Japonia

Artykuły - Japonia (1460)

 • Monster Wolves: Robo-wilki strzegą miasto przed niedźwiedziami

  Monster Wolves: Robo-wilki strzegą miasto przed niedźwiedziami

  W japońskim mieście Takikawa zaobserwowano kilka przypadków wtargnięć niedźwiedzi na osiedla mieszkaniowe. W związku z obawą przed potencjalnym atakiem zwierząt władze zakupiły robotyczne wilki odstraszające nieproszonych gości pochodzących z okolicznego lasu.
 • Japoński statek w kształcie zamka błyskawicznego

  Japoński statek w kształcie zamka błyskawicznego

  Japoński artysta Yasuhiro Suzukiego stworzył łódź o wyglądzie zamka błyskawicznego. Obiekt stanowi formę instalacji plenerowej i ma sugerować „obraz otwierającego się morza”.
 • Panasonic chce pomóc użytkownikom odzyskać ich słuchawki

  Panasonic chce pomóc użytkownikom odzyskać ich słuchawki

  Panasonic zaprezentował nowy gadżet, który ma pomóc użytkownikom odzyskać ich słuchawki, kiedy spadną one na tory. Całość działa w postaci małego odkurzacza.
 • Japonia rozwinie myśliwiec przy współpracy z Mitsubishi

  Japonia rozwinie myśliwiec przy współpracy z Mitsubishi

  W nadchodzących latach Japonia będzie modernizowała swoją flotę myśliwców. Nowe konstrukcje zostaną opracowane wraz z firmą Mitsubishi.
 • Eksperymentalny pociąg-pocisk osiągnął 382 km/h

  Eksperymentalny pociąg-pocisk osiągnął 382 km/h

  Japoński superszybki pociąg Alfa-X przeszedł pierwsze testy prędkości. Najszybszy na świecie pojazd torowy, już w pierwszym dniu testów osiągnął zawrotne 382 km/h.
 • Giełdy: Japońska giełda zatrzymana

  Giełdy: Japońska giełda zatrzymana

  Na giełdzie w Tokio w czwartek doszło po raz pierwszy w historii do wstrzymania handlu z powodu awarii sprzętu. Handel może zostać wznowiony, a plany co do piątkowej sesji mają zostać podane później.
 • Japonia wypowiada wojnę faksom

  Japonia wypowiada wojnę faksom

  Japończycy dążą do tego, aby przestać korzystać z faksu. Co ciekawe, technologia ta posiada wielu zwolenników.
 • Yonaguni: Zagadka japońskiej Atlantydy

  Yonaguni: Zagadka japońskiej Atlantydy

  Historia niesamowitych znalezisk archeologicznych zna przypadki, kiedy to oczom zdumionych odkrywców ukazywały się rzeczy, których nie spodziewali się ujrzeć nawet w snach. Właśnie tak stało się wiosną 1985 roku, gdy instruktor podwodnego pływania Kihachiro Aratake zanurkował w pobliżu niewielkiej japońskiej wyspy Yonaguni.
 • Kontrowersyjny sposób na pozbycie się lęku przed pandemią

  Kontrowersyjny sposób na pozbycie się lęku przed pandemią

  Kiedy poleżysz w trumnie, atakowany przez zombiaki – w mig zapomnisz o pandemii, przekonują pomysłodawcy nowej usługi. "Terapia", którą można by nazwać „Zombie horror show” polega na tym, że amator mocnych wrażeń, kładzie się w obszernej, nagłośnionej trumnie z oknem, na którą rzucają się aktorzy, przebrani za krwiożercze monstra.
 • ​Nie oddał ojcowizny! Jego gospodarstwo jest... na środku lotniska

  ​Nie oddał ojcowizny! Jego gospodarstwo jest... na środku lotniska

  "To ziemia, którą zajmowały trzy pokolenia mojej rodziny. Będę na niej mieszkał i ją uprawiał" - mówi Takao Shito, rolnik z... lotniska Narita - jednego z największych portów lotniczych na świecie.

Filmy - Japonia (83)

 • Kolejna gospodarka na skraju recesji

  Spadek japońskiego PKB budzi obawy inwestorów o to, jak w kolejnych miesiącach będzie wyglądała sytuacja w kraju, którego gospodarka oparta jest na eksporcie. Podczas pandemii koronawirusa Japonia już nie może ratować się obniżając stopy procentowe.
 • Wyjątkowa sytuacja w Japonii. Brakuje papieru toaletowego

  W sklepach w Tokio zaczyna brakować papieru toaletowego. Mieszkańcy skarżą się, że przez koronawirusa i paniczne wykupowanie towarów nie mogą dostać tego podstawowego produktu. Swoja opinią o sytuacji podzieliły się mieszkanki Tokio.
 • Wyjątkowa sytuacja w Japonii. Brakuje papieru toaletowego

  W sklepach w Tokio zaczyna brakować papieru toaletowego. Mieszkańcy skarżą się, że przez koronawirusa i paniczne wykupowanie towarów nie mogą dostać tego podstawowego produktu. Swoja opinią o sytuacji podzieliły się mieszkanki Tokio.
 • Zarabiają sporo pieniędzy, ale jakim kosztem?

  Gejsza w kulturze zachodniej często mylona jest z kobietą lekkich obyczajów. Żeby zrozumieć, jaka to ogromna pomyłka, trzeba wiedzieć o tradycji tego zawodu kilka istotnych rzeczy. Gejsza to po japońsku dosłownie „człowiek sztuki”, a więc - artystka. Współczesne gejsze, tak jak i te dawne, zarabiają nawet kilkakrotnie więcej niż wynosi przeciętna pensja...