Film - Japonia

Artykuły - Japonia (12)

 • Kataklizm w Japonii opóźni "Avatara 2"?

  Kataklizm w Japonii opóźni "Avatara 2"?

  W sequelu "Avatara" James Cameron zamierzał pokazać oceany Pandory. Reżyser chciał w tym celu spenetrować najgłębsze miejsce na świecie, czyli znajdujący się na Pacyfiku Rów Mariański.
 • Bullock daje milion dla Japonii

  Bullock daje milion dla Japonii

  Gwiazda Hollywood Sandra Bullock nie zapomina o potrzebujących. Aktorka przekazała amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi okrągły milion dolarów na rzecz pomocy ofiarom potężnego trzęsienia ziemi w Japonii.
 • Film Eastwooda nie w japońskich kinach

  Film Eastwooda nie w japońskich kinach

  Najnowszy film Clinta Eastwooda "Medium", z główną rolą Matta Damona, został zdjęty z japońskich kin. Powód? "Nieodpowiednie" sceny tsunami.
 • 4 lata przekonywał pisarza

  4 lata przekonywał pisarza

  Haruki Murakami potrzebował czterech lat, aby oswoić się z pomysłem, że jego bestsellerowy "Norwegian Wood" miałby być sfilmowany. Obraz w reżyserii Trana Anha Hunga trafi do japońskich kin 11 grudnia.
 • Godzilla: Atak co poniedziałek

  Godzilla: Atak co poniedziałek

  Godzilla jest bez wątpienia najpopularniejszym potworem japońskiego kina. W każdy marcowy poniedziałek w stacji ale kino! widzowie obejrzą filmy o legendarnym monstrum.
 • W walce o Złotego Lwa

  W walce o Złotego Lwa

  Pokaz nowego filmu braci Ethana i Joela Coenów, komedii kryminalnej "Tajne przez poufne" ("Burn After Reading"), otworzy w środę 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.
 • Japonia w Krakowie: Nieznane arcydzieła

  Japonia w Krakowie: Nieznane arcydzieła

  W dniach 28 czerwca - 7 lipca w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się niezwykły przegląd kina japońskiego. Będziemy mogli przypomnieć sobie, bądź zobaczyć po raz pierwszy, obrazy tak uznanych twórców japońskiej kinematografii, jak Yasujiro Ozu, Akira Kurosawa, Kenji Mizoguchi czy Masaki Kobayashi.
 • Festiwal w Toronto: Mnóstwo gości i filmów

  Festiwal w Toronto: Mnóstwo gości i filmów

  Wbrew wcześniejszym obawom, podczas tegorocznego, 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto nie zabraknie najjaśniejszych gwiazd Hollywood. Organizatorzy ujawnili już pełną listę, czyli tytuły 336 filmów, które zostaną pokazane podczas rozpoczynającej się 4 września kanadyjskiej imprezy.
 • Japonia zwycięża w Cieszynie

  Japonia zwycięża w Cieszynie

  Premierowym pokazem najnowszego filmu Françoisa Ozona, "Basen", zakończył się w Cieszynie, w niedzielę, 27 lipca, 3. Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Grand Prix - nagrodę główną festiwalu przyznawaną przez publiczność - otrzymał japoński film "Lalki" w reżyserii Takeshi Kitano.
 • Filmy Kaneto Shindo w Krakowie

  Filmy Kaneto Shindo w Krakowie

  W poniedziałek, 20 maja, w krakowskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Rotunda" rozpoczyna się miniprzegląd filmów Kaneto Shindo, jednego z największych klasyków japońskiego kina. Widzowie zobaczą jego trzy najsłynniejsze produkcje: "Naga wyspa", "Kobieta diabeł" i "Życie Chikuzana".