowy nie tylko o odmrożeniu gospodarki

  W środę odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremiera Jarosława Gowin z Radą Przedsiębiorczości, w skład której wchodzą przedstawiciele dziewięciu największych organizacji przedsiębiorców w Polsce. Interia dowiedziała się, o czym rozmawiali uczestniczy spotkania.
 • Gowin: Rząd rozszerzy listę firm, które dostaną pomoc

  Gowin: Rząd rozszerzy listę firm, które dostaną pomoc

  - Przedsiębiorcy z branż objętych tarczą tzw. branżową będą zwolnieni dodatkowo ze składek ZUS nie tylko za grudzień, ale też za styczeń. To rozwiązanie może być przedłużone ewentualnie na następne miesiące, o ile stan pandemiczny wymagałby wydłużenia restrykcji - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii.
 • Jarosław Gowin: W lutym powinniśmy wejść w "fazę tańca"

  Jarosław Gowin: W lutym powinniśmy wejść w "fazę tańca"

  Liczę, że od 1 lutego kolejne branże stopniowo i w odpowiednim reżimie sanitarnym będą wracać do normalnego funkcjonowania. Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest handel - mówi Interii w cyklu Rozmowy na Nowy Rok Jarosław Gowin wicepremier; minister rozwoju, pracy i technologii. - Polska obecnie nie wprowadza zróżnicowania regionalnego, ale nie wykluczam, że w lutym sięgniemy i po ten instrument - dodaje.
 • OECD: Polska prawdopodobnie wyjdzie z kryzysu COVID-19 mniej poturbowana niż inne kraje

  OECD: Polska prawdopodobnie wyjdzie z kryzysu COVID-19 mniej poturbowana niż inne kraje

  Polska może wyjść z kryzysu COVID-19 mniej poturbowana niż inne kraje, dzięki sile swojej gospodarki - ocenił sekretarz generalny OECD Angel Gurría, odnosząc się do najnowszego raportu organizacji nt. Polski. Eksport to jeden z motorów polskiej gospodarki - zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin.

Filmy - Jarosław Gowin (167)

 • Gowin w Graffiti: Nie chcę ujawniać kulisów tej sprawy

  "Nie chcę ujawniać kulisów tej sprawy. Niech one pozostaną przedmiotem badań dla przyszłych historyków." - tak kwestię braku swojego poparcia dla Lidii Staroń skomentował Jarosław Gowin. Poparcia zabrakło, pomimo, iż kandydatka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich przekonuje, że to właśnie prezes Porozumienia namawiał ją do startu. Skąd więc decyzja, żeby poprzeć Marcina Wiącka?
 • Gowin w Graffiti: Nie chcę ujawniać kulisów tej sprawy

  "Nie chcę ujawniać kulisów tej sprawy. Niech one pozostaną przedmiotem badań dla przyszłych historyków." - tak kwestię braku swojego poparcia dla Lidii Staroń skomentował Jarosław Gowin. Poparcia zabrakło, pomimo, iż kandydatka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich przekonuje, że to właśnie prezes Porozumienia namawiał ją do startu. Skąd więc decyzja, żeby poprzeć Marcina Wiącka?
 • Gowin w Graffiti: Twitt R. Terleckiego jest niedopuszczalny

  "Mam nadzieję, że pan Marszałek Terlecki się zreflektuje" - powiedział w programie Graffiti Jarosław Gowin. Chodzi o wpis Ryszarda Terleckiego dotyczący spotkania Swiatłany Cichanouskiej i Rafała Trzaskowskiego. Marszałek zarzucił w nim białoruskiej opozycjonistce reklamowanie sił antydemokratycznych.
 • Gowin w Graffiti: Twitt R. Terleckiego jest niedopuszczalny

  "Mam nadzieję, że pan Marszałek Terlecki się zreflektuje" - powiedział w programie Graffiti Jarosław Gowin. Chodzi o wpis Ryszarda Terleckiego dotyczący spotkania Swiatłany Cichanouskiej i Rafała Trzaskowskiego, w którym marszałek zarzucił białoruskiej opozycjonistce reklamowanie sił antydemokratycznych.