Fakty - Japonia

Artykuły - Japonia (618)

 • Nieoficjalnie: Korea Północna skłonna do rozbrojenia atomowego

  Nieoficjalnie: Korea Północna skłonna do rozbrojenia atomowego

  USA chcą wszechstronnego porozumienia z Koreą Północną, która miałaby porzucić zbrojenia w zamian za nawiązanie oficjalnych relacji, ale oczekiwania Pjongjangu są większe - podał we wtorek japoński dziennik "Asahi Shimbun", powołując się na anonimowe źródła.
 • Nowy minister obrony Japonii o możliwości ataku na Koreę Północną

  Nowy minister obrony Japonii o możliwości ataku na Koreę Północną

  Nowy minister obrony Japonii Itsunori Onodera w wywiadzie udzielonym niedawno krajowym mediom zasugerował, że jest możliwość rozszerzenia uprawnień Sił Samoobrony o możliwość atakowania celów na terenie Korei Północnej.
 • ​Japonia uczciła pamięć ofiar bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę

  ​Japonia uczciła pamięć ofiar bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę

  Japonia uczciła w niedzielę pamięć ofiar bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. W uroczystości w 72. rocznicę ataku wziął udział premier Shinzo Abe, władze miasta, przedstawiciele kilkudziesięciu krajów, ludzie, którzy przeżyli eksplozję, oraz bliscy ofiar.
 • Powodzie w Japonii: Co najmniej sześć ofiar śmiertelnych

  Powodzie w Japonii: Co najmniej sześć ofiar śmiertelnych

  Ulewne deszcze w południowo-zachodniej Japonii spowodowały liczne powodzie na terenie kraju. Władze podają, że zginęło już co najmniej sześć osób. Ratownicy usiłują odnaleźć 22 zaginione osoby.
 • Coraz bliżej umowy o wolnym handlu UE-Japonia

  Coraz bliżej umowy o wolnym handlu UE-Japonia

  Unia Europejska i Japonia osiągnęły polityczne porozumienie w sprawie umowy o wolnym handlu - ogłosiła w środę komisarz UE ds. handlu Cecilia Malmstroem po spotkaniu w Brukseli z szefem japońskiej dyplomacji Fumio Kishidą.
 • Szczyt G20. ​Japonia i USA chcą zwiększenia presji na Koreę Północną

  Szczyt G20. ​Japonia i USA chcą zwiększenia presji na Koreę Północną

  Prezydent USA Donald Trump i premier Japonii Shinzo Abe, którzy rozmawiali w poniedziałek rano przez telefon, postarają się wykorzystać szczyt G20 w Hamburgu, aby wspólnie z Koreą Płd. zwiększyć presję na Koreę Płn. - podał rzecznik japońskiego rządu.
 • Rytualna ofiara premiera Japonii wywołała protest

  Rytualna ofiara premiera Japonii wywołała protest

  Premier Japonii Shinzo Abe złożył rytualną ofiarę w świątyni Yasukuni. Zachowanie - jako przejaw japońskiego militaryzmu - skrytykowały Chiny i Korea Południowa.
 • Odwołano kilkaset lotów. Tajfun w Japonii

  Odwołano kilkaset lotów. Tajfun w Japonii

  Potężny tajfun Mindulle dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek nad region Tokio na wschodzie Japonii. Towarzyszące mu ulewne deszcze i porywiste wiatry o prędkości nawet 180 km na godzinę sprawiły, że odwołano kilkaset lotów. Nie ma informacji o ofiarach.
 • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 200 lat.
 • Chiński okręt wojenny u wybrzeży Japonii

  Chiński okręt wojenny u wybrzeży Japonii

  Władze Japonii złożyły w czwartek na ręce chińskiego ambasadora w Tokio protest w związku z wpłynięciem okrętu chińskiej marynarki wojennej w pobliże administrowanych przez Japonię wysp Senkaku (chiń. Diaoyu), do których Pekin rości sobie prawa.

Filmy - Japonia (9)

 • Wyjątkowa sytuacja w Japonii. Brakuje papieru toaletowego

  W sklepach w Tokio zaczyna brakować papieru toaletowego. Mieszkańcy skarżą się, że przez koronawirusa i paniczne wykupowanie towarów nie mogą dostać tego podstawowego produktu. Swoja opinią o sytuacji podzieliły się mieszkanki Tokio.
 • Pikachu a polityka energetyczna Japonii

  Aktywiści z 350.org postanowili przebrać się w stroje Pikachu i zaprotestować przeciw polityce energetycznej japońskiego rządu. Wszystko to w przeddzień szczytu G20 w Osace.
 • Cesarz abdykował. Pierwsza taka sytuacja od 200 lat

  Po 29 latach sprawowania funkcji cesarza Akihito zrezygnował z "Chryzantemowego Tronu". Japoński władca przekazanie władzy tłumaczy złym stanem zdrowia. To pierwszy raz od ponad 200 lat kiedy japoński cesarz decyduje się na abdykację.
 • Tajfun Trami zbliża się do Japonii. 160 tys. domów bez prądu, pięć osób rannych

  Tajfun Trami zbliża się do wybrzeża Japonii niosąc ze sobą ulewny deszcz i silny wiatr. Mimo że nie dotarł jeszcze do lądu, na wyspie Okinawa pięć osób zostało rannych. W wyniku zerwania linii energetycznych ponad 160 tys. domów zostało pozbawionych prądu. Meteorolodzy przewidują, że tajfun z pełną siłą uderzy w Japonię w sobotę 29 września. (STORYFUL/x-news)
 • Trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało osuwiska na Hokkaido. Trwa poszukiwanie zasypanych

  Po czwartkowym (06.09) trzęsieniu ziemi w Japonii, na wyspie Hokkaido wystąpiły osunięcia ziemi. Na filmie widać osuwisko w pobliżu miejscowości Atsuma, gdzie ziemia spadła na domy mieszkalne. Trwają tam poszukiwania ludzi. W wyniku kataklizmu o magnitudzie 6,7. zginęło co najmniej 16 osób, 300 zostało rannych. (RUPTLY/x-news)
 • 9 osób zginęło przez tajfun Jebi. Miliony Japończyków bez prądu, zawalił się dach budynku w Osace

  Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 340 zostało rannych w wyniku przejścia tajfunu Jebi przez zachodnią Japonię. Żywioł jest najsilniejszym tajfunem od 25 lat, który uderzył w tym regionie. Prędkość wiatru przekracza 170 km/h. Na zdjęciach budynek w Osace, którego dach się zawalił po przejściu żywiołu. W kraju kwitnącej wiśni co najmniej 2,3 mln gospodarstw domowych zostało pozbawionych dostępu do prądu. (RUPTLY/x-news)
 • Tajfun "Jebi" nawiedził Japonię

  Na obszarze południowo-zachodniej części Japonii szaleje tajfun "Jebi". Z powodu silnego wiatru odwołane zostały loty i przejazdy pociągami. Agencje meteorologiczne ostrzegają mieszkańców przed wysokimi falami i lawinami błotnymi.
 • Tajfun Lan nad Japonią

  Tajfun Lan o prędkości wiatru sięgającej 160 km/godz przeszedł w poniedziałek nad ranem, czasu lokalnego nad rejonem Tokio powodując liczne powodzie i lawiny błotne. Dotychczas stwierdzono śmierć co najmniej 2 osób.
 • Tillerson potwierdził sojusz na linii Stany Zjednoczone - Japonia

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson potwierdził w czwartek, podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Tokio, zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz obrony Japonii. Podkreślił wagę współpracy USA, Japonii i Korei Płd. wobec zagrożenia ze strony Korei Płn.