jarmarki bożonarodzeniowe

Artykuły - Jarmarki bożonarodzeniowe (2)

 • Sześć miejsc, w których poczujesz prawdziwie świąteczny klimat

  Sześć miejsc, w których poczujesz prawdziwie świąteczny klimat

  “Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta!" Nie trzeba wyruszać w podróż do Laponii, żeby poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Zapach cynamonu, goździków i pomarańczy, kolędy i niespieszne, zimowe spacery - to nieodłączne atrybuty Bożego Narodzenia. Jakie miejsca warto odwiedzić, by poczuć trochę świątecznej magii?
 • Strasburski jarmark bożonarodzeniowy w Moskwie

  Strasburski jarmark bożonarodzeniowy w Moskwie

  Od poniedziałku Moskwa po raz pierwszy w historii gości jarmark bożonarodzeniowy ze Strasburga, jeden z najstarszych takich targów w Europie. Swoje podwoje alzacki jarmark otworzył na placu Maneżowym, przed murami Kremla. Będzie czynny do 7 stycznia, czyli prawosławnego Bożego Narodzenia.

Filmy - Jarmarki bożonarodzeniowe (1)

 • Świąteczne kiermasze w tym mieście nie mają sobie równych!

  Berlin słynie ze świątecznych kiermaszów. Szczególną popularnością cieszy się ten na historycznym placu Gendarmenmarkt. Jego nieodłącznymi elementami są czekoladki, grzane wino i kiełbaski. Panujący tu duch świąt Bożego Narodzenia przyciąga nie tylko berlińczyków, ale i obcokrajowców. W weekendy słychać tu języki ze wszystkich stron świata. W stolicy Niemiec można się też natknąć na mniej tradycyjne kiermasze. W postindustrialnych halach Neue Haimat można nabyć oryginalne, ręcznie robione przedmioty, mocno odbiegające od konwencjonalnych ozdób kojarzących się ze świąteczną atmosferą.