Japonia

Artykuły - Japonia (2366)

Filmy - Japonia (78)

 • Tajfun Trami zbliża się do Japonii. 160 tys. domów bez prądu, pięć osób rannych

  Tajfun Trami zbliża się do wybrzeża Japonii niosąc ze sobą ulewny deszcz i silny wiatr. Mimo że nie dotarł jeszcze do lądu, na wyspie Okinawa pięć osób zostało rannych. W wyniku zerwania linii energetycznych ponad 160 tys. domów zostało pozbawionych prądu. Meteorolodzy przewidują, że tajfun z pełną siłą uderzy w Japonię w sobotę 29 września. (STORYFUL/x-news)
 • Niesamowite rzeźby… ze słomy

  Te niesamowite rzeźby zrobione są… ze słomy! Do końca października będzie można podziwiać je w parku Uwasekigata w Niigacie w Japonii. Robią wrażenie? (Cover Video/x-news)
 • Trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało osuwiska na Hokkaido. Trwa poszukiwanie zasypanych

  Po czwartkowym (06.09) trzęsieniu ziemi w Japonii, na wyspie Hokkaido wystąpiły osunięcia ziemi. Na filmie widać osuwisko w pobliżu miejscowości Atsuma, gdzie ziemia spadła na domy mieszkalne. Trwają tam poszukiwania ludzi. W wyniku kataklizmu o magnitudzie 6,7. zginęło co najmniej 16 osób, 300 zostało rannych. (RUPTLY/x-news)
 • 9 osób zginęło przez tajfun Jebi. Miliony Japończyków bez prądu, zawalił się dach budynku w Osace

  Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 340 zostało rannych w wyniku przejścia tajfunu Jebi przez zachodnią Japonię. Żywioł jest najsilniejszym tajfunem od 25 lat, który uderzył w tym regionie. Prędkość wiatru przekracza 170 km/h. Na zdjęciach budynek w Osace, którego dach się zawalił po przejściu żywiołu. W kraju kwitnącej wiśni co najmniej 2,3 mln gospodarstw domowych zostało pozbawionych dostępu do prądu. (RUPTLY/x-news)