Jari-Matti Latvala

Artykuły - Jari-Matti Latvala (49)

• Jari-Matti Latvala ostrzega Roberta Kubicę

Jari-Matti Latvala ostrzega Roberta Kubicę

​Jak wiadomo, Robert Kubica zasiądzie za kierownicą fabrycznie wyspecyfikowanego citroena C4 WRC i w następny weekend weźmie udział we włoskim rajdzie di Como, a tydzień później, prowadząc ten sam samochód, w Rallye du Var, będącym jedną z rund rajdowych mistrzostw Francji.
  • Rajd Wielkiej Brytanii: Triumf Latvali

Rajd Wielkiej Brytanii: Triumf Latvali

Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS) triumfował w Rajdzie Wielkiej Brytanii, dziesiątej eliminacji mistrzostw świata. Rywalizacja zakończyła się w niedzielę w stolicy Walii - Cardiff. Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000) zajął 17. miejsce.
  • Volkswagen chce zaatakować pozycję Citroena

Volkswagen chce zaatakować pozycję Citroena

Według nieoficjalnych informacji Francuz Sebastien Ogier, Fin Jari-Matti Latvala i Norweg Andreas Mikkelsen w przyszłym roku będą fabrycznymi kierowcami zespołu Volkswagen Motorsport, który do rywalizacji w mistrzostwach świata wystawi model Polo WRC.
  • Ma siedem śrub w obojczyku i wraca za kierownicę

Fiński kierowca Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta WRC), który w połowie kwietnia podczas treningu narciarskiego doznał poważnej kontuzji obojczyka, wznowił treningi i chce przygotować się do startu w kolejnej rundzie mistrzostw świata w Grecji.
  • Latvala kontuzjowany podczas treningu

Kierowca fabrycznego zespołu Ford Fin Jari-Matti Latvala (Fiesta WRC) doznał podczas treningu narciarskiego na północy kraju poważnej kontuzji obojczyka i nie wystartuje w piątej rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Argentyny w dniach 27-29 kwietnia.
  • Rajd Portugalii: Hirvonen liderem, Latvala wypadł z trasy

Rajd Portugalii: Hirvonen liderem, Latvala wypadł z trasy

Fin Mikko Hirvonen (Citroen DS 3 WRC) jest liderem po siedmiu odcinkach specjalnych 46. Rajdu Portugalii - czwartej rundy mistrzostw świata. Prowadzący po pierwszym dniu jego rodak Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta WRC) wypadł z trasy na piątym OS.
  • Rajd Szwecji: Zwycięstwo Latvali

Rajd Szwecji: Zwycięstwo Latvali

Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS) zwyciężył w stanowiącym drugą rundę mistrzostw świata Rajdzie Szwecji. Dla Fina było to drugie w karierze zwycięstwo w tym wyścigu. Michał Sowołow został sklasyfikowany na 20. miejscu, a Maciej Oleksowicz - na 35.
  • Ford wreszcie szybszy od citroena

Ford wreszcie szybszy od citroena

Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS) zwyciężył w stanowiącym drugą rundę mistrzostw świata Rajdzie Szwecji. Dla Fina było to drugie w karierze zwycięstwo w tej imprezie. Michał Sowołow został sklasyfikowany na 20. miejscu, a Maciej Oleksowicz - na 35.
  • Latvala umocnił się na prowadzeniu

Fin Jari-Matti Latvala umocnił się na pozycji lidera Rajdu Szwecji, drugiej eliminacji mistrzostw świata. Po drugim etapie wyprzedza swojego rodaka Mikko Hirvonena o 23 sekundy. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Petter Solberg.
  • Wypadek Sebastiena Loeba. Ford najszybszy

Wypadek Sebastiena Loeba. Ford najszybszy

Fin Jari-Matti Latvala wygrał Rajd Walii, ostatnią eliminację mistrzostw świata. Francuz Sebastien Loeb, który już w piątek zapewnił sobie ósmy tytuł mistrzowski, wycofał się z rywalizacji w niedzielę rano po wypadku na dojeździe do 18. odcinka specjalnego.